Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa čoho pobyty overujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobne overené musí spĺňať aspoň 2 z 3 kritérií:

  • Pobyt overil člen Travelking tímu

    Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
  • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

    Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
  • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

    Veríme, že pokiaľ sa k pobytu zákazníci vracajú i po stýkrát, je skutočne kvalitný.

Cestovný denník: Thermal Hotel Superior ***

218/5000 Thermal Hotel Superior ***, ktorý sme pre vás osobne overili, sa nachádza pri obľúbených termálnych kúpeľov v Mosonmagyarovar. Že sa vám nedarí názov tohto mesta vysloviť? Potom čítajte ďalej a mi sľubujeme, že vás to naučíme.
Cestovný denník: Thermal Hotel Superior ***

A ideme ...

Samotný Mosonmagyarovar je pre slovenských turistov ideálny svojou polohou. Z Bratislavy vám cesta zaberie cca 35 minút a ak šoférujete ako naša kolegyna Nikol, zvládnete to ešte rýchlejšie. Pokiaľ máte GPS, nájsť hotel nie je problémom, ten môže nastať až s parkovaním.

Parkovisko/neparkovisko

Pri hoteli je parkovisko, ktoré však nie je hotelové a za parkovanie tu sa platí (zastaviť tu a vyložiť veci však môžete) - na to pozor! Pri check in je potrebné vyplniť ubytovací lístoček (meno, číslo občianky, adresa a tiež ŠPZ). Až potom vám recepčná vypíše lístoček, ktorý si dáte v aute za sklo a preparkujete na parkovisko, ktoré je na druhej strane cesty (za závorou). Pri vychádzaní odtiaľ nemusíte nikomu potom už nič ukazovať, závora sa otvorí automaticky.

Thermal Hotel Superior *** v Mosonmagyárováru

Recepcia a okolie

Tým však všetky problémy končia, pretože ak máte zaparkované podľa predpisov, je čas sa rozhliadnuť. Budete stáť pred hotelom, ktorý nepatrí medzi najnovšie, ale svoj štýl rozhodne nestratil. Na prvý pohľad zaujme aj protiľahlá reštaurácia vystavaná ako veterný mlyn a tiež pomerne príjemný pokoj doplnený zeleňou okolo. Na recepcii hotela nás angličtinou uvítala trochu vyplašená slečna, ktorá zrejme nepatrila medzi stály personál. Aj tak sme sa ale bez problémov dohovorili a za chvíľu sme už boli v našej izbe. Recepcia funguje nonstop a check in/out bol bez problémov. Dokonca nás ochotne ubytovali o hodinu skôr, než je oficiálny check in, a to sa cenní!

Izby 7/10

Izby v Thermal hoteli sú príjemné zariadené

Čistota, priestor, v lete príjemná klimatizácia a TV, kde sme objavili aj jeden český kanál, to bol náš prvý dojem. Postele majú nové tvrdšie matrace, takže sa na nich spí pohodlne a kúpeľne sú po rekonštrukcii - teda naozaj pekné.

K izbe patrí aj krásna kúpeľňa

Zatiaľ čo pánska časť ocenila minibar, dámy evidentne potešilo, že nechýbal fén, mydlá a pre každého dva uteráky. V izbe nechýba tiež príručka o hoteli, ktorá je okrem maďarčiny, nemčiny a angličtiny, tiež v slovenčine. Izby majú výhľad buď na cestu (na parkovisko) - ten sme mali my a bol tu aj tak pokoj, alebo smerom do záhrady k termálnemu kúpalisku. Na výber sú aj izby s balkónom a rodinné izby.

Reštaurácie a polpenzia 5/10

Reštauráciu, kde sa podáva polpenzia sme objavili hneď vedľa recepcie. Samozrejme podávaná polpenzia? Priemerných 5 z 10! Za pobyt nás príliš nenadchla. Vo výbere nechýbajú síce napríklad vegetariánske jedlá, ale kvalita je skôr podpriemerná.   Na výber máte tri možnosti a vždy si volíte jedlo len na daný večer. Každý deň je teda potrebné ráno vyzdvihnúť lístočky na ďalší deň a vybrať si večeru. Je dôležité, že počas večerí nie sú nápoje v cene a hradia sa buď hneď po večeri (v hotovosti) alebo nahlásite číslo izby, podpíšete potvrdenku a uhradíte nápoje až pri odchode. Sklamaním bolo, že obsluha v reštaurácii nevedela anglicky, ale iba po maďarsky a nemecky. Keďže je tu ale aj menu v slovenčine, vždy sme sa na všetkom dohodli. Večere sa podávajú od 18:00 do 21:00 hod. Polievka, hlavný chod a dezert (napríklad vo forme pudingu). Raňajky sa podávajú formou bufetu a v čase 7:00 - 10:00 hod a tu sme si naopak pochutili. Okrem klasiky ako je pečivo, džemy, syry a šunka, nechýbal ani tuniak, čerstvé ovocie aj teplé jedlo (vajcia, párky, grilovaná zelenina). Potešil tiež výborný čaj, horúca čokoláda, káva a niekoľko druhov džúsov.

Hotelové wellness - 9/10

Veľkým plusom hotela je ale naozaj krásne wellness, ktoré je privátne, a tak sa o neho s nemusíte s nikým deliť. Do wellness môžete z izby prejsť len v plavkách a župane, ktorý vám za symbolické 1€ (ale + 20€ záloha !!) radi požičajú. Čas, kedy wellness využijete si rezervujte dopredu alebo na mieste na recepcii (ráno a popoludní je málo naplnené, večery bývajú plnšie). Rovnako funguje aj rezervácia soľnej jaskyne a masážneho kresla.

Moderné wellness centrum hotela

K dispozícii je tu pekná vírivka cca 32 °C (ktorá však víri tak 3x za hodinu), fínska sauna, sprcha a ležadlá. Dopriať si tu môžete aj masáž - na výber ich je naozaj veľa. Nikol si zvolila reflexnú masáž za 15 € na 30 minút, ktorá ale k jej sklamaniu plných 30 minút netrvala.

Personál 9/10

Čo sa týka personálu hotela, je ústretový a milý. Vždy sa snaží poradiť a pomôcť. Je tu vidieť, že okrem maďarčiny sú najviac zvyknutí na nemčinu a až potom angličtinu. Väčšina informácii a dôležitých vecí je tu však aj v slovenčine.

Kúpele a ďalšie aktivity 9/10

Hneď pri hoteli je zmenáreň, vináreň a obchodíky s oblečením. Ak zabočíte za roh (minúta chôdze), dôjdete priamo pred vstup kúpeľov Mosonmagyaróvár. Vstupné na celý deň vyjde na 10,5 € na osobu, so vstupom do sáun potom o 7 € viac. V pondelok je vstupné o cca 2 € lacnejšie, zvýhodnený je tiež vstup iba na neskoršie popoludnie. Platiť sa dá v €, HUF alebo kartou (iba pri pokladni vpravo).

Pozor: šatne tu fungujú tak, že náramok priložíte ku strojčeka, ten vám určí číslo skrinky a tam si uložíte svoje veci a zamknete. Náramok iné číslo skrinky než to, čo vygeneruje, neuzamkne.

Kúpele majú staršiu a novšiu časť. Hneď zo začiatku sú dva bazény s liečivou termálnou vodou - jeden s teplotou cca 32 °C a 37 °C (sem nesmú osoby mladšie ako 14 rokov a maximálny odporúčaný čas v tomto bazéne je denne 60 minút). V tejto staršej časti, kde sú liečivé bazény je aj plavecký bazén, ale aj sauny a bufety s bohužiaľ nie príliš dobrým jedlom a pitím (platiť sa dá v € a HUF).

Termálne kúpele sú v prevádzke celoročne

V druhej časti je vonkajší plavecký bazén (najchladnejší v celom areáli), horúci termálny bazén s rôznymi prvkami (hríb, chŕliče, perličky, ...), plavecký bazén s oddychovou zónou a tak ďalej. K dispozícii bol vždy dostatok lehátok aj veľká oddychová miestnosť. Veľkým plusom je, že celý areál je obklopený záhradou, kde tiež nechýba lehátka.

Pozor! Z areálu nie je možné počas dňa odísť napr. na hotel a zase sa vrátiť. Pri odchode sa náramkové hodinky vhodia do terminálu a ten ich prehltne.

Termálne kúpele sú v prevádzke celoročne

Lokalita 8/10

Máte radi cyklistiku? Tak v tom prípade je tu veľa možností výletov. Dokonca týmto mestom vedie veľmi obľúbená cyklotrasa, ktorou jazdia ľudia až z Rakúsko do Budapešti - práve cez Moson. Ďalšie možnosti sú napríklad návšteva Futura (zábavné vedecké centrum prevažne pre deti, ale vraj sa tam páči aj starším návštevníkom) či výlet do neďalekého Györu.

Čo ďalšie v mestečku podniknúť? Posedieť môžete v jednej z reštaurácií (je ich tu dosť), prejsť sa do centra mestečka (Pozor: zatváracia doba väčšiny obchodov je okolo štvrtej či piatej hodiny). Neďaleko je aj obchod s potravinami TESCO (vyjdete z hotela smerom doprava, prejdete cez riečku a potom odbočíte vľavo - do 10 minút ste pri obchode).

A konečne ... Ako názov mesta vyslovovať?

Mosonmagyarovar vznikol spojením troch dediniek, ktoré sa volali Moson, Magyar a ovar - keď ľudia ten názov vyslovujú, robia medzi jednotlivými názvami také krátke pomlčky, teda pekne tri slová za sebou Moson-Magyar-Ovar. Nakoniec to nie je také zlé, že? ;)

Zhrnutie - Lacné a relaxačné

Z víkendu sme sa nakoniec vrátili dobre oddýchnutí. Za pobyt sme navyše neminuli príliš peňazí. Vstupné do kúpeľov na celý deň vyšlo na cca 11€, nápoje k večeri cca 4€, nákup nejakých dobrôt v obchode a vína cca cca 8€, čo je asi 23€ na osobu navyše. Len zase tá Nikol sa dostala cez 38€ lebo si platila ešte masáž. :)

A aký hotel pre vás máme otestovať nabudúce?

Autor článku:

Najpredávanejšie pobyty

Inšpirujte sa tými najpredávanejšími pobytmi za posledný týždeň

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK