Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa čoho pobyty overujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobne overené musí spĺňať aspoň 2 z 3 kritérií:

  • Pobyt overil člen Travelking tímu

    Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
  • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

    Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
  • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

    Veríme, že pokiaľ sa k pobytu zákazníci vracajú i po stýkrát, je skutočne kvalitný.

Čo navštíviť v Budapešti za 3 dni?

Ak vám v poslednej dobe zachutili eurovíkendy, Budapešť je ideálnou destináciou. Verte, že nálepka kúpeľné mesto rozhodne nevystihuje všetko, čo toto miesto ponúka. O tom, že tu toho čaká viac, vás presvedčíme nižšie. A možno sa pôjdete rovno pobaliť!
Čo navštíviť v Budapešti za 3 dni?

Ak vám v poslednej dobe zachutili eurovíkendy, [Budapešť](https:// travelking.sk/?q=Budape%C5%A1%C5%A5) je ideálnou destináciou. Verte, že nálepka kúpeľné mesto nevystihuje všetko, čo toto miesto ponúka. O tom, že tu toho čaká ďaleko viac vás presvedčíme nižšie. A možno sa pôjdete rovno pobaliť!

Kúpele

Jeden deň si však určite vyhraďte práve pre návštevu kúpeľov! V Budapešti sa totiž nachádza celkom 123 liečivých termálnych prameňov. V meste je vďaka nim v prevádzke okolo tridsiatky rôznych kúpeľov. Niektoré z nich pochádzajú už z doby rímskej a osmanskej ríše. Pri ich návšteve si preto nielen príjemne oddýchnete, ale tiež si môžete vychutnávať atmosféru ich histórie a krásnej architektúry. Najnavštevovanejšie sú novobarokové kúpele Széchenyi, ktoré sú najväčšími termálnymi kúpeľmi v Európe. Pobyt v priestranných vonkajších bazénoch, kde si napríklad môžete zahrať aj šach, má najväčšie kúzlo práve v zimných mesiacoch. Medzi ďalšie obľúbené kúpele patria Gellért, Király, Rudas alebo Veli Bej. Pri plánovaní ich návštevy sa uistite, či náhodou nie sú oddelené pre mužov a ženy ako napríklad kúpele Király, ktoré sú pre dámy prístupné v pondelok, stredu a piatok a pre pánov potom v utorok, štvrtok a sobotu.

kúpele

Gastronómia

V Maďarsku rozhodne hladovať nebudete. Určite ochutnajte tradičný guláš alebo perkelt. Nemali by ste zabudnúť ani halászlé - hutnú polievku z rýb, paradajok a papriky. Ak budete mať chuť na niečo rýchle, určite ochutnajte langoš, ktorý sa v Budapešti podáva v mnohých variantoch, napr. s kapustou, cesnakom, ovčím syrom, šunkou alebo kôprom. Aby ste si kúsok Maďarska mohli odniesť aj domov, navštívte tržnicu z 19. storočia, ktorá sa považuje za jednu z najkrajších na svete. Aj tu máte možnosť ochutnať špeciality miestnej kuchyne a nakúpiť si domov korenie a skvelé mliečne aj mäsové výrobky alebo špeciality z rybieho trhu na dolnom poschodí. Okrem skvelého jedla a surovín vás očarí tiež krásna architektúra budovy.

Ste na sladké? Z tradičných dezertov vám môžeme odporučiť somlói galuska (somló halušky), známu piškótovú tortu, štrúdľu alebo sladké pagáče. Pri prechádzke po Budapešti vás ohromí počet krásnych a útulných kaviarničiek s príjemným a nápaditým interiérom, milou obsluhou a hlavne výbornou ponukou kávy a dezertov. Keď sa nebudete vedieť rozhodnúť, vyskúšajte napríklad známe miesta ako Ruszwurm, New York Cafe či Centrál Kávéház alebo aktuálne veľmi obľúbené Blue Bird Cafe so skvelým cheesecake menu, Espresso Embassy a ďalšie.

tržnica

Tipy pre klasikov

Na svoj zoznam si určite pripíšte návštevu Budapeštianskeho parlamentu Országház, ktorý je jedným z národných symbolov Maďarska a patrí medzi najstaršie vládne budovy v Európe. Na druhej strane Dunaja na vás čaká Budínsky hrad, ktorý v sebe miesi hneď niekoľko architektonických štýlov od stredoveku, cez baroko až po historizmus 19. storočia. Ak sa vám nechce pešo do kopca, odvezte sa na hrad od Reťazového mostu krásnou lanovkou. Medzi ďalšie miesta na váš zoznam patria najmä Bazilika Sv. Štefana s mumifikovanou rukou kráľa Štefana, potom neďaleká Andrássyho trieda a Námestie hrdinov, Margitin ostrov alebo židovská štvrť.

Rybárska bašta

Budapešť nevšedne

Máte chuť na pár netradičných zážitkov? V zimných mesiacoch určite vyskúšajte korčuľovanie na krásnom jazierku priamo pod umelým hradom Vajdahunyad. Užite si jazdu Žltým metrom, ktoré je najstaršou linkou na európskom kontinente. Budete si pripadať akoby ste sa vrátili v čase. Oddýchnuť si potom môžete v jednej z niekoľkých mačacích kaviarní, ktoré sú v centre. Dať si dobrú kávu v spoločnosti viac ako desiatky mačiek, na to len tak nezabudnete. A to, že na niektoré veci sa zabudnúť ani nedá, vám zas pripomenie Memento park, kde sa nachádza okolo 40 sôch sovietskej propagandy, ktoré boli s pádom režimu odstránené z verejných priestranstiev Budapešti. Atmosféru mesta si skvele užijete najmä pri plavbe loďou po Dunaji, tú môžete spojiť aj s obedom, večerou alebo aspoň pohárom vína.

kĺzisko

Čo s načatým večerom?

Ak máte pred sebou len pár večerov na to, aby ste si mohli vychutnať maďarskú metropolu za tmy, máme pre vás pár tipov. Určite nevynechajte prechádzku večerným nábrežím Dunaja. Na jeho brehu môžete objaviť aj niekoľko desiatok párov bronzových topánok, ktoré sú pamätníkom budapeštianskych židov. Večernú panorámu Budapešti si najlepšie užijete z úpätia vrchu Gellért, ktorý leží oproti Alžbetinmu mostu. Ak sa neunavíte už u sochy sv. Gellérta a vystúpite až na vrchol, naskytne sa Vám nezabudnuteľný výhľad priamo pri slávnej soche Slobody. Pre tých, ktorých zaujíma skôr nočný život v centre, je tu jasný tip. Skočte na pivo alebo pohárik do Szimpla Kert, komplexu alternatívnych barov, ktoré sú umiestnené v ruinách starých pavlačových domov. Atmosféra tohto miesta sa vám zaručene dostane pod kožu.

Autor článku:

Najpredávanejšie pobyty

Inšpirujte sa tými najpredávanejšími pobytmi za posledný týždeň

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK