Zámok Letovice Tip na výlet

Prvé zmienky o zámku Letovice pochádzajú už z obdobia okolo roku 1150, kedy bola na mieste dnešného zámku pevnosť. Odvtedy bol zámok opakovane napadnutý, až sa zdalo, že po ňom do 21. storočia nezostanú ani pamiatky. Našťastie sa jeho zvyšky dostali do rúk novým majiteľom, ktorí ho dodnes rekonštruujú a navracajú mu pôvodnú podobu. Aj keď je zámok obľúbeným dejiskom svadieb, môžete ho navštíviť i v rámci bežných prehliadkových okruhov. Sprievodca vás prevedie cez mučiareň a hladomorňu s ukážkou dobových nástrojov, okolo zámockej kaplnky či studne s hĺbkou 65 m. Prehliadku zakončite posedením vo vínnej pivničke a ochutnajte skvelé moravské víno alebo sa započúvajte do hudby cimbalu.

Viac informácií

Pohodlné ubytovanie s polpenziou

Užite si pobyt s výletmi po prírodných krásach Moravského krasu aj neďalekých zámkoch. V hoteli budete mať úplné pohodlie.

Hotel Dermot *** leží v Letoviciach neďaleko Moravského krasu. Hotel disponuje veľkou záhradou s detským ihriskom a vlastným parkoviskom. Ubytovanie je zariadené v priestranných izbách s vlastnou kúpeľňou a TV .

Polpenzia sa podáva v hotelovej reštaurácii, tešiť sa môžete na sezónne a regionálne špeciality.

Podnikajte výlety do všetkých strán

Priamo v Letoviciach môžete navštíviť zámok a zámocký park. K Zámku Lysice je to 15 km a do Westernového mestečka v Boskoviciach vám to s deťmi zaberie len 10 km.

Neurobíte chybu, nech sa vydáte od hotela ktorýmkoľvek smerom. Na juhu sa rozkladá Moravský kras, na západe môžete navštíviť hoci aj zámok Čechy pod Kosířem a na východe Nové Mesto na Morave.

Hotel Dermot ***

Pražská 335/50, Letovice
Česká republika

+420 724 619 041

hotel@dermot.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč (malé plemená)/200 Kč (veľké plemená)/pobyt
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
1,2 km
Vzdialenosť od kúpelov
15 km
Zastávka
0,2 km
Zjazdovka
18,5 km

Tipy na výlet

Kúpalisko Letovice

Čo robiť počas horúcich dní v Letoviciach? Zamierte na letné kúpalisko a užite si zábavu v bazéne s úctyhodnou dĺžkou 50 m a šírkou 19 m. Okrem sviežej vody vás čaká tiež tobogán dlhý 44 m, menšie deti sa zas vyšantia na šmýkačke. K pravej letnej zábave nechýba ihrisko na volejbal a nohejbal, minigolf, tenisové kurty či ihrisko priamo v areáli kúpaliska. Nečakaný hlad zažeňte v reštaurácii priamo v areáli kúpaliska.

Vodná nádrž Letovice

Milovníci kúpania vo voľnej prírode nedajú dopustiť na oddych pri vodnej nádrži Letovice. Priehradu zvanú i Křetínka si obľúbili nielen pre príjemne chladnú vodu, ale tiež možnosti športovania ako windsurfing, potápanie, rybárčenie či yachting. Priehrada je obklopená niekoľkými plážami, kam so sebou môžete vziať i svojho štvornohého miláčika - vstup so psami je tu totiž povolený.

Moravský kras

Ak máte radi krásnu prírodu, jaskyne a veľa ďalších atrakcií, chránená krajinná oblasť Moravský kras je to pravé miesto pre vás. Rozhodne sa na výlet vydajte k Macoche, ktorá je najväčšou priepasťou tohto typu ako v Česku, tak v strednej Európe. Ďalší unikát nájdete hneď vedľa, a tým sú Punkevné jaskyne, ktoré sú súčasťou najdlhšieho jaskynného systému v Česku. Pri prehliadke jaskýň sa môžete aj plaviť na loďkách po rieke Punkve a dostanete sa až na dno Macochy.