Chalupa Na špici v malebnej prírode Vysočiny

Vydajte sa preskúmať oblasť Vysočiny a užite si pohodovú dovolenku. Ubytovanie v Chalupe Na špici bude príjemným zážitkom pre všetkých, ktorí hľadajú relaxáciu i aktívny odpočinok.

Rodinná Chalupa Na špici ponúka ubytovanie v zrekonštruovaných a príjemne zariadených apartmánoch s vlastným sociálnym zariadením a kuchynským kútom (varná kanvica, mikrovlnná rúra, platnička). V chalupe je k dispozícii spoločenská miestnosť s posedením.

Wellness aj vonkajší bazén a ihrisko

Oddýchnite si vo wellness centre s vírivkou a saunou. V cene máte navyše masáž, za príplatok je možné dopriať si napríklad esenciálny kúpeľ, škoricový zábal alebo pivný kúpeľ. Večer sa pobavíte pri mini biliarde či stolnom futbale.

Tipy na výlet

Bežkarská mekka na Vysočině

O okolí Nového Města na Moravě sa často hovorí ako o najkrajšom kúte Vysočiny. V zime oblasť vyhľadávajú hlavne lyžiari a bežkári, ktorý ju navštevujú kvôli bohatej nádielke snehu a nevídaným bežeckých stopách. Každý rok sa naviac v okolí Nového Města na Moravě konajú pretekly svetového poháru v behu na lyžiach a v biatlone. Ich štart i cieľ je v lyžiarskom areáli Vysočina Arena.

Lyžiarsky areál Vysoká

Lyžiarsky areál Vysoká sa nachádza na rovnomennom kopci cca 6 km od Havlíčkovho Brodu v nadmorskej výške 600 m. Okrem upravovaného, pravidelne zasnežovaného svahu vhodného pre dospelých i deti a lyžiarskej školy si tu môžete užiť aj nádherný výhľad na celú západnú stranu Českomoravskej Vysočiny. Za lyžovanie na pol dňa tu zaplatíte približne 250 Kč (cca 9 €).

Zelená hora - pútnický kostol sv. Jana Nepomuckého

Navštívte národnú kultúrnu pamiatku zapísanú na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Tento pútnický kostol bol postavený na začiatku 20. rokov 18. storočia a bezpochyby patrí medzi najvýznamnejšie diela architekta Jana Blažeja Santiniho Aichla. Samotný kostol je pretkaný symbolikou číslovky päť, ktorá vychádza z legendy o Jánovi Nepomuckom a tiež predstavuje symboliku piatich rán Kristových. Práve preto je pôdorys kostola v tvare päťcípej hviezdy , kostol má päť východov, päť oltárnych výklenkov a na hlavnom oltári je päť hviezd a päť anjelov.

Chalupa Na špici

Oudoleň 104 , Oudoleň
Česká republika

737 999 310

chalupakh@seznam.cz

Check in
15:00 - 18:00
Check out
do 9:30

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/deň do 5 kg, 200 Kč/deň nad 5 kg
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané