Kúpeľný hotel priamo v centre mesta

Kde inde si oddýchnete lepšie než v kúpeľoch? Ak potrebujete načerpať nové sily, vyrazte do hotela Villa Dino ***, kde sa o vás perfektne postarajú. Hotel má tiež skvelú polohu, nájdete ho priamo v centre mesta.

Ubytovaní budete v dvojlôžkových izbách, ktoré sú novozrekonštruované. Disponujú moderným nábytkom, samozrejmosťou je aj vlastné sociálne zariadenie a TV.

Na dobrotách si pochutnáte v hotelovej reštaurácii, v ktorej varia tradičné české pokrmy. Práve tu sa tiež servíruje polpenzia.

Oddych vo wellness

Novú energiu načerpáte v hotelovom wellness centre, kde sa o vás postarajú profesionáli. Perfektný relax vám tak zaistí napríklad klasická masáž, parafínový či konopný zábal a morský alebo uhličitý kúpeľ.

Odporúčame zájsť do mestského bazéna, ktorý je od hotela len kúsok.

Tipy na výlet

Mariánské Lázně

V Mariánskych Lázňach vás čakajú preslávené kúpeľné parky a kolonády, nádherné architektonické budovy, veľa kultúrneho aj spoločenského vyžitia a predovšetkým niekoľko desiatok liečivých prameňov. Najznámejšími sú Ferdinandov, ktorý bol tiež úplne prvým využívaným prameňom, ďalej Lesný prameň a Ambrožov. K pitným kúram slúžia pramene Krížový, Karolínin a Rudolfov. Mariánské Lázně sa vždy tešili obľube slávnych osobností a šľachty. Za zmienku stojí napríklad anglický kráľ Eduard VII alebo skladateľ J. W. Goethe. Dnes sú druhými najväčšími českými kúpeľmi.

Ferdinandov prameň

Najstarším využívaným prameňom Mariánskych Lázní je Ferdinandov. Pomenovaný bol po kráľovi Františkovi I., ktorý ho dal v 16. storočí prvýkrát preskúmať. Celkovo má prameň 7 výverov. Jeho klasicistickú kolonádu s fontánou nájdete v udržiavanom kúpeľnom parku. Pramene sa plne využívajú pre pitné kúry a k príprave uhličitých kúpeľov. Tie pitné sa potom plnia do fliaš s názvom "Excelsior".

Karlovy Vary

Karlovy Vary boli založené už v roku 1350 na povel Karla IV. História liečby tu trvá už viac ako 660 rokov. Zlatú éru a najväčší rozkvet kúpele zažívajú až v 18. a 19. storočí, kedy získavajú celosvetový ohlas a tiež dnešnú architektonicky úchvatnú podobu. Liečivé pramene tu pomocou termálnych kúpeľov a pitnej kúry pomáhajú na liečbu ochorení pohybového a tráviaceho ústrojenstva, chorôb pečene, pankreasu alebo diabetu. Ohromí vás tu hneď niekoľko kolonád - Vřídelná, Zámocká, Trhová, Mlýnská a Sadodvá. Medzi najvýznamnejšie budovy patrí hotely Imperial a Pupp alebo Alžbetine a Cisárske kúpele. V meste sa môžete tešiť aj na bohaté kultúrne vyžitie a slávne festivaly.

Hotel Villa Dino ***

Chebská 244, Mariánské Lázně
Česká republika

+420 602 430 418

info@villa-dino.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik (iba malé plemená) za poplatok 100 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,55/5
Celkom 33 hodnotení