Ubytovanie a relaxácia priamo pod Lysou horou

Penzión Sluníčko stojí uprostred čarovnej beskydskej prírody priamo pod najvyšším vrchom Lysou horou, ktorá je obľúbeným cieľom turistov.

Čakajú vás útulné podkrovné izby typu Standard. K zariadeniu patrí LCD TV aj vlastné sociálne zariadenie so sprchovým kútom. Izby sú prístupné výťahom a z okna si užijete výhľad na beskydské lesy alebo údolie rieky Ostravice.


Penzión Sluníčko zvíťazil v roku 2014 v ankete Penzión roka ČR! V roku 2018 sa umiestnil v TOP 3 v rámci Moravskosliezskeho kraja.


V penzióne sa nachádza reštaurácia so slniečkovou výzdobou pre dobrú náladu. Ochutnáte tu typické regionálne jedlá, tešte sa na kyselicu, halušky s bryndzou alebo strapačky. Súčasťou reštaurácie je aj detský kútik vrátane šmýkačky a hernej konzoly X-box.

Pokiaľ hľadáte relaxáciu, poteší vás privátne wellness s vírivkou, infra kabínou a vyhrievanou odpočivárňou priamo v penzióne.

Možnosti RelaxCentra a turistika v Beskydách

Penzión je súčasťou Rekreačného centra Sepetná a vďaka tomu môžete využívať tiež služby RelaxCentra Sepetná. Denne máte voľný vstup na 2 hodiny do krytého bazéna. Do RelaxCentra je to z penziónu asi 10 minút pešo a nájdete tu tiež bowling, telocvičnu, saunu a ďalšie atrakcie.

Okolie penziónu ponúka veľa možností aj pre nenáročnú turistiku. Na recepcii si vyzdvihnite mapu zadarmo, navyše si môžete zapožičať palice na Nordic Walking a využiť úschovňu bicyklov. K dispozícii je aj požičovňa elektrobicyklov a klasických horských bicyklov. Uvítate aj zľavy na pamiatky a aktivity v regióne vďaka Beskydy Card .

Tipy na výlet

Lysá hora

Už len výhľad z Lysej hory na ostatné vrcholky a krásnu prírodu Beskýd stojí za výstup na jej vrchol. Prejsť sa môžete niekoľkými prírodnými rezerváciami a navštíviť množstvo zaujímavých miest ako Malenovický kotol, Vodopády Satin alebo Koryto rieky Ostravice. Dominantou Lysej hory je už od roku 1980 telekomunikačný vysielač vysoký 78 metrov.

Chodník Valaška

Aj Valašsko má svoj chodník v korunách stromov. Nájdete ho v beskydskom stredisku Pustevny a volá sa Chodník Valaška. Prejdete sa po trase s dĺžkou necelých 400 m, v najvyššom bode je chodník 15,2 m od zeme. Na návštevníkov čakajú nádherné výhľady na krajinu, jediný lanový chodník v Česku aj najdlhšia sklenená lávka, tzv. skywalk v Európe. Deti sa môžu tešiť na trampolíny a trojposchodové ihrisko s preliezkami.

Hukvaldy

Nielen milovníkom histórie odporúčame návštevu hradu Hukvaldy, ktorý bol založený v 13. storočí a je už po mnoho desaťročí obľúbeným turistickým cieľom výletníkov všetkých vekových kategórií. Celá obec Hukvaldy aj hrad sú späté so životom hudobného skladateľa Leoša Janáčka, nájsť tu môžete dom, v ktorom býval, alebo napríklad aj pamätník Líšky Bystroušky Leoša Janáčka.

Penzion Sluníčko

Ostravice 1279, Ostravice
Česká republika

+420 603 852 100

slunicko@sepetna.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 250 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,63/5
Celkom 8 hodnotení