Interhotel America **** na úpätí Píseckých hôr

Vyrazte na dovolenku do Interhotela America ****, ktorý svojím vzhľadom pripomína parník. Hotel je situovaný v pokojnej zóne na úpätí Píseckých hôr v mestskej časti Amerika, podľa ktorej nesie svoj názov.

V hoteli nájdete komfortne zariadené izby s vlastným sociálnym zariadením (WC, sprcha alebo vaňa) a terasou. Pre hostí sú tu pripravené kráľovské postele s rozmermi 200 x 200 cm, minibar, fén a telefón.

Milovníci jedla určite ocenia hotelovú reštauráciu Panorama, v ktorej si okrem medzinárodných kulinárskych pochúťok môžu dopriať aj pohár dobrého vína, alebo šálku kávy. K dispozícii je tiež hotelový bar a zimná záhrada.

Oddýchnite si vo wellness

V Interhoteli America **** vás čaká neobmedzené využívanie wellness centra s krytým vyhrievaným bazénom a saunou. Zdarma môžete využiť tiež posilňovňu. Zabudnite tak na starosti všedného dňa a relaxujte.

Tipy na výlet

Písek

Mesto Písek leží na rieke Otave a môže sa pýšiť ako bohatou históriou, tak mnohými modernými zaujímavosťami. Jednou z najväčších atrakcií je najstarší kamenný most v Čechách, ktorý nechal už v 13. storočí postaviť Přemysl Otakar II. ako súčasť zlatého chodníka. Ďalšou zaujímavosťou je aj časť nábrežia s farebnými domami prezývaná Amsterdam alebo Titanik. Na južnom okraji historického centra sa nachádza Kostol Narodenia Panny Márie. Z dvojice jeho veží si môžete užiť výhľad do okolia. Ak vás zaujíma dobová technika, vydajte sa do elektrárne kráľovského mesta Písek. V expozíciách Prácheňského múzea sa zase dozviete viac o ryžovaní zlata alebo rybárstve.

Zemský žrebčinec Písek

Historický žrebčín z počiatku 20. storočia je dnes jedným z niekoľkých posledných štátnych podnikov na chov koní. Medzi najslávnejších odchovancov patrí najmä žrebec Adro, ktorý bol tiež predlohou pre kone na pomníku sv. Václava na Václavskom námestí v Prahe. Na svoje si tu prídu najmä milovníci koní, ale aj rodiny s deťmi. Prehliadky tohto vzácneho chovateľského zariadenia sa usporadúvajú štyrikrát týždenne (PO, ST, PA, NIE od 13:00 hod).

Krokodýlia zoo Protivín

Krokodília ZOO v Protivíne je veľkou atrakciou pre všetkých, ktorí sa neboja. V najväčšej európskej kolekcii nájdete 22 druhov krokodílov, aligátorov, kajmanov a gavialov. Najväčšie krokodíly dorastajú aj viac ako štyri metre. Zaujímavosťou je tiež expozícia mláďat, kde môžete vidieť odchov a liahnutia krokodílov priamo v inkubátoroch. Ďalej tu môžete navštíviť aj kolekciu jedovatých hadov alebo Zoologické múzeum s kostrami krokodílov a ďalších zvierat.

Interhotel America ****

R. Weinera 2375, Písek
Česká republika

723 799 895

reception@interhotel-america.com

Check in
od 15:00
Check out
do 11:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 170 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,36/5
Celkom 114 hodnotení