Krásna lokalita Jizerských hôr priamo láka na pobyt. Vydajte sa do dedinky Dolní Maxov, ubytujte sa v Hoteli Maxov *** a užite si polpenziu aj saunu. Blízko nájdete priehradu Josefův Důl, horu Špičák a veľa turistických trás.

Jizerské hory v útulnom hoteli

Hotel Maxov *** leží vo výške 735 m n. m. a nájdete ho v pokojnej dedinke Dolní Maxov neďaleko Jablonca nad Nisou (9 km). Hotel ponúka ubytovanie v dvojlôžkových a štvorlôžkových izbách s televíziou a vlastnou kúpeľňou.

V hotelovej reštaurácii sa tešte na skvelú polpenziu. Reštaurácia je otvorená po celý deň, takže zájsť si sem môžete aj na obed.

Ak vyrážate s deťmi, poteší vás detská herňa a ihrisko, pre dospelých je potom k dispozícii nočný bar s biliardom. Pri hoteli nájdete aj tenisové kurty. Najväčší relax si ale doprajete v saune.

Športové vyžitie a výlety za krásami prírody

Turistické aj cyklistické trasy nájdete všade okolo. Zavedú vás na Bukovou horu, k priehrade Josefův Důl či na vyhliadkové miesto Krásná Máří nad roklinou Veľkého Štolpichu. Hubári sa radi nechajú zlákať do okolitých lesov.

Autom sa môžete vydať do Jablonca nad Nisou, kde už sa vám o zábavu postará bazén, Múzeum skla a bižutérie, Múzeum hračiek alebo bowling.

Tipy na výlet

Vodná nádrž Josefův Důl

Priehrada Josefův Důl v Jizerských horách bola postavená na rieke Kamenici v rokoch 1976 - 1982 ako zásobáreň vody pre oblasť Liberecka. Kúpanie je tu preto zakázané, napriek tomu patrí nádrž k obľúbeným turistickým cieľom. Dve hrádze poskytujú skvelé podmienky pre cyklistiku a in-line korčuľovanie, navyše si užijete aj peknú prírodu v okolí.

Vodopády Černé Desné

Na červenej trase, ktorá vedie z Desnej k vodnej nádrži Souš, nájdete aj kaskádové vodopády Dlhý, Bukový, Hrncový a Plotnový . Niekoľko sto metrový úsek plný perejí, kotlov, kaskád a platní vám ponúka až 7 metrov vysoký Dlhý vodopád a niekoľko ďalších. Vodopády boli v roku 2013 vyhlásené prírodnou pamiatkou.

Priehrada Souš

Vodná nádrž Souš alebo tiež Soušská priehrada bola postavená v rokoch 1911 - 1915 a od roku 1974 slúži ako zásobáreň pitnej vody. Okolie je ideálne na prechádzky a turistiku, počas zimy potom na bežky. Neďaleko na rieke Bílá Desná nájdete aj zvyšky pretrhnutej priehrady, okolo ktorej vedie náučný chodník a prejsť sa môžete aj po jej pôvodnom dne.

Hotel Maxov ***

Dolní Maxov 710, Josefův Důl
Česká republika

+420 776 868 181

info@hotelmaxov.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 200 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,33/5
Celkom 24 hodnotení