Doprajte si pohodovú dovolenku v Hoteli Corona **** s privátnym vstupom do wellness, neobmedzeným využitím sauny a fitness centra s kardiozónou a tiež vstupom do solária. V cene balíčka je strava formou polpenzie. Deti do 8 rokov majú pobyt zdarma.

Kaplice Tip na výlet

Mestečko Kaplice leží v okrese Český Krumlov na rieke Malši a rozhodne stojí za návštevu. Historické jadro mesta je vyhlásené ako mestská pamiatková zóna. Vydajte sa na prechádzku a pokochajte sa krásnou radnicou, fontánou, kaplnkou sv. Jozefa a sv. Barbory a tiež dvoma kostolmi. Kto sa nebojí, nech zavíta do Galérie Krampus plnej démonických bytostí. V lete sa vydajte za osviežením na miestne kúpalisko.

Raj odpočinku blízko Českého Krumlova a Lipna

Mestečko Kaplice nájdete v južných Čechách, a to 10 km od Dolného Dvořiště, 19 km od Českého Krumlova a 34 km od Lipna. Práve v Kaplici stojí prepychový Hotel Corona ****, ktorý je ideálnym východiskovým bodom pre poznávanie okolitých prírodných krás i historických pamiatok.

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe s pohodlným lôžkom, minibarom, WiFi, telefónom, satelitnou TV a tiež vlastným sociálnym zariadením.

Relaxácia i športové vyžitie

K odpočinku zvádza wellness centrum s vírivkou a fínskou saunou. Zacvičiť si môžete vo fitness, kde vám je k dispozícii aj tréner. Zájdite si tiež do solária, alebo vyskúšajte jednu z masáží.

Hotel Corona ****

Masná 933, Kaplice
Česká republika

+420 380 426 789

recepce@coronahotel.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 150 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Fitness
Baby friendly

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,2 km
Vzdialenosť od jazera
32 km
Zastávka
0,4 km

Tipy na výlet

Zrúcanina hradu Pořešín

Asi 4 km od mesta Kaplice leží zrúcanina hradu Pořešín. Nájdete ju na skalnom ostrohu vo výške 525 m n. m. Hrad na prelome 13. a 14. storočia založil rod Bavorov zo Strakoníc. Zrúcanina je od roku 1963 chránenou kultúrnou pamiatkou a sprístupnená je od apríla do októbra. Ak si chcete návštevu zrúcaniny spestriť, môžete sa vydať na prechádzku po modro značenej turistitckej trase, ktorá vedie z Kaplice do Římova.

Český Krumlov (UNESCO)

Český Krumlov je perla Južných Čiech a tiež jedno z najnavštevovanejších miest v Čechách samotných.

Romantické mestečko s bohatou históriou a impozantným zámkom sa nachádza na rieke Vltave, ktorá dodáva celému miestu skutočne rozprávkovú atmosféru. V centre aj na nábreží na vás čakajú historické budovy, výborné reštaurácie, dobové obchodíky a predovšetkým veľa kultúrneho vyžitia.

Medzi najvýznamnejšie kultúrne podujatia patrí Medzinárodný hudobný festival Český Krumlov alebo Festival barokových umení.

Mimo iného tu nájdete tiež mnoho múzeí, synagógu alebo kláštor.

Celá oblasť, ktorá je nazývaná "Bránou Šumavy" je od roku 1992 zapísaná na zoznam UNESCO.

Zámok Český Krumlov

Dominantou mesta je Zámok Český Krumlov , ktorý je po Pražskom hrade druhý najrozsiahlejší zámocký areál v Čechách. Celý areál hradu a zámku je priechodný a samotná prechádzka jednotlivými nádvoriami je nevšedným romantickým zážitkom. Verejnosti je otvorený od apríla do októbra a vybrať si môžete z dvoch prehliadkových okruhov - Renesančné a barokové apartmány a Zámocké barokové divadlo. Samotné barokové divadlo je jednou z najlepšie zachovaných divadelných scén z 18. storočia v Európe.

Najvyšším prístupným miestom je vyhliadková ochodza zámockej veže vo výške 35 metrov odkiaľ budete mať prekrásny výhľad na mesto aj okolitú prírodu. V areáli zámku môžete stretnúť aj medvede. S ich chovom začali už páni z Rožmberka pred 400 rokmi.