Chcete zabudnúť na všetok zhon a oddýchnuť si v krásnej jesenickej prírode? Vydajte sa do Hotela Džbán *** do kúpeľnej dedinky a užite si pobyt so vstupom do sudového Thermal Parku, pivným kúpeľom, darčekovým balíčkom a polpenziou.

Dovolenka v hoteli obklopenom čistou prírodou

Hotel Džbán *** nájdete v romantickom prostredí okolitej prírody v malebnej kúpeľnej dedinke Karlova Studánka. Ubytovanie poskytuje v dvoj až päťlôžkových izbách, ktoré majú vlastné sociálne zariadenie a TV.

  • Izby kategórie MINI sú podkrovné izby so skoseným stropom a sú vybavené manželskou posteľou alebo dvomi oddelenými lôžkami.

  • Izby Standard sú priestrannejšie a nachádzajú sa prevažne na prvom poschodí. Vybavené sú totožne.

Nechýba tu ani reštaurácia, kde sa podáva bohatá polpenzia a okrem českých dobrôt vás prekvapí napríklad aj talianska pizza. Ochutnať môžete výborné víno z Vínnych pivníc Lechovice. Dvakrát týždenne sa tu konajú večery so živou hudbou, takže o zábavu rozhodne nebude núdza.

Thermal Park stvorený pre relax

Navštívte tiež hotelový sudový Thermal Park a doprajte si uvoľňujúce či pivné kúpele. Na kúpele sa používa minerálna voda z liečivého prameňa Maxmilián, ktorý pramení priamo v útrobách hotela. Každý kúpací sud s vírivkou má kapacitu 8 osôb a teplotu príjemných 39 °C. Okrem toho nájdete v Thermal Parku aj saunu a ochladzovaciu kaďu.


Zaujímavosť: asi 20 m od hotela nájdete minerálny prameň, ktorý v lete strieka až do výšky 14 m a v zime naopak zamŕza do ľadovej homole, ktorá má na výšku až 13 m.

Tipy na výlet

Karlova Studánka

Navštívte malebné kúpele uprostred hôr, ktoré boli založené už v roku 1785. Starobylé kúpele v modernom šate ponúkajú kúpeľné pavilóny s krásnou architektúrou, umelý vodopád a kúpalisko. V meste nájdete aj geologickú expozíciu, drevený hudobný pavilón z 18. storočia a mnoho kaviarní. Po menšom výstupe po modrej sa potom dostanete na vyhliadku Rolandův Kameň.

Praděd

Prečo sedieť na hoteli, keď sa neďaleko od vás týči do výšky 1 492 m n. m. najvyššia hora Moravy a Sliezska? Na vrchole hory panuje drsné počasie a priemerná ročná teplota neprevyšuje 1 °C. To vás ale vôbec nemusí trápiť, pretože až na vrchol vedie asfaltová cesta a vo vysielači nájdete aj reštauráciu a vyhliadku. Za dobrého počasia vás čaká až neuveriteľný rozhľad, kedy môžete vidieť Beskydy, Sněžku, ale aj Vysoké Tatry s Malou Fatrou či Alpy v Rakúsku.

Bobová dráha Vrbno pod Pradědom

Chcete zažiť s rodinou alebo priateľmi trochu adrenalínu? Potom neváhajte a navštívte 840 metrov dlhú bobovú dráhu s celoročnou prevádzkou. Do jedného bobu sa zmestia dvaja jazdci a nemusíte sa báť ani zjazdu s malými deťmi. Rýchlosť si totiž vždy volíte sami. Prajeme príjemnú jazdu!

Hotel Džbán ***

Karlova Studánka 12, Karlova Studánka
Česká republika

734 428 536

hoteldzban@seznam.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 200 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,54/5
Celkom 170 hodnotení