Užite si relaxačný pobyt v atraktívnej lokalite na Šumave blízko Lipna i Chodníka korunami stromov. V Hoteli Hořice vás čaká chutná polpenzia, neobmedzený vstup do infra sauny, fľaša vína a vstup do múzea. Podľa varianty sa potom tešte tiež na hodinu v privátnom wellness. Okolie môžete preskúmať aj na bicykloch.

Rodinný hotel v srdci Šumavy

Hotel Hořice na Šumave sa nachádza priamo v srdci šumavského údolia v tesnom susedstve vodnej nádrže Lipno. Hotel vás osloví svojou priateľskou rodinnou atmosférou.

Izby sú vybavené manželskou posteľou, nábytkom a vlastným sociálnym zariadením. V teplých dňoch môžete obdivovať krásy Šumavy z hotelovej terasy.

Nadšení iste budete aj z chutnej polpenzie. Užijete si bufetové raňajky a domáce servírované večere. Hotel je ideálnou voľbou pre rodiny s deťmi. Na prízemí deti v detskom kútiku privíta krtko, hry a hračky. K dispozícii je pre všetkých tiež požičovňa doskových a kartových hier.

Využiť ďalej môžete wellness centrum s infra saunou, masáže alebo kozmetické služby.

Tajuplná príroda i pamiatky UNESCO

Priamo v obci Hořice oceníte možnosť návštevy múzeí a ďalších kultúrnych pamiatok a akcií. Historické centrum mesta je vyhlásené mestskou pamiatkovou zónou, navštíviť môžete múzeum rádií alebo spoznať tradíciu Pašijových hier.

Aby ste mohli využiť turistický potenciál Lipenska naplno, dostanete na hoteli turistického sprievodcu, kde môžete dohľadať zaujímavé tipy na výlety a výhodné vstupné 1+1 zdarma na atrakcie:

 • soľná jaskyňa Frymburk
 • Adventure park
 • výuka jazdy na koni
 • okružná plavba po Lipne

Dodatočné info

 • Po zakúpení pobytu si rezervujte termín u ubytovacieho zariadenia (staraskola@post.cz, +420 724 025 730). K záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný len s platnou rezerváciou a pri nástupe je nutné preukázať sa vytlačeným kupónom.

 • S rezerváciou vám ochotne pomôže naša zákaznícka podpora (+421 233 006 990, info@travelking.sk). Stačí nám len zaslať číslo kupónu, meno, počet osôb a termín pobytu.

 • Čas vstupu do privátneho wellness je nutné rezervovať vopred.

 • Príplatky za deti sa platia až na mieste.

 • Dieťa do 2,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu.

 • Dieťa do 9,9 rokov 320 Kč (cca 12 €)/noc na prístelke s polpenziou.

 • Dieťa do 11,9 rokov 390 Kč (cca 14 €)/noc na prístelke s polpenziou.

 • Dieťa od 12 rokov alebo ďalšia dospelá osoba 750 Kč (cca 29 €)/noc na prístelke s polpenziou.

 • Postieľka pre dieťa do 2,9 rokov 100 Kč (cca 4 €)/noc.

 • Kupóny je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

 • Check in od 14:00 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/noc

 • Hotel nie je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou nie je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Jan R.)

Velká spokojenost, jídlo vynikající, ubytování pohádka, velice vstřícný personál, krásné prostředí... :))

Vynikajúce (Ladislav S.)

Byli jsme velice spokojeni, výborný personál se vším všudy, krásné prostředí, všudy přístupné, dobré ceny.

Vynikajúce (Jarmila G.)

Moc se nám líbilo prostředí, obsluha i poskytnuté služby a protože jsme nestihli za 3 dny prozkoumat okolí, přijedeme zase! Na půjčeném kole jsme dojeli k Lipnu, kolem rybníku Olšiny zpět do Hořic. V okolí krásná klidná příroda, hodní lidi, zvířata, voda, super relax dokonalá masáž a infrasauna v hotelu. Díky, doporučujeme.

Tipy na výlet

Vodná nádrž Lipno

Vodná nádrž Lipno

Vodná nádrž, alebo tiež Lipenské jazero, je najväčšie umelé jazero v Čechách. Nachádza sa v nadmorskej výške 726 metrov, dosahuje dĺžku 44 km a v najširšom mieste sú od seba brehy vzdialené cca 10 km. Cez leto je Lipno a okolie vyhľadávaným turistickým miestom na kúpanie, rekreáciu, športové vyžitie, turistiku a cyklistiku. Využiť môžete Jazerný cyklo-inline chodník okolo Lipna v dĺžke takmer 19 km a mnoho ďalších cyklostras v okolí. V zime potom potom môžete korčuľovať priamo na zamrznutej hladine jazera a užiť si tak až 12 km dlhú korčuliarsku dráhu.

Český Krumlov (UNESCO)

Český Krumlov (UNESCO)

Český Krumlov je perla Južných Čiech a tiež jedno z najnavštevovanejších miest v Čechách samotných.

Romantické mestečko s bohatou históriou a impozantným zámkom sa nachádza na rieke Vltave, ktorá dodáva celému miestu skutočne rozprávkovú atmosféru. V centre aj na nábreží na vás čakajú historické budovy, výborné reštaurácie, dobové obchodíky a predovšetkým veľa kultúrneho vyžitia.

Medzi najvýznamnejšie kultúrne podujatia patrí Medzinárodný hudobný festival Český Krumlov alebo Festival barokových umení.

Mimo iného tu nájdete tiež mnoho múzeí, synagógu alebo kláštor.

Celá oblasť, ktorá je nazývaná "Bránou Šumavy" je od roku 1992 zapísaná na zoznam UNESCO.

Grafitová baňa pod Českým Krumlovem

Grafitová baňa pod Českým Krumlovem

Prehliadka grafitovej bane v hĺbke až 70 metrov pod povrchom je skvelou zábavou pre deti aj dospelých.

História grafitových baní na Českokrumlovsku siaha až do polovice 18. storočia a prehliadka tiež ponúka ukážku ťažby v dobových podmienkach a zvezenie banským vláčikom.

Z dvojkilometrového okruhu sa väčšinu cesty zveziete vláčikom. Každý tiež dostane svoj vlastný banícky oblek a pôvodnú banskú lampu , aby videl na cestu.