Užite si relaxačný pobyt v atraktívnej lokalite na Šumave blízko Lipna i Chodníka korunami stromov. V Hoteli Hořice vás čaká chutná polpenzia, neobmedzený vstup do infra sauny, fľaša vína a vstup do múzea. Podľa varianty sa potom tešte tiež na hodinu v privátnom wellness. Okolie môžete preskúmať aj na bicykloch.

Rodinný hotel v srdci Šumavy

Hotel Hořice na Šumave sa nachádza priamo v srdci šumavského údolia v tesnom susedstve vodnej nádrže Lipno. Hotel vás osloví svojou priateľskou rodinnou atmosférou.

Izby sú vybavené manželskou posteľou, nábytkom a vlastným sociálnym zariadením. V teplých dňoch môžete obdivovať krásy Šumavy z hotelovej terasy.

Nadšení iste budete aj z chutnej polpenzie. Užijete si bufetové raňajky a domáce servírované večere. Hotel je ideálnou voľbou pre rodiny s deťmi. Na prízemí deti v detskom kútiku privíta krtko, hry a hračky. K dispozícii je pre všetkých tiež požičovňa doskových a kartových hier.

Využiť ďalej môžete wellness centrum s infra saunou, masáže alebo kozmetické služby.

Tajuplná príroda i pamiatky UNESCO

Priamo v obci Hořice oceníte možnosť návštevy múzeí a ďalších kultúrnych pamiatok a akcií. Historické centrum mesta je vyhlásené mestskou pamiatkovou zónou, navštíviť môžete múzeum rádií alebo spoznať tradíciu Pašijových hier.

Aby ste mohli využiť turistický potenciál Lipenska naplno, dostanete na hoteli turistického sprievodcu, kde môžete dohľadať zaujímavé tipy na výlety a výhodné vstupné 1+1 zdarma na atrakcie:

  • soľná jaskyňa Frymburk
  • Adventure park
  • výuka jazdy na koni
  • okružná plavba po Lipne

Tipy na výlet

Vodná nádrž Lipno

Vodná nádrž, alebo tiež Lipenské jazero, je najväčšie umelé jazero v Čechách. Nachádza sa v nadmorskej výške 726 metrov, dosahuje dĺžku 44 km a v najširšom mieste sú od seba brehy vzdialené cca 10 km. Cez leto je Lipno a okolie vyhľadávaným turistickým miestom na kúpanie, rekreáciu, športové vyžitie, turistiku a cyklistiku. Využiť môžete Jazerný cyklo-inline chodník okolo Lipna v dĺžke takmer 19 km a mnoho ďalších cyklostras v okolí. V zime potom potom môžete korčuľovať priamo na zamrznutej hladine jazera a užiť si tak až 12 km dlhú korčuliarsku dráhu.

Český Krumlov (UNESCO)

Český Krumlov je perla Južných Čiech a tiež jedno z najnavštevovanejších miest v Čechách samotných.

Romantické mestečko s bohatou históriou a impozantným zámkom sa nachádza na rieke Vltave, ktorá dodáva celému miestu skutočne rozprávkovú atmosféru. V centre aj na nábreží na vás čakajú historické budovy, výborné reštaurácie, dobové obchodíky a predovšetkým veľa kultúrneho vyžitia.

Medzi najvýznamnejšie kultúrne podujatia patrí Medzinárodný hudobný festival Český Krumlov alebo Festival barokových umení.

Mimo iného tu nájdete tiež mnoho múzeí, synagógu alebo kláštor.

Celá oblasť, ktorá je nazývaná "Bránou Šumavy" je od roku 1992 zapísaná na zoznam UNESCO.

Grafitová baňa pod Českým Krumlovem

Prehliadka grafitovej bane v hĺbke až 70 metrov pod povrchom je skvelou zábavou pre deti aj dospelých.

História grafitových baní na Českokrumlovsku siaha až do polovice 18. storočia a prehliadka tiež ponúka ukážku ťažby v dobových podmienkach a zvezenie banským vláčikom.

Z dvojkilometrového okruhu sa väčšinu cesty zveziete vláčikom. Každý tiež dostane svoj vlastný banícky oblek a pôvodnú banskú lampu , aby videl na cestu.

Hotel Hořice na Šumavě

Hořice na Šumavě 93, Hořice na Šumavě
Česká republika

+420 724 025 730

staraskola@post.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,71/5
Celkom 7 hodnotení