Užite si skvelú dovolenku priamo v Třeboni. Budete v obkľúčení rybníkov a tiež priamo v CHKO Třeboňsko. V Penzióne Dílna sa o vás skvele postarajú. Ubytovaní budete v priestranných apartmánoch s kuchynkou a tešiť sa môžete na raňajky formou bufetu. V cene máte tiež vstupenky do miestnych kúpeľov, alebo na exkurziu v pivovaru.

Třeboňsko: dovolenka v obkľúčení rybníkov

Penzión Dílna leží v pokojnej časti Třeboni len kúsok od Břilického rybníku a 300 m od stanice. Ku všetkým krásnym pamiatkam a zámku Třeboň dôjdete počas 20 minút. Penzión je ideálnym východiskovým bodom aj pre výlety po CHKO Třeboňsko.

Ubytovaní budete v priestranných apartmánoch s manželskou posteľou, kuchyňou, posedením a zvukovou izoláciou pre ničím a nikým nerušený pobyt. V kuchynskom kútiku nechýba chladnička, mikrovlnná rúra, varná doska, rúra a riad. K ďalšiemu vybaveniu patrí rádio, televízia, WiFi pripojenie a rozkladacia pohovka, ktorá poslúži ako prístelka pre deti. Pre tie sú tu k dispozícii aj knihy, DVD a hudba.

Bistro Dílna a rybacie špeciality

Súčasťou penziónu je aj Bistro Dílna, v ktorom si pochutnáte na skvelých raňajkách. Dopriať si tu môžete aj obedné obedové menu, popoludňajšiu kávu s dezertom, alebo večeru. A keď už budete na Třeboňsku, tak určite zavítajte do jednej z rybacích reštaurácií a skúste niektorú z miestnych špecialít.

Třeboňské kúpele a pivovar

Vydajte sa do Kúpeľov Aurora, ktoré sú vlastne bazénovým komplexom s vodným svetom, plaveckým bazénom, detským bazénom a parnou kabínou. Skvelú relaxáciu tu zažijete v akomkoľvek ročnom období.

Ste milovníkmi piva? Tak to by ste nemali vynechať prehliadku pivovaru Bohemia Regent, ktorý sa môže chváliť tým, že je jedným z najstaršch pivovarov na svete. Pivo sa tu varí už viac ako 600 rokov.

Tipy na výlet

Třeboň

Třeboň láka návštevníkov krásnym historickým centrom a tiež mnohými ďalšími pamiatkami. Najvýznamnejším objektom na Masarykovom námestí je Stará radnica, ku ktorej patrí aj architektonicky zaujímavá 31 metrov vysoká veža s ochodzou, hodinami a cibuľovitou strechou s lampášom.

Dominantou mesta je rozhodne renesančný zámok so záhradami, ktoré sú ideálne na prechádzky a oddych.   Na prechádzku sa môžete vydať tiež po náučnom chodníku okolo rybníka Svět, ktorý je skvelým miestom pre turistiku, cykloturistiku a odpočinok. Na druhom brehu vás potom čaká novogotická Schwarzenberská hrobka. Rybník Svět vybudoval Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan v 16. storočí. Dnes tu okrem jeho sochy nájdete aj dve pláže so športovým areálom aj detským ihriskom.

Zámok Třeboň

Renesančný zámok stojí na juhozápadnej strane historického centra mesta. Zámok, ktorý je spájaný s takými menami ako sú Schwanzerbergovci či Rudolf II., vám ponúka tri prehliadkové trasy:

  • Rožmberské renesančné interiéry, kde objavíte achymistickú dielňu z doby cisára Rudolfa II., Knižnicu Petra Voka či hlavnú zbrojnicu.
  • Súkromný Schwarzenberský apartmán vám predstaví celkom 11 miestností, ktoré ešte v minulom storočí obývali poslední majitelia panstva - Schwanzerbergovci.
  • Koniareň, psia kuchyňa, kasematy vás prevedie jazdiarňou, miestnym podzemím a tiež psou kuchyňou.

Schwarzenberská hrobka

Schwarzenberskú hrobku nájdete v anglickom parku na juhovýchodnej strane rybníka Svet. Prezrieť si miesto, kde sú pochovaní členovia rodu Schwarzenberkov určite stojí za to. V sviečkami osvetlenej kaplnke hrobky sa dnes okrem prehliadok konajú aj rôzne koncerty a ďalšie kultúrne podujatia. Novogotická stavba hrobky v tvare pravidelného šesťuholníka od roku 1789 nahradila pôvodné pohrebné miesto rodiny Schwanzenbergov kostol sv. Jiljí, ktorý nájdete na okraji parku.

Dílna Třeboň

Nádražní 933, Třeboň
Česká republika

777 455 627

info@andelskydvur.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je čiastočne bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za príplatok 150 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané