Už ste navštívili malebný Chrudim? Ak nie, tak je na čase sem vyraziť. Ubytovaní budete v štýlovom historickom Hoteli Fortna **** v izbe Deluxe, alebo v nádhernom apartmáne vo veži. Tešte sa na chutnú polpenziu, ktorá sa podáva vo vyhlásenej reštaurácii, ktorá dokonca získala ocenenie. V cene máte tiež privátnu hodinovú prehliadku historického centra mesta.

Historický hotel v centre Chrudimi

Priamo v historickom centre Chrudimu nájdete rodinný Hotel Fortna ****. Sídli v jednej z najstarších budov mesta, ktorá bývala súčasťou pôvodného opevnenia. Hotel ponúka 13 útulných izieb - 7 izieb Standard, 5 izieb Deluxe a 1 Suite izba vo forme poschodového apartmánu vo fortenskej veži, ktorý je ideálny pre romantický pobyt vo dvojici.

V každej izbe nájdete pohodlnú manželskú posteľ, LCD televízor, WiFi a vlastné sociálne zariadenie. Aby sa vám spalo čo najlepšie, vyberiete si vankúš podľa svojich preferencií - duté vlákno alebo perie s protialergénnou úpravou.

Izby Deluxe majú tiež trezor, minibar a nádhernú výzdobu v zámockom štýle s pôvodnými freskami a štuky z 18. storočia.

Vyhlásená reštaurácia a pivnica

Tešte sa na gurmánsky zážitok, ktorého sa vám dostane v hotelovej reštaurácii. Tá je v okolí vyhlásená, v roku 2016 dokonca vyhrala Apetit festival a pravidelne sa tu organizujú tiež degustačné večery so známymi osobnosťami, ako je Roman Paulus či Jan Punčochář.

Ak si chcete dopriať nevšednú večeru, zavítajte do priestorov Ceregettiho sklípku. Táto pôvodne gotická pivnica je súčasťou reštaurácie.

Múzeá, zámky aj žrebčín

Počas hodinovej privátnej prechádzky po Chrudime (cca 1,1 km) sa prejdete okolo historického jadra a prezriete si zaujímavé miesta starého mesta. Čaká vás tiež zaujímavý (nielen) historický výklad. Individuálne potom môžete navštíviť ďalšie pamiatky a múzeá, ktorých je tu hneď niekoľko.

Na výlet sa vydajte do 6 km vzdialených Slatiňan, kde nájdete krásny zámok s historickou expozíciou a tiež starokladrubský žrebčín.

Tipy na výlet

Chrudim

Chrudim je druhým najväčším mestom Pardubického kraja a žije tu približne 23 000 obyvateľov. Okrem krásnej okolitej prírody ponúka tiež množstvo nádherných historických pamiatok. Svoju prechádzku po meste začnite v Břetislavovej ulici, kde stojí renesančný Mydlářovský dům s bohatou sochárskou výzdobou a zaujímavú vežičkou. Nájdete v ňom Múzeum bábkarských kultúr. Pokiaľ máte radi múzeá, tak zavítajte aj do Regionálneho múzea a do Múzea barokových sôch, ktoré nájdete v bývalom kapucínskom kostole sv. Jozefa. Vydajte sa tiež na hlavné námestie s chrámom Nanebovzatia Panny Márie a k rodnému domu Jozefa Ressel, ktorý vynašiel lodnú skrutku. V Širokej ulici dokonca nájdete jeho bronzovú sochu.

Rozhľadňa Bára a Kočičí hrádek

Na chrbte Hůra (403 m n. m.) kúsok od obcí Slatiňany a Chrudim sa nachádza rozhľadňa Bára, ktorá bola postavená roku 2008. Len pár dní po otvorení ju však zmietla víchrica. Následne sa rozhľadňa opravila, doplnila o bezpečnostné prvky a bola znovu otvorená v roku 2009. Rozhľadňa Bára má tvar ihlanu, je vyrobená z dreva a na jej vrchol vystúpite po točitom schodisku so 78 schodmi.

Neďaleko rozhľadne nájdete tiež Kočičí hrádek - romantickú miniatúru hradu, ktorú nechala okolo roku 1896 postaviť kňažná Wilhelmína z Auerspergu svojim deťom, ale aj všetkým deťom z okolia.

Pardubice

Mesto s vôňou perníka a preslávené vďaka dostihom, to sú Pardubice, ktoré sa pýši tiež množstvom historických pamiatok. Za zmienku stojí renesančný pardubický zámok, ktorý bol postavený za vlády pánov z Pernštejna. Dnes v ňom sídli Východočeská galéria a Východočeské múzeum s rôznymi expozíciami, napríklad s najväčšou stredoeurópskou kolekciou pohľadníc Orbis pictus.

Prezrieť si môžete aj trasu Velké pardubické, a to vrátane Veľkej Taxisovej priekopy.

Okrem pamiatok si tu užijete tiež odpočinok. Zamierte do Aquacentra Pardubice, ktoré ponúka vnútorné i vonkajšie bazény a wellness centrum. Milovníkov golfu zase nadchne neďaleký Golf Resort Kunětická Hora s 18jamkovým ihriskom a cyklistickým chodníkom.

Hotel Fortna Chrudim ****

Fortenská 43, Chrudim
Česká republika

+420 469 312 128

hotel@fortna.cz

Check in
14:00 – 22:00
Check out
do 11:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané