Lázně Libverda spájajú krásnu kolonádu s liečivými prameňmi a možnosťami turistiky v Jizerských horách. Užite si oboje s ubytovaním v Penzióne Montána. Chutiť vám bude aj polpenzia.

Za oddychom aj prírodou do Lázní Libverda

Pobyt v Penzióne Montána spája pobyt na horách i v kúpeľoch do jedného. Penzión sa nachádza v pokojnej časti Lázní Libverda, ktoré sú preslávené liečivými minerálnymi prameňmi a typickou kolonádou. Zároveň sa všade okolo rozprestierajú Jizerské hory s celoročnými prírodnými lákadlami.

Izby sú štandardne vybavené, majú vlastnú kúpeľňu s toaletou a sprchou, televízor i WiFi pripojenie. Majiteľov domácich maznáčikov poteší možnosť vziať ich na dovolenku so sebou. Pochutíte si na servírovaných raňajkách a dvojchodových večeriach podávaných priamo na penzióne.

Turistika v okolí liečivých prameňov

Jizerské hory križujú mnohé cyklotrasy, za kúpaním sa môžete vydať na priehradu Souš. Možnosti turistiky sú takmer nekonečné. Vydajte sa na Jizeru, Ořešník či na poľskú stranu Jizerských hôr a nechajte sa vyviezť lanovkou na Smrk.

Wellness ponúka blízky Hotel Central. Navštívte saunu, vírivku alebo soľnú jaskyňu. Ďalšie, napríklad kozmetické alebo masérske procedúry si môžete zariadiť a objednať aj priamo v Penzióne Montána a Lázniach Libverda (cca 2 km).

Tipy na výlet

Ski areál Severák

Ski areál Severák nájdete na svahoch hôr Severák a Slovanka. K dispozícii je 11 vlekov a zjazdoviek s dĺžkou 4,3 km. Široké a mierne trate uvítajú rodiny s deťmi, pre tie je tu tiež niekoľko detských vlekov, výukové ihrisko a veľa atrakcií vrátane zimného kolotoča. Milovníci snowboardingu môžu využiť snowpark so 6 prekážkami a 2 skokmi. Pre náročnejších lyžiarov je tu zjazdovka Juh. Samozrejmosťou je aj možnosť nočného lyžovania a bežkárske trate.

Ski areál Paseky Nad Jizerou

Lyžiarsky areál nájdete v Pasekách nad Jizerou na rozmedzí západných Krkonôš a Jizerských hôr. A rozhodne sa nemusíte báť, že by vám tu niečo chýbalo, pretože na vás čaká až 10 km zjazdových tratí, štyri lyžiarske vleky a sedačková lanovka. Je potom už len na vás, či využijete priestor cvičnej lúky alebo sa rovno vrhnete na trate ťažšej obtiažnosti. Kým lyžiari môžu využiť požičovne vybavenia, bežkárov poteší, že od horných staníc lanovky sa môžu vydať na okruhy, ktoré nadväzujú na Krkonošskú magistrálu. Alebo zvoľte menší okruh okolo Bielej Skaly až ku Štěpánce, najkrajšej rozhľadni Jizerských hôr, a nebudete ľutovať.

Obrí sud

Chcete mať výhľad na panorámu Jizerských hôr, vidieť niečo neobvyklé a dobre sa najesť? Vyrazte k Obriemu sudu v Jizerských horách, v ktorého mohutnej konštrukcii sa ukrýva reštaurácia s tanečnou sálou, salónikom i galériou. Táto stavba na vrchu Javorník je jediná svojho druhu v Českej republike a každý deň sem mieria po vyznačených cestách turisti aj cyklisti. Okrem jedla si tu môžete zakúpiť aj turistické známky a suveníry.

Penzion Montána

Lázně Libverda 71, Lázně Libverda
Česká republika

+420605430543

montana.libverda@seznam.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
3,92/5
Celkom 13 hodnotení