Chcete si užiť pohodovú dovolenku v krásnom prostredí Rokytnice v Orlických horách? Ubytujte sa v Hoteli Eduard, pochutnajte si na skvelej polpenzii a spoznajte okolité krásy a pamiatky. Deti do 10 rokov majú ubytovanie zdarma.

Orlické hory Tip na výlet

V severovýchodných Čechách pri hranici s Poľskom sa rozprestierajú Orlické hory. Najvyšší vrchol Velká Deštná leží v nadmorskej výške 1 115 metrov. Na vrchole hory sa nachádza rozhľadňa, z ktorej je za dobrého počasia výborná viditeľnosť široko do kraja. Územie Orlických hôr je vhodné pre turistiku i cykloturistiku, v zime potom pre bežkárov a zjazdárov. Hlavný hrebeň pohoria prejdete po červeno značenej ceste Aloisa Jiráska. Milovníkov histórie nadchne sústava vojenského opevnenia. V oblasti sa nachádza hneď niekoľko bunkrov a pevností.

Kam sa vydať na výlet?

  • Rozhľadňa Anna
  • zámok Rychnov nad Kněžnou
  • zrúcanina hradu Potštejn

Mestečká Orlických hôr sú skôr menšie. Tradičnú drevenú ľudovú architektúru môžete obdivovať napríklad v Rokytnici.

Viac informácií

Parádna dovolenka v Orlických horách

Hotel Eduard nájdete v Rokytnici v Orlických horách len 100 metrov od centra tohto horského mestečka. Ubytovaní budete vo skromne, avšak komfortne zariadených izbách s vlastným sociálnym zariadením .

Na polpenzii si pochutnáte v hotelovej reštaurácii, kde vám budú servírované bohaté raňajky aj večere. V reštaurácii nechýba ani malý detský kútik a WiFi pripojenie. Počas leta je k dispozícii aj terasa.

Ideálne miesto pre turistiku

Orlické hory sú prepletené chodníkmi pre peších i cyklistov, ktoré sú zasadené do krásnej prírody. Možností výletov, ktoré tunajšia krajina ponúka, je nepreberné množstvo.

Hotel Eduard

Horská 205, Rokytnice v Orlických horách
Česká republika

+420 733 251 034

kamil.pesek@seznam.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 70 Kč/deň
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Kolkáreň
Lyžiareň

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,4 km
Zjazdovka
0,5 km

Tipy na výlet

Rychnov nad Kněžnou

Rychnov nad Kněžnou je rodným mestom spisovateľa Karla Poláčka, nie je teda divu, že práve do tohto mesta je zasadený dej obľúbené knihy Bolo nás päť. Na tú odkazuje aj súsošie hlavných postáv, ktoré môžete vidieť v rychnovskej Panskej ulici. K videniu je tu toho však oveľa viac. Vydajte sa ku Starému a Novému zámku, pokochajte sa umením v Zámockej obrazárni a pozrite si kostol sv. Havla či kostol Najsvätejšej Trojice a Slavín. Ak nechcete chodiť po pamiatkach, zamierte za zábavou či relaxom. V Rychnove nad Kněžnou si zahráte bowling, squash, tenis i bedminton. Skúste tiež požičovňu motokár a štvorkoliek, alebo zájdite do plaveckého bazéna. Milovníci piva by určite mali ochutnať tradičné pivo z miestneho pivovaru.

Deštné v Orlických horách

Pôvodne malá ťažobná obec so sklárskou tradíciou, dnes jedno z najznámejších stredísk rekreácie a turistiky v Orlických horách. To je obec Deštná, ktorá leží pod špičákom a jej dominantou je kostol svätej Márie Magdalény. Kým v lete je obec ideálnym východiskovým bodom pre výlety a cykloturistiku, cez zimu si tu prídu na svoje milovníci zimných športov. Zaujímavosti z histórie a života v Orlických horách sa potom môžete dozvedieť v tunajšom múzeu zimných športov a remesiel a pre adrenalínové zážitky je tu pripravený tiež lanový park.

Rozhľadňa Anna

Anenský vrch tesne míňa hlavná diaľková cesta v Orlických horách - Jiráskova hrebeňová cesta. Na vŕšku, kde predtým stávala tiež kaplnka, nájdete vo výške 991 metrov rozhľadňu Anna, ktorá bola zostavená z mnohých druhov drevín - smrekovcov, dubov a borovíc. Z jej vrchu sa môžete tešiť na krásny výhľad na Orlické hory, Kralický Sněžník, Rychnovsko a Suchý Vrch.