Chcete si užiť pohodovú dovolenku v krásnom prostredí Rokytnice v Orlických horách? Ubytujte sa v Hoteli Eduard, pochutnajte si na skvelej polpenzii a spoznajte okolité krásy a pamiatky. Nezabudnite tiež na lyže, pretože v okolí je hneď niekoľko skiareálov, ten najbližší sa nachádza len 500 metrov od hotela. Deti do 10 rokov majú ubytovanie zdarma.

Parádna dovolenka v Orlických horách

Hotel Eduard nájdete v Rokytnici v Orlických horách len 100 metrov od centra tohto horského mestečka. Ubytovaní budete vo skromne, avšak komfortne zariadených izbách s vlastným sociálnym zariadením .

Na polpenzii si pochutnáte v hotelovej reštaurácii, kde vám budú servírované bohaté raňajky aj večere. V reštaurácii nechýba ani malý detský kútik a WiFi pripojenie. Počas leta je k dispozícii aj terasa.

Ideálne miesto na lyžovanie

Ak chcete svoj pobyt v Orlických horách stráviť na lyžiach, hneď za hotelom môžete využiť Ski areál Farský kopec, ktorý je vhodný pre rodiny s deťmi a začiatočníkov. V okolí nájdete aj mnoho bežeckých tratí.

Ak hľadáte strmšie zjazdovky alebo snowpark, vydajte sa do Ski areálu Říčky (7 km) alebo do Skicentra Deštné (22 km), kde nájdete 6 zjazdoviek vhodných pre všetky stupne pokročilosti. Ďalej areál ponúka práve snowpark, lyžiarsku školu a nočné lyžovanie, ktoré funguje každý deň od 18:00 do 21:00 hodín.

Tipy na výlet

Sýpka – Múzeum Orlických hôr

Zaujíma vás príroda a tradičné remeslá Orlických hôr? Potom navštívte nové interaktívne múzeum prírody a remesiel, ktoré vzniklo v objekte bývalej sýpky. Kým dospelých zaujme unikátny interiér, najmä deti si potom užijú napríklad trojposchodový model lesného biotopu, ktorý obsahuje viac ako 50 preparátov živočíchov a ukážky remesiel s rôznymi interaktívnymi prvkami, ktoré tu ožívajú vďaka použitiu audiovizuálnej techniky.

Rokytnice v Orlických horách

Mesto Rokytnice je jednou z brán Orlických hôr a dnes je významným letným aj zimným rekreačným strediskom. Zastaviť sa tu teda určite oplatí. K videniu tu je kostol Najsvätejšej Trojice alebo Zámok Rokytnice, ktorý tu dal vystavať rod Mauschwitzovcov. Ďalej je tu interaktívne Múzeum Sýpka a v letných mesiacoch tu nájdete prírodné kúpalisko. Cez zimu potom mestu vládnu zimné športy.

Ski areál Farský kopec

Tento ski areál je výhodný najmä svojou polohou, pretože sa nachádza takmer v centre mesta Rokytnice. Zjazdovka v nadmorskej výške 650 m n. m. s dĺžkou 350 metrov je ideálne najmä pre rodiny s deťmi a začiatočníkov. Čaká vás tu tiež lyžiarska škola, snowpark s prekážkami a možnosť večerného lyžovania.

Hotel Eduard

Horská 205, Rokytnice v Orlických horách
Česká republika

+420 733 251 034

kamil.pesek@seznam.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 70 Kč/deň
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané