Rodinný Hotel Apollon *** vás privíta v samotnom centre jedného z najznámejších juhomoravských mestečiek. Valtice sú preslávené predovšetkým výborným vínom a krásnym barokovým zámkom. Z tohto pobytu by ste sa teda nemali vrátiť skôr, než poriadne spoznáte Lednicko-valtický areál a miestne víno.

Lednicko-valtický areál Tip na výlet

Pre všetkých milovníkov zámkov, parkov a krásnej prírody je tu Lednicko-valtický areál, ktorý spája to najlepšie z južnej Moravy. Okrem krásnych zámkov Valtice a Lednice s udržiavanými zámockými záhradami sa tu môžete vydať napríklad na minaret a užiť si rozhľad do širokého okolia. Navštívte tiež Apollónov chrám, známy obelisk Facka, Jánov hrad alebo kolonádu na Reistne.

Polpenzia s moravskými špecialitami

Hotel Apollon *** vo Valticiach ponúka celkom 22 izieb. Ubytovaní budete v dvojposteľovej izbe s možnosťou prístelky. Každá izba rodinného hotela je komfortne zariadená a má vlastnú kúpeľňu s toaletou, televíziu, telefón a WiFi pripojením.

Pred prechádzkou alebo výletom do Lednicko-valtického areálu, ktorý je zapísaný na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, by ste sa mali dostatočne posilniť raňajkami vo forme bufetu. Budú sa podávať priamo v priestrannej hotelovej reštaurácii s barom, kde si po návrate z výletu iste vychutnáte aj dvojchodovú večeru. Tešiť sa môžete na moravské špeciality a samozrejme na tie najlepšie vína predovšetkým z valtickej a mikulovskej oblasti.

Vlastná vínna pivnica k dispozícii

Návšteva pivnice je pri výlete na južnú Moravu takmer povinná. A tak pre vás Hotel Apollon *** pripravil večerné posedenie vo vlastnej vínnej pivnici vrátane neobmedzenej konzumácie nalievaného vína a malého občerstvenia. V sudoch majú výborné biele, červené i ružové víno.

Okrem valtického a lednického zámku sa môžete pozrieť aj k drobnejším kultúrnym pamiatkam ako sú Dianin alebo Apollónov chrám, Janův hrad, Hraničný zámoček alebo k jedinému minaretu na českom území, ktorý je vyše 60 m vysoký a v zámockom parku Lednice neprehliadnuteľný. Aby ste doma pri prezeraní fotografií z krásneho juhomoravského pobytu neboli smädní, venujú vám pri odchode z Hotela Apollon *** fľašu vína.

Hotel Apollon ***

Petra Bezruče, Valtice
Česká republika

+420 602 525 584

recepce@hotel-apollon.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Detské ihrisko
Kolkáreň
Požičovňa bicyklov

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,8 km
Vzdialenosť od jazera
4 km
Zastávka
0,3 km

Tipy na výlet

Mikulov

Mikulov, malebné mestečko pod Pálavou, je nielen metropolou moravského vinárstva, ale aj historickou lokalitou plnou zaujímavých pamiatok a príležitostí na kultúrne vyžitie. Navyše leží v ideálnom mieste, ak chcete podnikať výlety do prírody, či už pešo, autom alebo na bicykli. Oblasť pretína viac ako 1 200 km dlhá sieť cyklistických trás, nájdu sa aj príležitosti na kúpanie a letné aj zimné športy.

Pálava

Keď na južnú Moravu, tak na Pálavu. Chránená krajinná oblasť Pálava je jedným z najkrajších miest v Českej republike. Biele skaly týčiace sa zo zelených lesov, rozľahlé lúky, potôčiky, rybníky, stráne plné vinohradov, dominantné Pavlovské vrchy, to všetko sa rozkladá na 83 km². Prírodu dopĺňajú mnohé kultúrne udalosti a možnosti zábavy pre celú rodinu.

Zámok Mikulov

Zámok vojvodov z Mikulova bol pôvodne kamenným hradom vybudovaným v prvej polovici 13. storočia z iniciatívy Přemysla Otakara I., na prelome 16. a 17. storočia bol však prestavaný na reprezentatívne renesančné kniežacie sídlo. Na konci druhej svetovej vojny zámok vyhorel, vďaka iniciatíve Spolku pre obnovu mikulovského zámku bol však obnovený a dnes slúži ako múzeum mikulovského regiónu.