Rodinný Hotel Apollon *** vás privíta v samotnom centre jedného z najznámejších juhomoravských mestečiek. Valtice sú preslávené predovšetkým výborným vínom a krásnym barokovým zámkom. Z tohto pobytu by ste sa teda nemali vrátiť skôr, než poriadne spoznáte Lednicko-valtický areál a miestne víno.

Južná Morava Tip na výlet

Južná Morava je regiónom mnohých podôb. Jej metropolou je Brno, ale nájdete tu tiež malé moravské Toskánsko, tajomnú krasovú oblasť, svetovo najrozsiahlejšie parky Lednicko-valtického areálu, vinársku Pálavu či folklórne Slovácko - a to ešte ani nie je všetko.

Čo ľudia na južnej Morave navštevujú najčastejšie:

  • Aqualand Moravia
  • Lednicko-valtický areál
  • ZOO Brno

Čo by vám ale rozhodne tiež nemalo ujsť:

  • Vila Tugendhat
  • Moravský kras
  • Zámok Slavkov pri Brne a Mohyla míru
  • Westernové mestečko Boskovice
  • Zámok Mikulov

A mnoho a mnoho ďalšieho. S deťmi môžete napríklad vyraziť do rozprávkového podzemia v Znojme či DinoParku vo Vyškove. Ak si ale idete na južnú Moravu trochu odpočinúť od detí, rozhodne nezabudnite navštíviť vínne pivnice vo Valticiach či v Hustopečiach (a ochutnať preslávenú hustopečskú mandľovicu).

Viac informácií

Polpenzia s moravskými špecialitami

Hotel Apollon *** vo Valticiach ponúka celkom 22 izieb. Ubytovaní budete v dvojposteľovej izbe s možnosťou prístelky. Každá izba rodinného hotela je komfortne zariadená a má vlastnú kúpeľňu s toaletou, televíziu, telefón a WiFi pripojením.

Pred prechádzkou alebo výletom do Lednicko-valtického areálu, ktorý je zapísaný na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, by ste sa mali dostatočne posilniť raňajkami vo forme bufetu. Budú sa podávať priamo v priestrannej hotelovej reštaurácii s barom, kde si po návrate z výletu iste vychutnáte aj dvojchodovú večeru. Tešiť sa môžete na moravské špeciality a samozrejme na tie najlepšie vína predovšetkým z valtickej a mikulovskej oblasti.

Vlastná vínna pivnica k dispozícii

Návšteva pivnice je pri výlete na južnú Moravu takmer povinná. A tak pre vás Hotel Apollon *** pripravil večerné posedenie vo vlastnej vínnej pivnici vrátane neobmedzenej konzumácie nalievaného vína a malého občerstvenia. V sudoch majú výborné biele, červené i ružové víno.

Okrem valtického a lednického zámku sa môžete pozrieť aj k drobnejším kultúrnym pamiatkam ako sú Dianin alebo Apollónov chrám, Janův hrad, Hraničný zámoček alebo k jedinému minaretu na českom území, ktorý je vyše 60 m vysoký a v zámockom parku Lednice neprehliadnuteľný. Aby ste doma pri prezeraní fotografií z krásneho juhomoravského pobytu neboli smädní, venujú vám pri odchode z Hotela Apollon *** fľašu vína.

Hotel Apollon ***

Petra Bezruče, Valtice
Česká republika

+420 602 525 584

recepce@hotel-apollon.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Požičovňa bicyklov

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,8 km
Vzdálenost od moře/jezera/lázní
4 km
Zastávka
0,3 km