Rodinný Hotel Apollon *** vás privíta v samotnom centre jedného z najznámejších juhomoravských mestečiek. Valtice sú preslávené predovšetkým výborným vínom a krásnym barokovým zámkom. Z tohto pobytu by ste sa teda nemali vrátiť skôr, než poriadne spoznáte Lednicko-valtický areál a miestne víno.

Polpenzia s moravskými špecialitami

Hotel Apollon *** vo Valticiach ponúka celkom 22 izieb. Ubytovaní budete v dvojposteľovej izbe s možnosťou prístelky. Každá izba rodinného hotela je komfortne zariadená a má vlastnú kúpeľňu s toaletou, televíziu, telefón a WiFi pripojením.

Pred prechádzkou alebo výletom do Lednicko-valtického areálu, ktorý je zapísaný na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, by ste sa mali dostatočne posilniť raňajkami vo forme bufetu. Budú sa podávať priamo v priestrannej hotelovej reštaurácii s barom, kde si po návrate z výletu iste vychutnáte aj dvojchodovú večeru. Tešiť sa môžete na moravské špeciality a samozrejme na tie najlepšie vína predovšetkým z valtickej a mikulovskej oblasti.

Vlastná vínna pivnica k dispozícii

Návšteva pivnice je pri výlete na južnú Moravu takmer povinná. A tak pre vás Hotel Apollon *** pripravil večerné posedenie vo vlastnej vínnej pivnici vrátane neobmedzenej konzumácie nalievaného vína a malého občerstvenia. V sudoch majú výborné biele, červené i ružové víno.

Okrem valtického a lednického zámku sa môžete pozrieť aj k drobnejším kultúrnym pamiatkam ako sú Dianin alebo Apollónov chrám, Janův hrad, Hraničný zámoček alebo k jedinému minaretu na českom území, ktorý je vyše 60 m vysoký a v zámockom parku Lednice neprehliadnuteľný. Aby ste doma pri prezeraní fotografií z krásneho juhomoravského pobytu neboli smädní, venujú vám pri odchode z Hotela Apollon *** fľašu vína.

Tipy na výlet

Lednicko-valtický areál

Pre všetkých milovníkov zámkov, parkov a krásnej prírody je tu Lednicko-valtický areál, ktorý spája to najlepšie z južnej Moravy. Okrem krásnych zámkov Valtice a Lednice s udržiavanými zámockými záhradami sa tu môžete vydať napríklad na minaret a užiť si rozhľad do širokého okolia. Navštívte tiež Apollónov chrám, známy obelisk Facka, Jánov hrad alebo kolonádu na Reistne.

Mikulov

Mikulov, malebné mestečko pod Pálavou, je nielen metropolou moravského vinárstva, ale aj historickou lokalitou plnou zaujímavých pamiatok a príležitostí na kultúrne vyžitie. Navyše leží v ideálnom mieste, ak chcete podnikať výlety do prírody, či už pešo, autom alebo na bicykli. Oblasť pretína viac ako 1 200 km dlhá sieť cyklistických trás, nájdu sa aj príležitosti na kúpanie a letné aj zimné športy.

Pálava

Keď na južnú Moravu, tak na Pálavu. Chránená krajinná oblasť Pálava je jedným z najkrajších miest v Českej republike. Biele skaly týčiace sa zo zelených lesov, rozľahlé lúky, potôčiky, rybníky, stráne plné vinohradov, dominantné Pavlovské vrchy, to všetko sa rozkladá na 83 km². Prírodu dopĺňajú mnohé kultúrne udalosti a možnosti zábavy pre celú rodinu.

Hotel Apollon ***

Petra Bezruče, Valtice
Česká republika

+420 602 525 584

recepce@hotel-apollon.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané