Vydajte sa k Valticiam a zažite nefalšované opojenie moravským vínom, talianskym proseccom, svetovým rumom a hlavne krásami Moravy. V Prosecco Residence Marko budete ubytovaní v pohodlných a štýlových izbách, a každý deň sa budete môcť tešiť na výbornú polpenziu. Okrem posedenia v unikátnej prosekárni s výberom toho najlepšieho prosecca si vychutnáte aj neobmedzený vstup do nového hotelového wellness a bazéna. Tie najväčšie lákadlá regiónu čakajú len na vás.

Toskánska romantika pri moravských viniciach

Valtický región je známy svojimi jedinečnými a znamenitými vínami. Pri pobyte v Prosecco Residenci Marko si prídu na svoje nie len milovníci moravských vín, ale aj nadšenci suchšieho prosecca. Hotel zariadený v toskánskom štýle vás uvíta s pohostinnosťou typickou pre Moravákov.

Môžete sa tešiť na komfortne a štýlovo zariadené izby, ktoré sú vybavené posteľou kráľovských rozmerov s nemenej pohodlnými matracmi. Súčasťou klimatizovaných izieb je aj LED TV, minibar či WiFi pripojenie. K dokonalému pohodliu vám nebude chýbať ani vlastná kúpeľňa so sprchovým kútom, fénom na vlasy a balíčkom prírodnej kozmetiky len pre vás.

Dobré víno si môžete vychutnať aj pri jedle v hotelovej reštaurácii. Tešte sa na chutné raňajky formou bufetu a servírované večere. Miestny kuchár si potrpí na kvalitné suroviny od lokálnych farmárov. Pripravuje z nich pochúťky moravskej kuchyne i svetové špeciality.

Talianske prosecco, moravské vína a svetový rum

Už ste niekedy boli v prosekárni? Priamo v hoteli Prosecco Residenci Marko sa nachádza unikátna prosekáreň a je jediná svojho druhu v širokom i ďalekom okolí. Môžete tu ochutnať jedinečné talianske prosecco a vybrať si to najchutnejšie - k dispozícii budete mať okolo 30 druhov.

Hľadači pravej moravskej atmosféry by mali rozhodne navštíviť vínnu pivnicu hotela a "okoštovať" to najlepšie od miestnych majstrov vinárov. V storočnej pivnici v útrobách hotela si môžete užiť pohodový večer s priateľmi alebo si za poplatok dopriať náučnú ochutnávku vín s profesionálnym someliérom.

Hotel nezabúda ani na priaznivcov tvrdšieho alkoholu. Tých tu čaká zásoba excelentných rumov z celého sveta.

Doprajte si oddych v modernom wellness

V priestorch hotela si môžete vychutnať relax pri vnútornom bazéne alebo si uvoľniť telo aj myseľ v jednej z dvoch víriviek. Perfektný oddych zakončite leňošením v odpočinkovej zóne, v teplom počasí sa zas opaľujte na lehátku na terase.

Tipy na výlet

Mikulov

Mikulov, malebné mestečko pod Pálavou, je nielen metropolou moravského vinárstva, ale aj historickou lokalitou plnou zaujímavých pamiatok a príležitostí na kultúrne vyžitie. Navyše leží v ideálnom mieste, ak chcete podnikať výlety do prírody, či už pešo, autom alebo na bicykli. Oblasť pretína viac ako 1 200 km dlhá sieť cyklistických trás, nájdu sa aj príležitosti na kúpanie a letné aj zimné športy.

Zámok Mikulov

Zámok vojvodov z Mikulova bol pôvodne kamenným hradom vybudovaným v prvej polovici 13. storočia z iniciatívy Přemysla Otakara I., na prelome 16. a 17. storočia bol však prestavaný na reprezentatívne renesančné kniežacie sídlo. Na konci druhej svetovej vojny zámok vyhorel, vďaka iniciatíve Spolku pre obnovu mikulovského zámku bol však obnovený a dnes slúži ako múzeum mikulovského regiónu.

Kozí hrádok

Mikulovský Kozí vrch je už od 15. storočia korunovaný dvojposchodovou delostreleckou vežou s ochozom, ktorá v histórii významne prispievala k obrane mesta. V súčasnej dobe ide o voľne prístupné oddychové centrum. Kozí hrádok je tak nielen skalnatou dominantou Mikulova, ale tiež príležitosťou ako spojiť záujem o históriu s relaxom.

Prosecco Residence Marko ***

Úvaly 9,, Valtice2 Valtice
Česká republika

+420 608 200 451

info@residencemarko.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 400 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané