Aktívnu dovolenku si najlepšie užijete v rozprávkovo krásnych Krkonošiach. Ubytujte sa v horskej Chate Akuma, ktorá vás privíta priateľskou atmosférou a príjemným prostredím. Čaká vás výborná polpenzia a samozrejme parádna turistika k vrchu Lysej hory. Vaše dve deti do 14 rokov si užijú celý pobyt zadarmo.

Krkonošský národný park Tip na výlet

Jeden z českých najkrajších národných parkov bol vyhlásený 17. mája 1963. Nekonečné možnosti pešej i cykloturistiky uspokoja zdatných športovcov aj každého, kto túži po pokojnej prechádzke nádhernou krkonošskou prírodou. Bohatý kultúrny život miestnych stredísk ponúkne odpočinok vašim nohám a zamestná vašu hlavu. Tak či tak, Krkonoše sú ideálnym miestom pre výlet. Nasajte čerstvý horský vzduch a užívajte si chvíle pokoja i zábavy.

Najväčšie lákadlá Krkonôš:

  • najvyššia hora Českej republiky Sněžka
  • Mumlavský vodopád
  • Chodník korunami stromov Krkonoše
  • Nevynechajte ani Čiernohorské rašeliniská, Krkonošské múzeum v Jilemnici, prechádzku k prameňu Labe a Labský vodopád.

Medzi najvýznamnejšie obce Krkonôš patrí Harrachov, Janské Lázně, Jilemnice, Špindlerův Mlýn, Vrchlabí, Pec pod Sněžkou či Rokytnice nad Jizerou. V Jánskych Lázňach si môžete užiť prechádzky po miestnej kolonáde alebo sa vyviezť kabínovou lanovou na vrchol Čiernej hory. V Harrachove navštívte múzeum skla a v Špindlerovom Mlýne zamierte za relaxáciou do aquaparku.

Viac informácií

Chata s lanovkou priamo za oknami

Vyskočte ráno z postele v Chate Akuma rovno do turistických topánok. Do prírody to nebudete mať ďaleko, veď sedačková lanovka na vrchol Lysej hory vedie priamo okolo ubytovania. V okolí chaty leží množstvo turistických trás a lyžiarskych svahov, preto je Rokytnice nad Jizerou skvelou voľbou pre všetkých, ktorí milujú aktívne prežitú dovolenku v objatí prírody. A nezabudni vziať na dovolenku aj svoje deti, v chate sú srdečne vítané.

Budete ubytovaní v novo zrekonštruovanej chate v horách, ktorá je jemne a vkusne zariadená. K dispozícii vám budú izby pre dve osoby s dvojlôžkom alebo izby pre štyri osoby. Na chate je tiež možnosť ubytovať sa v rodinnom apartmáne pre max. 6 ľudí s balkónom. Izby majú vlastné sociálne zariadenie so sprchovým kútom alebo vaňou a toaletou.

Súčasťou chaty je reštaurácia so širokou ponukou teplých a domácich jedál, ktoré vám ochotný personál kuchyne s radosťou uvarí. Tešiť sa môžete na raňajky podávané formou bufetu alebo tiež na výbornú dvojchodovú večeru. Chutné jedlo zapite napríklad domácimi limonádami, ktoré pre vás pripravia z čerstvého ovocia.

Chata Akuma

Horní Rokytnice 94, Rokytnice nad Jizerou
Česká republika

+420 775 299 494

chata.akuma@seznam.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Detský kútik
Kolkáreň
Lyžiareň
Požičovňa bicyklov

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
2,9 km
Zastávka
0,3 km
Zjazdovka
70 m

Tipy na výlet

Chodník korunami stromov Krkonoše

Krkonošský chodník korunami stromov je 45 metrov vysoká drevená rozhľadňa, ktorá vám umožní dych berúci výhľad na krásy Krkonošského národného parku. Na samotnom vrcholku rozhľadne budete mať okolité lesy ako na dlani. Zistíte tak, aký pocit zažíva bájny krkonošský duch Krakonoš. Okrem veže si môžete prejsť aj 1 300 metrov dlhú náučnú trasu lesom, ktorý je bohatý na faunu i flóru. Chodník je v prevádzke celoročne a má otvorené každý deň, okrem 24. decembra.

Mumlavské vodopády

Mumlavský vodopád nájdete v blízkosti Harrachova. Ide o najmohutnejší krkonošský vodopád, ktorý sa s hukotom rúti po celej šírke koryta do hĺbky približne 10 metrov. Vodopády postupne vytvorili v žulovej skale obrie kotle, tzv. Čertove oká. Vodopády sú dobre prístupné pešo aj na bicykli. Občerstviť sa môžete v neďalekej Mumlavskej búde.

Aquapark Špindlerův Mlýn

Nenechajte sa rozhodiť rozmarmi počasia. Celoročne otvorený aquapark je tým správnym miestom na rodinný relax. Čaká vás tu rekreačný bazén s vodnými tryskami i detský bazén s vodným hríbom pre najmenších. Kým deti sa vybláznia na až 72 metrov dlhých tobogánoch, rodičia si môžu užiť oddych vo wellness s vírivkou, saunami alebo masáže.