Nechajte sa rozmaznávať v krásnom novom wellness, vydajte sa za pamätihodnosťami v okolí Tišnova a ochutnajte pivo z miestneho minipivovaru. Pobyt v bývalom vodnom mlyne na rieke Svratke vás rozhodne nesklame.

Kláštor Porta coeli Tip na výlet

Názov cisterciánskeho opátstva Porta coeli v Předklášteří pri Tišnove znamená v preklade Brána nebies. História tohto kláštora siaha až do roku 1233. A dodnes tu žije komunita sestier, tzv. cisterciačiek. Je teda jediným fungujúcim ženským cisterciánskym kláštorom v Čechách. Jeho areál s románsko-gotickým kostolom Nanebovzatia Panny Márie je chránený ako národná kultúrna pamiatka Českej republiky. Okrem kláštora tu nájdete aj Kláštornú kaviareň Porta coeli a znovuobnovený Kláštorný pivovar Porta coeli alebo Podhorácké múzeum so stálymi aj príležitostnými expozíciami. Bránu nebies by ste určite mali navštíviť;)

Viac informácií

Ubytovanie v izbách Nadstandard

Červený Mlýn *** len 20 km od Brna ponúka ubytovanie celkovo v 20 izbách. Vy ale budete zaspávať v jednej z 5 izieb Nadstandard alebo v apartmáne, v ktorom je aj obývací kút. V komfortne zariadených izbách je manželská posteľ, vlastná kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou, pevná telefónna linka s priamou voľbou, aj rýchle WiFi pripojenie a LCD televízor. Na poslednú menovanú vymoženosť ale nebudete mať príliš veľa času.

Poctivé raňajky formou bufetu a dvojchodové večere pripravované z čerstvých a prevažne regionálnych surovín si vychutnáte priamo v hotelovej reštaurácii. Kuchári Reštaurácie Červený Mlýn nepoužívajú náhrady a polotovary, väčšina jedál je preto vhodných aj pre stravníkov s bezlepkovou diétou. Prehliadnuť by ste nemali ani ponuku domácich koláčov.

Pre deti je pripravený výber z detských jedál a v reštaurácii aj na terase detský kútik. Niet divu, že Červený Mlýn získal ocenenie Společnost přátelská k rodině.

Wellness s hviezdami a pivné kúpele

Neobmedzený vstup do nového wellness so štyrmi saunami, ochladzovacím bazénom, vírivkou, barom a oddychovou miestnosťou s hviezdnou oblohou vám umožní naozajstný a ničím nerušený relax. Znie to lákavo? Wellness Červený Mlýn ponúka tiež masérske služby a štyri druhy kúpeľov - pivný, rašelinový, bylinný a Kleopatrin.

Pivné kvasnice a ďalšie látky, ktoré pivo obsahuje, odovzdávajú pokožke pri pivnom kúpeli celý rad vitamínov B. Vyskúšať príjem vitamínu B ale odporúčame aj v minipivovaru Grade pri Červenom Mlýne. Rodinný pivovar vyrába rovnomenné pivo zásadne z tuzemských surovín a z vody čerpanej z vlastného hlbinného vrtu hlbokého 50 metrov.


Jeden z najstarších objektov v Tišnove sa po rekonštrukcii opäť stal významným miestom v meste. Celý komplex Červený Mlýn *** si vašu skorú návštevu bezpochyby zaslúži.

Vypraviť sa tiež môžete na hrad Veveří (14 km) pri Brnenskej priehrade čiže Prýglu, do synagógy v Lomnici (8 km) v bývalej židovskej štvrti, cisterciánskeho opátstvo Porta coeli v obci Předklášteří (2,3 km) alebo dobyť gotický hrad Pernštejn (18 km). V krásnej prírode Moravského krasu si oddýchnete v každom ročnom období.

Hotel Červený mlýn ***

Červený mlýn 170, Tišnov
Česká republika

+ 420 739 569 771

hotel@cervenymlyntisnov.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 200 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Česky hovoriaci personál
Baby friendly

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
900 m
Zastávka
50 m
Zjazdovka
2800 m

Tipy na výlet

Vrchol Květnice

Výrazný dvojvrchol na severozápadnom okraji mesta Tišnov je prírodnou pamiatkou. K najnavštevovanejším vyhliadkam patrí z kremenovcová Velká skála, z ktorej sa pokocháte ďalekými výhľadmi. Okrem jedinečnosti druhového bohatstva rastlín a živočíchov je Květnice významnou mineralogickou lokalitou, objaviť tu môžete napríklad náleziská ametystu. A svojou krásou upútajú tiež podzemné priestory niekoľkoposchodovej starej štôlne, jaskyne a priepasti. Niektoré časti najrozsiahlejšej a najkrajšej Královy jaskyne pod Květnicou sú dokonca tak pozoruhodné, že sú uzavreté aj pre jaskyniarov.

Cesta hrdelného práva Tišnov

Cesta hrdelného práva vedie od tišnovskej radnice k neďalekej šibenici a je na nej celkovo sedem zastavení odkazujúcich k siedmim smrteľným hriechom. Posledným je kamenný stĺp Hněv. Základy bývalej šibenice našiel tím profesora Ungera z Antropologického ústavu Masarykovej univerzity v Brne v roku 2014 podľa historických máp. Išlo o kamennú stavbu vysokú až 6 metrov. Archeológovia v nej našli úlomky nádob zo 17. až 18. storočia, ale aj ľudské pozostatky. Naposledy šibenica svojmu účelu údajne poslúžila v 18. storočí, kedy bol tento trest v Tišnove zrušený.

Rozhľadňa Klucanina

Prvú rozhľadňu na kopci Klucanina (415 m. n. m.) postavil Klub českých turistov v roku 1934. Jej slávnostného otvorenia sa dokonca zúčastnil aj herec Vlasta Burian a športovec Gustav Frištenský. Za 2. svetovej vojny ale drevená stavba chátrala a v 50. rokoch 20. storočia bola strhnutá. Zostali po nej len kamenné základy, ktoré poslúžili ako základ pre súčasnú murovanú rozhľadňu. Tá bola otvorená vďaka občianskemu združeniu Rozhled na Tišnov v roku 2003. Za výstup po 133 schodoch na najvyššiu vyhliadkovú plošinu vo výške 24,6 metrov sú návštevníci celoročne odmenení krásnymi výhľadmi nielen na Tišnov.