Dovolenka v Hoteli Sázavský ostrov v Sázave je šitá priamo na mieru milovníkom odpočinku a prírody. Na pobyte vás čaká polpenzia, vstupenka do Hute František a mapka k Sázavskému kláštoru alebo v prípade relaxačného pobytu vstup do infra sauny a fitnescentra.

Parádna dovolenka pri rieke Sázava

Hotel Sázavský ostrov je zasadený do krásnej prírody stredného Posázaví a nájdete ho v meste Sázava. To leží len 45 km od Prahy v blízkosti diaľnice D1. Vedľa hotela sa nachádza aj kemp a hneď pri areáli preteká rieka Sázava, vďaka ktorej si doprajte prechádzky malebnou krajinou či už prídete v lete, alebo v zime.

V hoteli na vás čakajú pohodlné dvojlôžkové izby s vlastnou kúpeľňou a s možnosťou prístelky. V každej izbe je tiež plochá LCD televízia, WiFi pripojenie a posteľ s kvalitným matracom. K dispozícii sú aj väčšie rodinné izby.

Polpenzia a relax

Vychutnajte si bohaté raňajky formou bufetu a večere. V areáli hotela je vám k dispozícii štýlová reštaurácia Sázavská taverna (otvorená od stredy do nedele), kde si môžete posedieť pri otvorenom ohnisku. Druhá hotelová reštaurácia, Vagon, ponúka posedenie na zastrešenej terase.


K relaxácii poslúži infra sauna a ak sa chcete natiahnuť, zavítajte do posilňovne.


V areáli hotela je množstvo športovísk, zahrajte si tu stolný tenis, bedminton alebo loptové hry. Sázavský ostrov ponúka celý rad atrakcií na voľný čas. Svoje si tu nájdu ako dospelí, tak aj ich deti, pre tie je tu zábavné detské ihrisko s preliezačkami, hojdačkami a pirátskou loďou. Nadšené budú určite aj zo zvierat - v areáli hotela sa nachádzajú mačky a kozy.

Tipy na výlet

Sázavský kláštor

Sázavský kláštor bol v 18. storočí prestavaný na zámok. Jedná sa o pôvabné historické miesto späté s dejinami Slovanov. V 11. storočí kláštor založil svätý Prokop. Vo svojej dobe sa miesto stalo centrom slovanskej liturgie. Navštíviť tu môžete výstavu, ktorá vám priblíži históriu kláštora. Sázavský kláštor je chránený ako národná kultúrna pamiatka. Areál kláštora pozostáva z dvoch priliehajúcich častí. V severnej časti stáli pôvodné prvé stavby kláštora. V južnej časti nájdete postupne prestavané budovy kláštora a fary.

Centrum sklárskeho umenia

Sklárske umenie nie je iba ozvenou minulosti. Centrum v Sázave vám ukáže výstavu skla vo všetkej jeho kráse, farbách i tvaroch. Expozícia je navyše o to zaujímavejšia, že je interaktívna. Návšteva je to iste zaujímavá pre umelecké duše, ale i pre širokú verejnosť. Centrum sklárskeho umenia využíva budovu bývalej sklárskej hute František. V susedstve sa nachádza tiež celá sklárska osada Na Kácku.

Múzeum Jawa Konopiště

Pre všetkých milovníkov motocyklov je tu Múzeum Jawa Konopiště, v ktorom si pozriete nielen stroje značky Jawa, ale tiež sa dozviete niečo o histórii firmy, výrobných materiáloch a metódach výroby. Ďalším lákadlom je historická dokumentácia pretekárskych úspechov českých motocyklových značiek v 20. storočí.

Hotel Sázavský ostrov ***

Poznaňská 297, Sázava
Česká republika

+420 702 030 263

ubytovani@kempsazava.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je čiastočne bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 250 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,4/5
Celkom 35 hodnotení