Ubytujte sa v Hoteli Subterra *** v mestečku Ostrov blízkosti Karlových Varov, Františkových Lázní aj Mariánskych Lázní a užite si skvelý pobyt plný poznávania a odpočinku. V cene máte polpenziu, vstup do wellness centra a tiež zľavy na vstupy do aquaparku, múzea voskových figurín a múzeá Tajných spolkov.

Karlove Vary Tip na výlet

Karlove Vary boli založené už v roku 1350 na povel Karla IV. História liečby tu trvá už viac ako 660 rokov. Zlatú éru a najväčší rozkvet kúpele zažívajú až v 18. a 19. storočí, kedy získavajú celosvetový ohlas a tiež dnešnú architektonicky úchvatnú podobu. Liečivé pramene tu pomocou termálnych kúpeľov a pitnej kúry pomáhajú na liečbu ochorení pohybového a tráviaceho ústrojenstva, chorôb pečene, pankreasu alebo diabetu. Ohromí vás tu hneď niekoľko kolonád - Vřídelná, Zámocká, Trhová, Mlýnská a Sadodvá. Medzi najvýznamnejšie budovy patrí hotely Imperial a Pupp alebo Alžbetine a Cisárske kúpele. V meste sa môžete tešiť aj na bohaté kultúrne vyžitie a slávne festivaly.

Viac informácií

Skvelá lokalita kúpeľného trojuholníka

Hotel Subterra *** nájdete v Ostrove medzi Karlovými Varmi a Jáchymovom, teda v západočeskom kúpeľnom trojuholníku a v podhorí Krušných hôr zároveň.

Hotel poskytuje komfortné ubytovanie, k dispozícii je 27 izieb, v každej izbe je kúpeľňa so sprchovacím kútom alebo vaňou, WC, LCD TV/SAT a WiFi. Súčasťou hotela je aj Duck Restaurant, kde si pochutnáte na tradičných jedlách českej kuchyne.

Tešte sa aj na krásne wellness centrum, v ktorom načerpáte novú energiu. Nájdete tu fínsku či infra saunu, paru, vírivku, masážne sprchy a oddychovú miestnosť.

Vyžitie v okolí hotela

V okolí je všetkým milovníkom aktívnej dovolenky k dispozícii približne 80 kilometrov turistických trás a 70 kilometrov trás pre cyklistiku a nordic walking. Okrem kúpeľných miest vás môže zlákať i história na hrade Loket alebo zámku Bečov. V Jáchymove je možné tiež navštíviť krytý bazén.

Hotel & Restaurant Subterra ***

Horní Žďár 1, Ostrov
Česká republika

+420 353 892 685

subterra@westbohemiahotels.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domácí mazlíček za poplatek 150 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Detské ihrisko
Kolkáreň
Lyžiareň
Konferenčná miestnost

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
20 m
Vzdialenosť od kúpelov
3 km
Zastávka
0,4 km
Zjazdovka
5,6 km

Tipy na výlet

Ferdinandov prameň

Najstarším využívaným prameňom Mariánskych Lázní je Ferdinandov. Pomenovaný bol po kráľovi Františkovi I., ktorý ho dal v 16. storočí prvýkrát preskúmať. Celkovo má prameň 7 výverov. Jeho klasicistickú kolonádu s fontánou nájdete v udržiavanom kúpeľnom parku. Pramene sa plne využívajú pre pitné kúry a k príprave uhličitých kúpeľov. Tie pitné sa potom plnia do fliaš s názvom "Excelsior".

Miniaturpark Boheminium

Pozrite sa na dokonalé makety významných pamiatok Českej republiky. Nájdete tu hrady, mosty, katedrály a mnoho ďalších. Všetky modely sú vyhotovené v jednotnej mierke 1:25, vďaka ktorej uvidíte exponáty tak, ako by ste ich pozorovali z lietadla vo výške asi 200 m. Park je otvorený po celý rok vrátane sviatkov a víkendov a je prístupný aj lanovkou.

Múzeum Becherovky

Becherovku, najprv ako kvapky na upokojenie žalúdka, začal v roku 1807 vyrábať vo svojej lekárni Josef Becher. Tento bylinný likér si tak viac ako 200 rokov stráži svoju pôvodnú receptúru, ktorá sa v spoločnosti Jan Becher - Karlovarská Becherovka odovzdáva ako rodinné tajomstvo. Jan Becher Múzeum dnes nájdete v pôvodnej budove, kde sa likér po 150 rokov vyrábal. Nájdete tu tak unikátny sklenený Becherovod, pivnice, sudy a ďalšie predmety spojené s históriou tohto slávneho nápoja. Súčasťou múzea je samozrejme aj bar.