Doprajte si pobyt v moravskej dedine Šatov, kde vás hneď prvý večer čaká neobmedzená konzumácia sudového vína. Tešte sa aj na chutnú polpenziu so zabíjačkovým špecialitami po celú dobu pobytu. Na výlety si môžete vyraziť do Znojma alebo Národného parku Podyjí. Možností je neúrekom.

Penzión Šatovské Lípy vo vinárskej lokalite

Nadštandardne vybavený Penzión Šatovské Lípy nájdete v tradičnej vinárskej obci v Šatove na južnej Morave neďaleko hraníc s Rakúskom. Penzión má strategickú polohu, takže sa môžete rozhodnúť, či si budete užívať výhody vinárskej oblasti, užijete si cyklistiku, alebo preskúmate krásy Národného parku Podyjí.

Ubytovanie zabezpečuje penzión v komfortne zariadených izbách s možnosťou prístelky, vlastným sociálnym zariadením, TV, WiFi a chladničkou.

Ako chutia tradičné zabíjačkové dobroty

Zabíjačka je na vidieku tradičnou zimnou udalosťou a tak trochu aj rituálom. Vďaka pobytu v Penzióne Šatovské Lípy okoštujete miestne výborné vína vo vínnej pivnici s lisovňou priamo v penzióne, a tiež si pochutnáte na zabíjačkových špecialitách ako sú krvavničky, jaternice, tlačenka, ovarová či zabíjačková polievka, škvarky alebo zabíjačkový guláš s domácou knedľou.

Tipy na výlet

Kostol sv. Mikuláša

Znojmo je krásne historické mesto, jednou z tunajších pamiatok je kostol sv. Mikuláša z 11. storočia. Po poškodení v 14. storočí bol kostol zrekonštruovaný, na druhej výstavbe sa podieľala aj slávna rodina Parlérov, zodpovedná za mnoho pamiatok na našom území. Z vnútornej výzdoby vyniká najmä baroková kazateľnica v podobe zemegule. Ak sa teda zaujímate aj o históriu či architektúru, nemali by ste si tento kostol nechať ujsť.

Rotunda sv. Kataríny

Románska rotunda, postavená okolo polovice 11. storočia, je pozostatkom přemyslovského kniežacieho hradu v Znojme. Pri ceste južnou Moravou rozhodne nevynechajte túto národnú kultúrnu pamiatku, ktorá vás zaujme nielen z architektonického a historického hľadiska, ale jej vnútorná výzdoba poteší všetkých milovníkov výtvarného umenia.

Radničná veža Znojmo

Znojemská radnica s vežou bola postavená v polovici 15. storočia, až do roku 1924 na nej držali službu strážnici, ktorí mali za úlohu pozorovať mesto aj okolie. V dnešnej dobe je jej vrchol miesto službe zasväteným príjemným zážitkom spojeným s krásnym výhľadom. Vstupné stojí 35 Kč a pri obzvlášť priaznivých podmienkach je možné z veže zahliadnuť aj vrcholky rakúskych Álp.

Penzion Šatovské Lípy

Šatov 329, Šatov
Česká republika

+420 737 369 069

satovskelipy@seznam.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik po dohovore s penziónom za 100 - 300 Kč/noc (podle velikosti)
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané