Príďte si poriadne oddýchnuť do Žďáru nad Sázavou. V Hoteli Jehla *** 2 km od Zelenej hory (UNESCO) si pochutíte na polpenzii, uvoľníte sa pri masáži alebo v blízkom relaxačnom centre s bazénom a vírivkami. Krajina Žďárských vrchov s rybníkmi a skalami vás očarí v každom ročnom období.

Relaxácia v srdci Vysočiny

Chcete si odpočinúť v obkolesení prírody na Vysočine? Ubytujte sa v Hoteli Jehla ***+ , ktorý vás čaká v Žďári nad Sázavou na dohľad Pútnickému kostolu sv. Jána Nepomuckého na Zelenej hore. Na každej izbe a apartmáne je vlastné sociálne zariadenie, káblová televízia, minibar a WiFi pripojenie. Niektoré izby majú tiež lodžiu. Na raňajkách alebo polpenzii si pochutnáte priamo v hotelovej reštaurácii, kde sa podávajú pokrmy českej i medzinárodnej kuchyne.

Masáž a wellness po celodennom bežkovaní

Okrem Zelenej hory a Žďárského zámku si určite prejdite náučný chodník okolo zámockých rybníkov s ďalšími dielmi Santiniho, napríklad hospodárskym dvorom Lyra. Okolie Žďáru nad Sázavou za priaznivých podmienok priam nabáda k výletom na bežkách. Veď mekka bežeckého lyžovania, Nové Mesto na Morave, je vzdialené len 9 km.

Po celodennom bežkovaní alebo korčuľovaní na niektorom z mnohých miestnych rybníkov vás iste nadchne aromaterapeutická masáž a vstup do relaxačného centra blízko hotela.

Tipy na výlet

Bežkarská mekka na Vysočině

O okolí Nového Města na Moravě sa často hovorí ako o najkrajšom kúte Vysočiny. V zime oblasť vyhľadávajú hlavne lyžiari a bežkári, ktorý ju navštevujú kvôli bohatej nádielke snehu a nevídaným bežeckých stopách. Každý rok sa naviac v okolí Nového Města na Moravě konajú pretekly svetového poháru v behu na lyžiach a v biatlone. Ich štart i cieľ je v lyžiarskom areáli Vysočina Arena.

Lyžiarsky areál Vysoká

Lyžiarsky areál Vysoká sa nachádza na rovnomennom kopci cca 6 km od Havlíčkovho Brodu v nadmorskej výške 600 m. Okrem upravovaného, pravidelne zasnežovaného svahu vhodného pre dospelých i deti a lyžiarskej školy si tu môžete užiť aj nádherný výhľad na celú západnú stranu Českomoravskej Vysočiny. Za lyžovanie na pol dňa tu zaplatíte približne 250 Kč (cca 9 €).

Vodný ráj Jihlava

Vodný raj je najväčší a najmodernejší aquapark na celej Vysočine. Zatiaľ čo krytá celoročná časť areálu má kapacitu 240 osôb, vonkajšia letná časť je prispôsobená až pre 2 500 ľudí.

Tešiť sa môžete na rad vodných atrakcií vrátane stometrového tobogánu, 25 metrovej dvojšmýkačky, divokej rieky a perličkových lôžok. Samozrejmosťou je tiež sauna a parný kúpeľ, bazén pre kondičné plávanie alebo detská časť, kde nájdete bazén, kruhový detský bazén s vodným hradom, hríbikom a malou šmýkačkou.

Hotel Jehla + ***

Kovářova 4, Žďár nad Sázavou
Česká republika

+420 731 150 659

recepce@hoteljehla.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,33/5
Celkom 9 hodnotení