Spoznajte všetky krásy a pamiatky Českého Krumlova. Novo zrekonštruovaný Pension Franko s rodinnou atmosférou je ideálnym východiskovým bodom. Počas 10 - 15 minút od neho dôjdete ku všetkým dôležitým miestam v centre mesta. V cene sú naviac zahrnuté raňajky a zľava do reštaurácie Rožmberská bašta.

Český Krumlov v penzióne blízko centra

Pension Franko je rodinný penzión v Českom Krumlove a je ideálnym východiskovým bodom pre poznávanie krás tohto mesta. Ku grafitovej bani dôjdete počas 5 minút a ku všetkým parádnym miestam, ako je zámocká záhrada, známe Otáčavé hľadisko alebo hrad a zámok, dôjdete počas 10 až 15 minút.

Penzión nedávno prešiel rekonštrukciou, takže ubytovaní budete v nových izbách, ktoré sú ladené do svetlých farieb. Izieb je tu len 11, takže dostatok súkromia je zaručený. K dispozícii je buď manželské lôžko alebo dve oddelené postele, televízor, chladnička, mikrovlnná rúra a vlastná kúpeľňa so sprchou.

Každé ráno sa tešte na raňajky, ktoré sa podávajú priamo v penzióne. Po celý deň si potom môžete dopriať kávu či čaj, v jedálni sú k dispozícii zadarmo. Na recepcii hotela vám radi odporučia zaujímavé reštaurácie, kde sa navečerať.

Tipy na výlet

Český Krumlov (UNESCO)

Český Krumlov je perla Južných Čiech a tiež jedno z najnavštevovanejších miest v Čechách samotných.

Romantické mestečko s bohatou históriou a impozantným zámkom sa nachádza na rieke Vltave, ktorá dodáva celému miestu skutočne rozprávkovú atmosféru. V centre aj na nábreží na vás čakajú historické budovy, výborné reštaurácie, dobové obchodíky a predovšetkým veľa kultúrneho vyžitia.

Medzi najvýznamnejšie kultúrne podujatia patrí Medzinárodný hudobný festival Český Krumlov alebo Festival barokových umení.

Mimo iného tu nájdete tiež mnoho múzeí, synagógu alebo kláštor.

Celá oblasť, ktorá je nazývaná "Bránou Šumavy" je od roku 1992 zapísaná na zoznam UNESCO.

Kaplice

Mestečko Kaplice leží v okrese Český Krumlov na rieke Malši a rozhodne stojí za návštevu. Historické jadro mesta je vyhlásené ako mestská pamiatková zóna. Vydajte sa na prechádzku a pokochajte sa krásnou radnicou, fontánou, kaplnkou sv. Jozefa a sv. Barbory a tiež dvoma kostolmi. Kto sa nebojí, nech zavíta do Galérie Krampus plnej démonických bytostí. V lete sa vydajte za osviežením na miestne kúpalisko.

Holašovice (UNESCO)

Čo je na tejto malej juhočeskej dedine tak zvláštne, že bola v roku 1998 zapísaná medzi kultúrne pamiatky UNESCO?

Odpoveďou je súslovie "sedliacke baroko" . Bohato zdobené štíty statkov, dobové studne a kaplnka v dedine patrí k tým najzachovalejším ukážkam ľudového baroka v Čechách . Holašovice sú unikátom práve vďaka autentickosti a absencii moderných prestavieb.

Užiť si tu môžete prechádzky, múzeum, dobré jedlo a cez leto tiež najrôznejšie sedliacke slávnosti, jarmoky a ďalšie kultúrne podujatia.

Pension Franko

Chvalšinská 252, Český Krumlov
Česká republika

+420 602 491 340

pensionfranko@email.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik povolený za poplatok 100 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané