Hľadáte ubytovanie, z ktorého budete mať centrum Prahy doslova na dohľad, ale zároveň vás nebude každý večer rušiť bujarý nočný život v hlavnom meste Čiech? Luxusný Hotel Troja **** v tichej časti Prahy 8 je vzdialený len 10 minút metrom od centra metropoly a je pre vás dokonalou voľbou. Navštívte tiež blízku ZOO, botanickú záhradu i Trojský zámok alebo Sazka Arenu.

Zoo Praha a Botanická zahrada Tip na výlet

Zavítajte do Tróje a navštívte ZOO, ktorá podľa hodnotenia patrí medzi tie najlepšie na svete. S celou rodinou tu môžete obdivovať takmer 700 druhov zvierat v rôznych tematických expozíciách, ako Vodný svet, Afrika alebo Indonézska džungľa. Užiť si môžete tiež kŕmenie zvierat a rôzne zážitkové programy pre deti. Otvorené má denne (vrátane víkendov a sviatkov) od 9 hodín. Hneď vedľa nájdete aj areál botanickej záhrady, kde nájdete rastliny z celého sveta. Iste si užijete aj meditačnú japonskú záhradu alebo rastlinné bistro.

Viac informácií

Panoramatický výhľad na Prahu z izby Deluxe

Hotel Troja **** v pokojnej Prahe 8 vychvaľujú hostia aj odborná verejnosť. Ubytujte sa v luxusnej izbe Deluxe v hoteli, ktorý sa na stupienok víťazov súťaže Czech Hotel Awards dostal v roku 2019 z nejedného dôvodu.

K zastávke metra Kobylisy dôjdete za 5 minút a jazda do centra vám bude trvať približne dvojnásobok. Centrom stovežatej Prahy sa budete môcť kochať aj priamo z izby. Okrem panoramatického výhľadu z balkóna alebo francúzskeho okna sa môžete v priestrannej izbe Deluxe tešiť na minibar, príslušenstvo k príprave kávy a čaju, televíziu, telefón a trezor. Doružova sa vyspíte vďaka zdravotným matracom a hypoalergénnej posteľnej bielizni, samozrejmosťou je na izbe Deluxe vysokorýchlostný internet a kúpeľňa s toaletou, sprchou aj fénom.

Skvelý dizajn interiérov reštaurácie i chutí na tanieri

Súčasťou Hotela Troja **** je reštaurácia s barom. V novo zrekonštruovanom Café - Restaurantu Troja s vkusným moderným interiérom sa pred pohltením vírom veľkomesta posilníte výbornými pestrými raňajkami vo forme bufetu. Na obed alebo večeru si tu môžete dopriať tradičnú, ale ľahkú českú kuchyňu . Ak ste milovníci kávy, určite si vychutnajte šálku kávy Lamborghini spolu s niektorým z domácich dezertov na novej terase.

Po návšteve pamiatok navštívte nové prírastky v ZOO

Pri pobyte v Prahe samozrejme nemôžete vynechať najväčšie pražskej pamätihodnosti. Až sa ich ale nabažíte a zatúžite po zmene, môžete sa vydať do pražskej botanickej alebo zoologickej záhrady. Obe sú od Hotela Troja **** vzdialené len 15 minút jazdy MHD.

Barokový Trojský zámok na pravom brehu Vltavy je v bezprostrednej blízkosti oboch záhrad a bude vás určite lákať na návštevu niektorej sezónnej výstavy Galérie hlavného mesta Prahy v zámockom interiéri s unikátnou freskovou výzdobu. Tiež sa okolo neho môžete prejsť zámockou záhradou s mnohými okrasnými i ovocnými stromami, prírodným bludiskom a fontánami.

Hotel Troja ****

Trojská 1/2232, Praha 8
Česká republika

+420 775 477 128

hoteltroja@hoteltroja.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 11:00
Domáci maznáčik
Povolený
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za poplatok

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Konferenčná miestnost
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
4,5 km
Zastávka
100 m
Aquapark
22,2 km

Tipy na výlet

Aquapalace Praha

Chcete si na chvíľu oddýchnuť od historických pamiatok a naopak sa poriadne vyblázniť s deťmi? Potom navštívte Aquapark Aquapalace v Čestliciach, ktorý je zárukou skvelého dňa pre všetky generácie. Kým deti si tu môžu užiť tobogány, kĺzačky aj umelé vlnobitie, rodičia si určite radi oddýchnu v saunovom a wellness svete plnom relaxu a procedúr.

Václavské námestie

Pôvodnému stredovekému trhovisku Konský trh, dnes druhému najdlhšiemu námestiu v republike, dominuje jazdecká socha svätého Václava od Josefa Václava Myslbeka z roku 1912. Za návštevu určite stojí tiež historická budova týčiaca sa nad ňou - Národné múzeum. "Václavák" bol ústredným miestom Nežnej revolúcie aj ďalších historických udalostí ako napríklad vyhlásenie vzniku Československa. Dnes je spolu s ulicou Na Příkopě obchodným centrom Prahy.

Staromestské námestie a orloj

Pri návšteve Prahy si nenechajte ujsť návštevu turistického srdca mesta - Staromestského námestia. Spletité uličky Starého mesta vás zavedú na miesto starej radnice s vežou a unikátnym stredovekým orlojom, ktorý je jedným zo symbolov Prahy. Ďalej tu nájdete Pomník Majstra Jána Husa, Týnsky chrám a jedinečný rokokový Palác Kynských. V blízkom okolí potom stojí za návštevu Židovské mesto, Klementinum, Rudolfinum, Múzeum Čokolády či erotiky a mnoho ďalších zaujímavostí.