Navštívte v Česku jedinečný hotel, ktorý je súčasťou zábavného, náučného a relaxačného komplexu CENTRA BABYLON. Pri ubytovaní vo WELLNESS HOTELI BABYLON **** v centre Liberca získate vstup do libereckej ZOO, ale predovšetkým vstupy do Aquaparku, Lunaparku aj zábavne náučného iQPARKU a iQLANDIE. Vypraviť sa môžete tiež k libereckej dominante Ještěd.

Liberec Tip na výlet

Liberec je mesto na severe Čiech siahajúce svojou históriou do 13. storočia. Mnoho ľudí si ho spojí iba s vysielačom Ještěd, mesto má ale svoje vlastné zaujímavosti. Za akýsi symbol obce môžeme považovať novorenesančnú radnicu, nájdeme tu ale aj krásne pamiatky baroka a klasicizmu.

Čo by ste nemali v Liberci minúť:

  • Centrum Babylon
  • ZOO Liberec
  • Botanickú záhradu
  • Nezabudnite ani na moderné vedecké centrum iQLANDII s planetária, DinoPark alebo Technické múzeum.

Za relaxáciou zamierte do aquaparku s wellness centrom, ktoré je zariadené v štýle antických kúpeľov. Aquapark je súčasťou centra Babylon.

Viac informácií

Výnimočný relax, zábava i ubytovanie pod jednou strechou

WELLNESS HOTEL BABYLON **** neďaleko centra severočeského mesta Liberec sa vám zapáči na prvý pohľad svojim moderným prostredím, komfortom a vysokou kvalitou služieb. V útulnej izbe Superior nájdete okrem pohodlnej postele, televízie so satelitom a WiFi tiež trezor, telefón s priamou voľbou a fén vo vlastnej kúpeľni.

V hotelovej reštaurácii pre vás budú každé ráno pripravené raňajky vo forme bufetu a týmto spôsobom sa tu podávajú aj večere, ktoré si môžete priplatiť. Priamo v CENTRE BABYLON si môžete pochutnať na obede či večeri v reštaurácii Staročeská rychta, talianskej Nostalgia Restaurant, alebo v samoobslužnej reštaurácii Jizerka.

Súčasťou komplexu nevídaných rozmerov je okrem hotela tiež Wellness centrum, Aquapark, Lunapark, náučný iQPARK a science centrum iQLANDIA . Nudiť sa v libereckom Babylone naozaj nebudete.

Čo skôr? Aquapark, iQPARK alebo Lunapark?

Množstvo zábavy vás čaká v celom zábavnom CENTRE BABYLON. V zrekonštruovanom Aquaparku sa trikrát denne odohráva svetelná laser show. Okrem bazénov s teplotou vody 27 - 30 ° C, saunou, parou a obvyklých vodných atrakcií ako sú šmykľavky, tobogány, jaskyňa, divoká rieka a ďalšie tu nájdete tiež vodný hrad, vodotrysky a gejzíry, a tobogán Tornádo čiže adrenalínový Spacebowl. To všetko v pôsobivej atmosfére originálneho steampunkového dizajnu, do ktorého je celý Aquapark štylizovaný.

V Lunaparkunájdete nespočet atrakcii po celý rok. Obľúbený je klasický autodróm, kolotoče, hojdačky, preliezačky a trampolíny, ale vyskúšať môžete aj netradičný simulátor divokého býka "Torro", atrakciu Tagadea, ktorá vám určite pekne zamotá hlavu, lezenie na horolezeckej stene alebo Indoor adventure golf. Vynechať by ste rozhodne nemali ani zábavno-náučný iQPARK a science centrum iQLANDIA.

Doprajte si v Babylone aj wellness

Relaxačnú atmosféru dokonalo navodzuje už samotné prostredie Wellness centra v štýle antických kúpeľov. Nájdete tu všetko potrebné k zaslúženému odpočinku od rôznorodých sáun, bylinných inhalácii a víriviek až po parné kúpele, oxygenoterapiu, tepidárium, Kneippov kúpeľ alebo soľnú baňu. Zveriť sa môžete aj do rúk skúsených terapeutov a masérov, ktorí ponúkajú široké spektrum masáží, zábalov, peelingov a kúpeľov.

Wellness Hotel Babylon ****

Nitranská 1, Liberec
Česká republika

+420 733 755 688

rezervace@hotelbabylon.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Parkovanie za poplatok 120 Kč/deň

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Detský kútik
Kolkáreň
Lyžiareň
Fitness
Konferenčná miestnost
Přednáškový sál
Baby friendly
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
1,4 km
Vzdialenosť od kúpelov
11,1 km
Zastávka
100 m
Aquapark
10 m
Zjazdovka
5 km

Tipy na výlet

ZOO Liberec

Zoologická záhrada v Liberci bola založená v roku 1904 a je tak najstaršou českou ZOO. Na ploche 14 ha môžete obdivovať až 160 druhov zvierat zo všetkých kontinentov. Medzi najväčšie lákadlá patrí biela forma tigra indického, ale aj takin čínsky, pavián pláštikový, nestor kea, lev berberský, panda červená, slon indický alebo sob lesný. Nielen deti budú nadšené aj z tuleňov, mnohých druhov opíc a vtipných surikát. Len v Liberci uvidíte aj 4 najväčšie druhy európskych sov, unikátnu kolekciu dravých vtákov a mnoho zástupcov ázijskej vtáčej ríše. Okruh areálom ZOO je dlhý cca 1,8 km a okrem úžasných zvierat tu nájdete aj občerstvenie, relaxačné zóny, atrakcie pre deti alebo sezónne otvorený obchod so suvenírmi.

Ještěd

Ještěd je najvyšší vrchol Ještědsko-kozákovského chrbta tesne vedľa Jizerských hôr, známy je však predovšetkým pre televízny vysielač v technicistickom architektonickom štýle. Okrem svojej primárnej funkcie ponúka vysielač tiež ubytovanie a reštauráciu, tisíce turistov sem mieria len za zážitkom, výhľadom do okolia a fotografiou z Ještědského kríža. Výstup na vrchol je možný pešo, odporúčame však lanovku z Horného Hanychova.

Termálne kúpele Chrastava

Navštívte verejné termálne kúpele v Chrastave a doprajte si chvíle pokoja vo vode aj v horúcej saune. Kúpele disponujú relaxačným bazénom so slanou vodou a vírivkou až pre 15 osôb. Saunovanie si užijete v dvoch miestnych saunách a nesmie chýbať ani priestor na slnenie. V neposlednom rade je možné objednať klasické i aromatické masáže. Celodenné vstupné do bazénovej zóny činí 250 Kč, vo wellness zóne zaplatíte 85 Kč za 90 minút pobytu, pre procedúry potom platí zvláštny cenník.