Pazderkovci vás v Bořeticiach na Břeclavsku srdečne privítajú vo svojom AB Sklípku aj v novom AB Penzióne vzdialenom od pivnice cca 600 m. V známej vinárskej obci je cez 260 vínnych pivničiek a väčšina z ich sa nachádza pod vinársku traťou Kraví hora. Časť rozsiahlych 19 ha vinohradov Pazderkových ale nájdete aj na tratiach Trkmanska. Okoštujte skvelá prívlastkové vína rodiny s dlhou vinárskou tradíciou!

Dlhá tradícia Pazderkovho vinárskeho rodu

Či už budete ubytovaní v štúdiu priamo nad AB Sklípkom alebo v AB Penzióne, nebude vám k juhomoravskej pohode nič chýbať. Štúdiá sú vybavené novým nábytkom a doplnkami vrátane WiFI pripojenia. V penzióne nájdete televíziu, kuchynku aj letnú terasu s grilom. O terasu nebudete ochudobnení ani pri ubytovaní nad pivnicou. Vlastné sociálne zariadenie majú 4 zo 6 izieb.

Okrem raňajokformou bufetu sa u Pazderkovcov v Bořetíc tešte na večernú návštevu AB vínnej pivnice. Čaká vás večera v podobe niekoľkých druhov steakov na grile a predovšetkým degustácia až 8 vynikajúcich prívlastkových vín s následnou neobmedzenou konzumáciou vína a bohatým rautom. Tradícia tohto vinohradníckeho rodu siaha až k prapradědovi Tomášovi, a tak niet divu, že v súčasnosti si okrem AB Sklípka môžete Pazderkovho vína dopriať vo vybraných reštauráciách a hoteloch u nás i v zahraničí.

Bořetický folklór aj recesia dohromady

Okolo Bořetice objavíte mnoho krásnych cyklotrás, romantické zákutia, rozhľadne i slávny Lednicko-valtický areál alebo Pálavu nad novomlýnskými nádržami. Bořetickí vinári navyše sympaticky skĺbili bohatý folklór s recesiou.

Po príchode na území Bořetíc sa ocitnete v Slobodnej spolkovej republike Kraví hora. Recesistické vinárske zoskupenie s vlastnou hymnou, znakom, zástavou, pasmi aj platidlom Kravihorec organizuje vinárske, kultúrne a recesistické akcie, ako napríklad demonštráciu vyžadujúci zastavenie obrieho viedenského kola v Prátri, pretože ženie na vinice mráz z Viedne.

Tipy na výlet

Slobodná spolková republika Kraví Hora

V republike Kraví Hora v Bořeticiach je moc zverená do rovnakých rúk ako vinič - teda do rúk vinárov. Pred jej návštevou odporúčame dôkladne si prečítať ústavu, zločiny ako vylievanie vína či spievanie iných pesničiek než o víne, sú totiž tvrdo trestané. Pradávnu históriu republiky popisujú Rukopisy kravihorské, napísané pravdepodobne Cyrilom a Metodom, čo by vysvetľovalo ich niekoľkoročné zmiznutie práve v bořetickej oblasti.

Templárske pivnice Čejkovice

V Čejkoviciach sa pestovala vínna réva už v 13. storočí, kedy tu pôsobil poriadok Templárskych rytierov. Podľa povesti sa víno z Čejkovíc podávalo aj na korunovácii kráľa Karola IV. Príďte do miestnych vínnych pivníc pocítiť veľkolepú historickú atmosféru na vlastnej koži. Prehliadky Templárskych pivníc prebiehajú denne, je však potrebné sa vopred objednať. Svoju návštevu spojte ideálne aj s degustáciou vína.

Velké Bílovice

Najväčšia vinárska obec Českej republiky zaujme svojou nenahraditeľnou atmosférou, zdanlivo nekonečnými kilometrami vinohradov, hlbokými pivničkami plnými fliaš a súdkov, ale aj okolitou prírodou. Histórii obce sa venujú zbierky vlastivedného múzea v bývalej škole na námestí, navštíviť môžete tiež kostol Narodenia Panny Márie či kaplnku zasvätenú sv. Cyrilovi, sv. Metodovi, sv. Václavovi a sv. Urbanovi.

AB Sklípek a Penzion Pazderkovi

Bořetice, Bořetice
Česká republika

+420 607 397 834

info@absklipek.cz

Check in
16:00 - 19:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané