Vysnívanú dovolenku si každý milovník turistiky aj cykloturistiky užije v Chatovom areáli Zděřina v Adršpachu. K dispozícii je vonkajšie ihrisko, kolky alebo stolný tenis. V okolí sa môžete vydať na výlet na veľa krásnych a zaujímavých miest.

Adršpašské skaly Tip na výlet

Adršpašské skalné mesto je obľúbeným cieľom rodín s deťmi. Nenáročný 3,5 km dlhý turistický okruh je ideálny na poznávanie krás a fascinujúcich zákutí Adršpašsko-teplických skál, ktoré sa pýšia titulom najväčšie a najdivokejšie skalné mesto Strednej Európy. Snáď každý útvar tu má svoje meno, medzi najznámejšie patria Milenci, Starosta a Starostová alebo Homole cukru. Medzi skalami môžete po rebríkoch vystúpiť ku skalnému jazierku, previezť sa loďkou alebo navštíviť zrúcaninu hradu Adršpach.

Viac informácií

Dovolenka uprostred Adršpachu

Chatový areál Zděřina sa ukrýva uprostred prírody v Adršpachu a je ideálny na rodinnú rekreáciu a pre milovníkov peších a cyklo výletov. Na najbližšie kúpalisko je to len 2 km.

Ubytovaní budete v dvoj až šesťlôžkových chatkách s TV, ohrievačom a vonkajšou terasou. Blízko chatiek nájdete aj moderné sociálne zariadenie s teplou vodou po celý deň. Za príplatok máte možnosť ubytovania v dvoj až šesťlôžkových izbách/bungalovoch s vlastným sociálnym zariadením a TV.

V areáli nájdete reštauráciu, kde je na výber z teplej aj studenej kuchyne. Mikrovlnná rúra a rýchlovarná kanvica sú v areáli k dispozícii zdarma.

K športovému vyžitiu malých aj veľkých je k dispozícii ihrisko na volejbal, nohejbal, petanque, ďalej stolný tenis, biliard, stolný futbal aj kolky. Deti určite nadchne každovečerné premietanie rozprávok.

Chatový areál Zděřina

Police nad Metují 262, Police nad Metují
Česká republika

+420 491 543 182

chaty@zderina.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 50 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Detské ihrisko
Kolkáreň

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
1,7 km
Zastávka
0,8 km
Zjazdovka
2,2 km

Tipy na výlet

Broumovské steny

Na broumovských stenách nájdete skalnaté útvary a hrebene, rokliny, tiesňavy, vyhliadky, ale predovšetkým nedotknutú prírodu. Najznámejšími z pieskovcových stien sú Slavenské hríby , ktoré vznikli nerovnomerným zvetrávaním. Vrchol stien je Bojanovský špičák a turisticky najobľúbenejší je hlavný hrebeň medzi Honským sedlom a Korunou.

Adršpašské vodopády

Jednou z obľúbených turistických atrakcií skalného mesta sú Malý a Veľký Adršpašsky vodopád, ktorý nájdete pod adršpašským jazierkom na riečke Metuji. Výška Veľkého vodopádu je okolo 16 metrov a pretože jeho prietok v lete klesá, je nad ním vybudované stavidlo, ktoré je možné na požiadanie návštevníkov skál uvoľniť a vodopád tak vidieť v plnej sile.

Broumov

Broumov je historické mestečko z druhej polovice 13. storočia a nájdete ho pri česko-poľskej hranici. Najväčšou zaujímavosťou je benediktínsky Boumovský kláštor. Pivára zase poteší miestny pivovar s možnosťou prehliadky a milovníci histórie by si nemali nechať ujsť historické centrum so zvyškami hradieb a cintorínsky kostol Panny Márie, ktorý je najstaršou dochovanou pamiatku ľudovej drevenej sakrálnej architektúry v Čechách.