Užite si historický Kroměříž v štýlovom Hoteli Excellent **** s raňajkami, ochutnávkou vína a paštéty, dezertom s kávou a fľašou sektu. Tešte sa tiež na saunu a vstupenku do múzea. Len 400 m od hotela leží krásny Arcibiskupský zámok (UNESCO).

Kroměříž Tip na výlet

Mesto uprostred Moravy si pre množstvo historických pamiatok a architektonických skvostov vyslúžilo nielen prezývku "Hanácké Atény", ale aj zápis na Zoznam svetového dedičstva UNESCO. Srdcom mesta je Veľké námestie, kde môžete preskúmavať malebné uličky a pasáž. Na posedenie pozývajú útulné kaviarne a reštaurácie. Uprostred námestia stojí barokový mariánsky stĺp, fontána a najvýznamnejšou budovou je radnica s vežou.

Čo patrí k najatraktívnejším miestam Kroměříža?

  • Arcibiskupský zámok Kroměříž
  • Podzámecká záhrada
  • Kvetná záhrada

Za návštevu stoja aj vínne pivnice pod zámkom alebo múzeum známeho kroměřížského rodáka Karla Kryla. Nenájdete v ňom osobné predmety speváka ani pikantnosti z jeho súkromia. Expozícia vás priamo vtiahne medzi jeho myšlienky a nechá vás prežiť všetky emócie, ktoré umelec vkladal do svojich piesní. Zábavu pre celú rodinu zase objavíte v zrkadlovom bludisku s viac ako 300 zrkadlami s riadeným osvetlením, ktoré optické ilúzie ešte umocní.

Viac informácií

Štýlové ubytovanie blízko Arcibiskupského zámku

Vydajte sa na dovolenku do historického Kroměříža a ubytujte sa v Hoteli Excellent ****. K dispozícii je tu celkom 15 izieb, každá je zariadená v inom štýle a všetky majú svoje čaro. Vybavené sú pohodlnou posteľou, pohovkou, telefónom, LCD TV so satelitom, WiFi pripojením, minibarom a vlastnou kúpeľňou s WC, sprchou a fénom. Bývať budete buď v štandardných izbách, alebo v priestrannejších apartmánoch, ktoré majú navyše klimatizáciu.

Vynikajúca kuchyňa aj možnosť relaxácie

Súčasťou hotela je aj reštaurácia s rustikálnym interiérom, kde sa každé ráno podávajú raňajky formou bufetu. Ochutnať tu však môžete aj niektorú z miestnych špecialít kedykoľvek počas dňa. Ďalej je tu vínna pivnica s bohatou ponukou moravských vín, ale vyberiete si tiež zo zahraničných. Využiť môžete krytú terasu s posedením alebo átrium.

Chcete si oddýchnuť? Potom zavítajte do hotelovej fínskej sauny, vyskúšajte kúpeľ v drevenom termálnom sude alebo si objednajte klasickú či aroma masáž.


Len 400 m od hotela nájdete barokový Arcibiskupský zámok (UNESCO), ku ktorému patrí aj krásna Podzámocká záhrada a Kvetná záhrada. Za pozretie stojí tiež Veľké námestie s fontánou, Mlýnská brána, Měšťanský pivovar a Múzeum Kroměřížska.

Hotel Excellent ****

Riegrovo náměstí 163/7, Kroměříž
Česká republika

+420 737 122 849

excellent@tunker.com

Check in
od 14:00
Check out
do 10:30
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 300 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnost

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,3 km
Zastávka
0,5 km