Navštívte najznámejšie beskydské vrchy a oddýchnite si vo vírivke a saunovom svete. Pri ubytovaní vo Wellness Hoteli Eroplán **** v Rožnově pod Radhoštěm sa okrem polpenzie môžete tešiť na každodenné wellness. V hoteli vám tiež zapožičajú športovú výbavu a výstroj do hôr, napríklad trekingové palice.

Beskydy Tip na výlet

Malebné Moravskoslezské Beskydy sa, ako názov napovedá, nachádzajú na pomedzí Moravy a Sliezska, a medzi návštevníkmi sa tešia čoraz väčšej obľúbenosti. Niet divu - hory a lesy, pamiatky, krásna príroda aj veľa aktivít - Beskydy majú naozaj čo ponúknuť.

Čo určite musíte vidieť v Beskydách:

  • Lysá hora
  • Pustevny
  • Technické múzeum Tatra Kopřivnice

Turisti a cyklisti by si však nemali nechať ujsť ani vrchol Veľkého Javorníku, Bielu či Radhošť so sochou bájneho Radegasta, milovníci pamiatok a histórie zase Valašské múzeum v prírode v Rožnove pod Radhoštěm, Štramberk čiže Valašský betlehem, hrad Hukvaldy či Frýdecký zámok. Významné je tiež mesto Příbor, kde sa narodil lekár-neurológ a zakladateľ psychoanalýzy Sigmund Freud a kde sa tiež dodnes nachádza jeho rodný dom.

Viac informácií

Všade blízko vrátane wellness

Doprajte si pobyt v Moravskoslezských Beskydách. Hotel Eroplán **** má v Rožnove pod Radhoštěm strategickú polohu. Cez rieku Bečvu z neho uvidíte vychýrené Valašské múzeum v prírode a Jurkovičovu rozhľadňu. Na výlet alebo lyže či bežky to ale budete mať blízko i do Bílé, na Pustevny alebo Soláň.

Izby Standard sú vybavené všetkým potrebným. Nechýba satelitná televízia, chladnička s minibarom, telefón s priamou voľbou, ani kvalitné WiFi pripojenie. Vo vlastnej kúpeľni s toaletou vám budú k dispozícii župany, uteráky aj papuče. A "suchou nohou" sa z izby dostanete až do hotelového wellness, kde sa po beskydských prechádzkach môžete uvoľniť vo vírivke, fínskej a parnej saune, infrasaune a dokonca aj pri rôznych typoch masáží.

Valašské dobroty

V exkluzívnom prostredí hotelovej reštaurácie si pochutnáte na jedlách moravskej, ale aj medzinárodnej kuchyne. Raňajky formou rautu určite nevynechávajte, k dobývaniu beskydských vrcholov budete potrebovať veľa energie.

K výletom na Radhošť, Pustevny, Lysú horu alebo Soláň a Cáb na protiľahlom hrebeni vám v hoteli radi zapožičajú tiež trekingové palice a za priaznivých podmienok aj bicykle.

Wellness Hotel Eroplán ****

Ostravská 451, Rožnov pod Radhoštěm
Česká republika

+420 605 259 781

rezervace@hoteleroplan.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik povolený za poplatok 250 - 500 Kč/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Kolkáreň
Lyžiareň
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnost
Minibar

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
1,3 km
Zastávka
0,2 km
Zjazdovka
16,6 km

Tipy na výlet

Pustevny

Vyšliapte si kopec (alebo sa nechajte pohodlne vyviesť lanovkou až hore) a obdivujte unikátne drevené stavby v štýle ľudovej architektúry od slovenského architekta Dušana Jurkoviča. Nájdete tu horskú chalupu Maměnka a tiež Libušín, ktorá sa teraz dočká obnovy po požiari v roku 2014. Miesto je pomenované po pustovníkoch, ktorí tu žili a patrí k nemu aj sto rokov stará hojne zdobená drevená valašská zvonička.

Jurkovičova rozhľadňa

Cez 30 metrov vysoká rozhľadňa postavená v rokoch 2010 - 2011 tvorí dominantu kúpeľného mesta Rožnov pod Radhoštěm. Ide o jednu z najkrajších stavieb v šírom okolí a ak máte cestu okolo, rozhodne by bola škoda sa pri nej nezastaviť. Výhľad z rozhľadne je rovnako zaujímavý ako jej konštrukcia. Rozhľadňa je otvorená každoročne od apríla do októbra.

Chodník Valaška

Aj Valašsko má svoj chodník v korunách stromov. Nájdete ho v beskydskom stredisku Pustevny a volá sa Chodník Valaška. Prejdete sa po trase s dĺžkou necelých 400 m, v najvyššom bode je chodník 15,2 m od zeme. Na návštevníkov čakajú nádherné výhľady na krajinu, jediný lanový chodník v Česku aj najdlhšia sklenená lávka, tzv. skywalk v Európe. Deti sa môžu tešiť na trampolíny a trojposchodové ihrisko s preliezkami.