K poriadnej relaxácii bezpochyby patrí skvelé jedlo. Staňte sa u Prýglu čiže Brnenskej priehrady labužníkmi a doprajte si v Hoteli Rakovec *** dve gurmánske menu vrátane predjedla, dezertu a fľaše Bohemia sektu. V hoteli vás čaká tiež netradičná bambusová masáž a privátne wellness. Po plávaní v priehrade alebo vo vonkajšom bazéne so slanou vodou pri hoteli v lete a korčuľovaní na zamrznutej priehrade v zime vyhladne každý. Nezabudnite teda využiť zľavy na konzumáciu v hotelovej reštaurácii i mimo času polpenzie.

Brno Tip na výlet

Brno, alebo inak Štatl či Oltec, ako hovoria mestu miestni, je moravská metropola svetového významu, aj napriek tomu si však zachováva skvelú priateľskú atmosféru a privíta vás nežnou, materskou náručou. Či už túžite po pokoji, kultúrnych zážitkoch či zaujímavých pamiatkach, v Brne dostanete dosť z každého. Mesto žije rôznymi festivalmi, je domovom slávnych divadelníkov i hudobníkov, prvotriednych reštaurácií a krčmičiek. V Brne sa rozhodne nudiť nebudete.

Čo nevynechať pri návšteve Brna:

  • Hrad Špilberk
  • Katedrálu sv. Petra a Pavla
  • Vila Tugendhat, pamiatku UNESCO
  • Navštívte tiež Labyrint pod Zelným trhom, Starú radnicu s tzv. Brnenským drakom v priechode a vyhliadkovou vežou, Kostnicu u sv. Jakuba alebo Hvezdáreň a planetárium Brno.

Na svoje si prídu aj milovníci prírody. Vydajte sa k Brnenskej priehrade, kde je k dispozícii niekoľko pláží, športovísk aj požičovňa vodných bicyklov. Nezabudnuteľný zážitok si odnesiete z plavby výletnou loďou, ktorá Vás zavezie napríklad až ku hradu Veveří. Kúsok od priehrady sa nachádza brnenská ZOO.

Viac informácií

Gurmánske menu vrátane predjedla, dezertu a sektu

Pobyt v Hoteli Rakovec *** pri Prýgli, ako Brňania nárečovo hovoria Brnenskej priehrade, si užijete v zime aj v lete. A centrum Brna je z prístaviska ľahko dostupné aj mestskou hromadnou dopravou. Takže si aspoň jeden deň vyhraďte aj na moravskú metropolu samotnú.

Ubytovaní budete v dvojposteľovej izbe s možnosťou prístelky alebo v apartmáne, kde ale prístelka nie je možná. V každej izbe nájdete vlastnú a moderne vybavenú kúpeľňu s toaletou, WiFi pripojenie a súčasťou niektorých izieb sú aj balkóny s krásnym výhľadom na okolie priehrady.

Na raňajkách formou bufetu si pochutnáte v hotelovej reštaurácii, ktorá ponúka široký výber tradičných a medzinárodných jedál vždy z čerstvých surovín po celý deň. Hlavným vrcholom dňa, čo sa týka gastronómie, pre vás ale budú večerné menu s predjedlom, polievkou, hlavným chodom, ktorý si budete môcť vybrať z dvoch jedál a samozrejme s dezertom. V letných mesiacoch uvítate príjemné posedenie na priestrannej vyhliadkovej terase, súčasťou ktorej je záhradný gril.

Odpočinok v privátnom wellness a netradičná masáž

Vo wellness Rakovec môžete relaxovať vo vírivke, bazéne i fínskej alebo parnej saune. Určite vyskúšajte tiež netradičnú bambusovou masáž.

V zimných mesiacoch priehrada pravidelne zamŕza a dá sa na nej korčuľovať, bežkovať alebo sa len prechádzať a uvidieť tak jej okolie vrátane hradu Veveří z nezvyklých uhlov. V hoteli sa môžete zabaviť tiež pri bowlingu.

Hotel Rakovec ***

Rakovecká 1335/13, Brno
Česká republika

+420 773 333 200

recepce@hotelrakovec.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik za poplatok 250 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vonkajší bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Detské ihrisko
Konferenčná miestnost

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
9 km
Vzdálenost od moře/jezera/lázní
0,2 km
Zastávka
0,4 km
Aquapark
6,8 km