Užite si pobyt v Prahe na úrovni. Vyspíte sa v elegantných priestoroch, naraňajkujete a za 5 minút jazdy metrom ste v centre diania, kultúry a pamiatok. Pešo sa z hotela dostanete na Vyšehrad či do Kongresového centra.

Václavské námestie Tip na výlet

Pôvodnému stredovekému trhovisku Konský trh, dnes druhému najdlhšiemu námestiu v republike, dominuje jazdecká socha svätého Václava od Josefa Václava Myslbeka z roku 1912. Za návštevu určite stojí tiež historická budova týčiaca sa nad ňou - Národné múzeum. "Václavák" bol ústredným miestom Nežnej revolúcie aj ďalších historických udalostí ako napríklad vyhlásenie vzniku Československa. Dnes je spolu s ulicou Na Příkopě obchodným centrom Prahy.

Štýlové ubytovanie blízko centra Prahy

Hotel Oya *** poskytuje ubytovacie služby v Prahe už viac ako 15 rokov . Na izbách očakávajte postele s kvalitnými matracmi, TV/SAT, kúpeľňu s WC, sprchou a hotelovou kozmetikou a vysokorýchlostné pripojenie k internetu.

Súčasťou pobytu sú raňajky formou bufetu. Na špecialitách z otvoreného grilu si pochutnáte v obľúbenej Harry's restaurant a za drinkami sa vydajte do skybaru 7. nebe. Pri posedení na terase budete mať krásny výhľad na stovežatú Prahu .

Hotel je skvele napojený na mestskú hromadnú dopravu, Václavské námestie je vzdialené 5 minút metrom a okolo hotela vedie aj trasa nočného autobusu. Bez problémov si tak prejdete všetky dôležité pamiatky v centre a môžete aj niečo pridať. Trebárs Vyšehrad, botanickú záhradu alebo niektorý z hradov kúsok za Prahou.

Hotel Oya ***

Na Pankráci 1337/109, Praha 4
Česká republika

+420 241 408 605

info@hoteloya.cz

Check in
od 15:00
Check out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Parkovanie po rezervácii za poplatok 350 Kč/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Konferenčná miestnost

Tipy na výlet

Tancujúci dom

České hlavné mesto je známe pre svoje historické budovy, moderný Tancujúci dom sa však už tiež stal neoddeliteľnou súčasťou jeho podoby. Zrealizovanie návrhu Franka Gehryho a Vlada Miluniča inicioval Václav Havel, projekt si získal pozornosť po celom svete. V tancujúcom dome, ktorý leží pri brehu Vltavy, sa nachádza galéria, reštaurácia, bar aj hotel.

Karlův most a Pražský hrad

Užite si jedno z najkrajších miest sveta plnými dúškami. Stačí prejsť nezameniteľný Karlov most a pred vami sa rozprestrie Malá Strana, Hradčany, Pražský hrad s Katedrálou sv. Víta a najkrajším výhľadom na stovežatú Prahu. Kým romantiku si užijete na Petříne, Staré mesto vás očarí množstvom pamiatok a svojou nezameniteľnou atmosférou s kaviarňami a výbornými reštauráciami. Vyskúšať môžete napríklad prechádzku kočom alebo plavbu po rieke Vltave.

Hrad Karlštejn

Kto by nepoznal Karlštejn, hrad, ktorý inšpiroval Vrchlického k napísaniu Noci na Karlštejne. Tento gotický hrad, ktorý v roku 1348 nechal vybudovať Karol IV., aby tu uložil korunovačné klenoty, nájdete juhozápadne od Prahy. Prezrieť si tu môžete nielen spomínané klenoty, ale aj sväté relikvie. Prehliadkový okruh zahŕňa Cisársky palác, Pokladnicu a Klenotnicu. Rozšírený okruh potom Veľkú vežu s Kaplnkou sv. Kríža.