Vydajte sa za zaslúženým relaxom pod vežu Trúba, dominantu mestečka Štramberk z 13. storočia. Podľa vôňe vychýrenej perníkovej pochúťky - Štramberských uší - spoznáte, že ste dorazili na miesto. A priamo na námestí mestečka nazývaného vďaka jeho malebnosti dokonca ako moravský Betlehem vás čaká ubytovanie v Hoteli Šipka *** s výbornými domácimi raňajkami a welcome drinkom. Po výlete do krásnej prírody v okolí Štramberka určite oceníte privátnu hotelovú saunu.

Svetoznáma jaskyňa Šipka

Štramberk v podhorí Beskýd si vašu návštevu zaslúži nielen vďaka ušatej pochúťke a rozhľadu z gotickej 40 metrov vysoké veže Trúba. V učebniciach dejepisu je mesto spomína kvôli jaskyni Šipka na hore Kotoučč . Archeológ Karel Jaroslav Mašek v nej v roku 1880 našiel úlomok spodnej čeľuste neandertálskeho dieťaťa.

Niekoľko krokov od hotela sídli múzeum bábok, mini zoo s exotickými druhmi zvierat i múzeum maliara a ilustrátora Zdeňka Buriana. Svetovo uznávaný maliar praveku v Štramberku prežil časť svojho života a práve jaskyňou Šipkou sa pri tvorbe často inšpiroval.

Hotel Šipka ***

Náměstí 37, Štramberk
Česká republika

+420 777 705 031

sipkahotel@gmail.com

Check in
od 13:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 200 Kč/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Parkovanie za poplatok 200 Kč/pobyt

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Konferenčná miestnost

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
10 m
Zastávka
100 m
Aquapark
9,5 km
Zjazdovka
4 km