Raj pre turistov, cyklistov a horolezcov sa v zime mení na raj pre milovníkov bežeckého lyžovania. Na svoje si v Žďárských vrchoch s mierne vlnitou krajinou posiatou rybníkmi a skalami schovanými v lesoch prídu aj rybári alebo hubári. A pretože vás pri ubytovaní v modernom Wellness Hoteli Marta v Kuklík pri Snežnomo čaká tiež wellness, pobyt v tejto čarovnej oblasti si zaručene užijete.

Moderné ubytovanie uprostred prírody

Wellness Hotel Marta v Žďárských vrchoch je novotou voňajúci rodinný podnik s krásnym wellness. Nájdete ho v malej dedinke Kuklík, približne 8 km severne od Nového Města na Moravě.

Ubytovaní budete v komfortne zariadenej izbe Lux s manželskou posteľou, ktorá je vybavená LCD televízorom, WiFi a vlastnou kúpeľňou a toaletou, alebo v apartmáne, kde je navyše druhá spálňa a plne vybavená kuchynka. Tiež vás v apartmáne čaká prekvapenie v podobe fľaše vína. Ako na lúke alebo v lese si budete pripadať aj po návratoch z výletov na hotel. Niektoré steny izieb totiž zdobia veľkoformátová zátišia z prírody.

Útulná reštaurácia aj nové wellness

Na raňajkáchči polpenziu si pochutnáte priamo v štýlovej hotelovej reštaurácii s veľmi príjemným interiérom s dreveným nábytkom a béžovo-bielymi doplnkami.

Intímne osvetleného hotelového wellness sa nebudete môcť dostatočne nabažiť. K dispozícii vám bude fínska aj parná sauna a infrasauna, vírivka, Kneippov chodník a samozrejme oddychová miestnosť s pohodlnými ležadlami.

Kilometre zasnežených plání pre bežkárov

Na dovolenku v CHKO Žďárské vrchy si v zimnom období so sebou rozhodne nezabudnite vziať bežky. Za priaznivých snehových podmienok totiž v okolí Nového Mesta na Morave a Žďári nad Sázavou nájdete kilometre a kilometre prvotriedne upravovaných bežeckých tratí.

Tipy na výlet

Bežkarská mekka na Vysočině

O okolí Nového Města na Moravě sa často hovorí ako o najkrajšom kúte Vysočiny. V zime oblasť vyhľadávajú hlavne lyžiari a bežkári, ktorý ju navštevujú kvôli bohatej nádielke snehu a nevídaným bežeckých stopách. Každý rok sa naviac v okolí Nového Města na Moravě konajú pretekly svetového poháru v behu na lyžiach a v biatlone. Ich štart i cieľ je v lyžiarskom areáli Vysočina Arena.

Vysočina arena a SKI Harusák

Novomestsko je pevne späté so zimnými športami a dnes je vďaka biatlonovým úspechom tiež hlavným strediskom pre bežky a zjazdové lyžovanie na Vysočine.

Okolie Nového Mesta na Morave je rajom pre bežkárov všetkých kategórií. Tí môžu využiť napríklad pretekárske trasy v areáli Vysočina arény, kde sa každoročne konajú najvýznamnejšie svetové preteky v behu na lyžiach a biatlone. Odtiaľ vybiehajú severným smerom upravované a značené turistické bežkárske trate v celkovej dĺžke cez 100 km. Môžete tiež využiť možnosť večerného bežkovania s osvetlením.

Na lyže sa vydajte na zjazdovku Harusák, ktorá je položená vo výške 741 m n. m. a nájdete tu ideálne podmienky na rodinné lyžovanie. Pre lyžiarov je tu pripravená sedačková lanovka, vlek poma aj detský vlek. Užiť si tu môžete tiež pravidelné večerné lyžovanie.

Prevádzkovatelia zasnežujú a udržiavajú svah počas celej zimnej sezóny. Môžete si tak byť istí kvalitným zážitkom.

Zelená hora - pútnický kostol sv. Jana Nepomuckého

Navštívte národnú kultúrnu pamiatku zapísanú na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Tento pútnický kostol bol postavený na začiatku 20. rokov 18. storočia a bezpochyby patrí medzi najvýznamnejšie diela architekta Jana Blažeja Santiniho Aichla. Samotný kostol je pretkaný symbolikou číslovky päť, ktorá vychádza z legendy o Jánovi Nepomuckom a tiež predstavuje symboliku piatich rán Kristových. Práve preto je pôdorys kostola v tvare päťcípej hviezdy , kostol má päť východov, päť oltárnych výklenkov a na hlavnom oltári je päť hviezd a päť anjelov.

Wellness Hotel Marta

Kuklík 3 u Sněžného, Kuklík u Sněžného (u Nového Města na Moravě)
Česká republika

+420 739 079 990

recepce@hotelmarta.cz

Check in
Od 14:00
Check out
Do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je čiastočne bezbariérový
Domáci maznáčik
Maznáčik povolený za poplatok 350 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané