Vydajte sa na južnú Moravu - do kraja slnka, vína a pohostinnosti. Ubytovaní budete v Penzione U Palečků, ktorý vám okrem útulných a moderne vybavených izieb pre dve alebo štyri osoby, ponúkne aj chutné raňajky alebo polpenziu, večer s moravským rautom, ochutnávkou vín a k tomu neobmedzenú konzumáciu vybraných vín pre všetkých. Čaká vás tiež prehliadka viníc a pivníc a tešte sa na jednorazový vstup do neďalekého wellness s bazénom, vírivkou a saunami.

Slobodná spolková republika Kraví Hora Tip na výlet

V republike Kraví Hora v Bořeticiach je moc zverená do rovnakých rúk ako vinič - teda do rúk vinárov. Pred jej návštevou odporúčame dôkladne si prečítať ústavu, zločiny ako vylievanie vína či spievanie iných pesničiek než o víne, sú totiž tvrdo trestané. Pradávnu históriu republiky popisujú Rukopisy kravihorské, napísané pravdepodobne Cyrilom a Metodom, čo by vysvetľovalo ich niekoľkoročné zmiznutie práve v bořetickej oblasti.

Penzión s apartmánmi a vínnou pivnicou

Na južnej Morave v menšej obci Zaječí nájdete útulný rodinný Penzion U Palečků. Vydajte sa na skvelý vinársky a relaxačný pobyt práve sem a vezmite pokojne celú rodinu. Ubytovať sa totiž môžete v jednom z moderných apartmánov. Všetky nedávno prešli rekonštrukciou a každý z nich má inú kapacitu. Ubytovať sa teda môžete v dvojlôžkovom až šesťlôžkovom apartmáne s kuchynkou, klimatizáciou a vlastným sociálnym zariadením.

Keďže sa jedná o rodinný penzión, úlohy majiteľov sú spravodlivo rozdelené. Pani Dana je skvelou kuchárkou a postará sa o to, aby ste si pochutili na raňajkách formou bufetu aj na večeri, ktorú si vyberiete podľa dennej ponuky. Pán Přemek vás zase rád prevedie degustáciou vín z vlastných viníc, navyše vám môže poradiť s tipmi na výlety, alebo pre vás pripraviť ďalší zaujímavý program.

Parádny wellness vo Vinářství U Kapličky

Len 1,5 km (15 minút chôdze) od Penziona U Palečků nájdete parádne Vinářství U Kapličky, ktoré sa môže pochváliť krásnym wellness centrom. Vydajte sa za relaxáciou a využite bazén s protiprúdom a masážnymi tryskami, vírivku, jednu z niekoľkých sáun (fínska sauna s teplotou 90 °C, bio sauna s teplotou 80 °C, parná aroma sauna s teplotou 45 °C), ochladzovací bazén či odpočinkovú zónu. Nechýba ani vodný bar.

Penzion U Palečků

Nádražní 318, Zaječí
Česká republika

+420 731 475 822

info@penzionupalecku.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik po dohovore za poplatok 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Sauna
Konferenčná miestnost

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,3 km
Vzdialenosť od jazera
4,1 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
14,4 km

Tipy na výlet

Pálava

Keď na južnú Moravu, tak na Pálavu. Chránená krajinná oblasť Pálava je jedným z najkrajších miest v Českej republike. Biele skaly týčiace sa zo zelených lesov, rozľahlé lúky, potôčiky, rybníky, stráne plné vinohradov, dominantné Pavlovské vrchy, to všetko sa rozkladá na 83 km². Prírodu dopĺňajú mnohé kultúrne udalosti a možnosti zábavy pre celú rodinu.

Lednicko-valtický areál

Pre všetkých milovníkov zámkov, parkov a krásnej prírody je tu Lednicko-valtický areál, ktorý spája to najlepšie z južnej Moravy. Okrem krásnych zámkov Valtice a Lednice s udržiavanými zámockými záhradami sa tu môžete vydať napríklad na minaret a užiť si rozhľad do širokého okolia. Navštívte tiež Apollónov chrám, známy obelisk Facka, Jánov hrad alebo kolonádu na Reistne.

Dolné Věstonice

Kto by nepoznal Věstonickú venušu? Paleolitická soška je jedným z najstarších nájdených dôkazov umeleckých tradícií ľudského druhu spolu s textíliou či keramikou nájdenou v rovnakej oblasti. V obci Dolné Věstonice blízko náleziska môžete navštíviť archeologickú expozíciu Vek lovcov a mamutov.