Vydajte sa na južnú Moravu - do kraja slnka, vína a pohostinnosti. Ubytovaní budete v Penzione U Palečků, ktorý vám okrem útulných a moderne vybavených izieb pre dve alebo štyri osoby, ponúkne aj chutné raňajky alebo polpenziu, večer s moravským rautom, ochutnávkou vín a k tomu neobmedzenú konzumáciu vybraných vín pre všetkých. Čaká vás tiež prehliadka viníc a pivníc a tešte sa na jednorazový vstup do neďalekého wellness s bazénom, vírivkou a saunami.

Penzión s apartmánmi a vínnou pivnicou

Na južnej Morave v menšej obci Zaječí nájdete útulný rodinný Penzion U Palečků. Vydajte sa na skvelý vinársky a relaxačný pobyt práve sem a vezmite pokojne celú rodinu. Ubytovať sa totiž môžete v jednom z moderných apartmánov. Všetky nedávno prešli rekonštrukciou a každý z nich má inú kapacitu. Ubytovať sa teda môžete v dvojlôžkovom až šesťlôžkovom apartmáne s kuchynkou, klimatizáciou a vlastným sociálnym zariadením.

Keďže sa jedná o rodinný penzión, úlohy majiteľov sú spravodlivo rozdelené. Pani Dana je skvelou kuchárkou a postará sa o to, aby ste si pochutili na raňajkách formou bufetu aj na večeri, ktorú si vyberiete podľa dennej ponuky. Pán Přemek vás zase rád prevedie degustáciou vín z vlastných viníc, navyše vám môže poradiť s tipmi na výlety, alebo pre vás pripraviť ďalší zaujímavý program.

Parádny wellness vo Vinářství U Kapličky

Len 1,5 km (15 minút chôdze) od Penziona U Palečků nájdete parádne Vinářství U Kapličky, ktoré sa môže pochváliť krásnym wellness centrom. Vydajte sa za relaxáciou a využite bazén s protiprúdom a masážnymi tryskami, vírivku, jednu z niekoľkých sáun (fínska sauna s teplotou 90 °C, bio sauna s teplotou 80 °C, parná aroma sauna s teplotou 45 °C), ochladzovací bazén či odpočinkovú zónu. Nechýba ani vodný bar.

Tipy na výlet

Slobodná spolková republika Kraví Hora

V republike Kraví Hora v Bořeticiach je moc zverená do rovnakých rúk ako vinič - teda do rúk vinárov. Pred jej návštevou odporúčame dôkladne si prečítať ústavu, zločiny ako vylievanie vína či spievanie iných pesničiek než o víne, sú totiž tvrdo trestané. Pradávnu históriu republiky popisujú Rukopisy kravihorské, napísané pravdepodobne Cyrilom a Metodom, čo by vysvetľovalo ich niekoľkoročné zmiznutie práve v bořetickej oblasti.

Pálava

Keď na južnú Moravu, tak na Pálavu. Chránená krajinná oblasť Pálava je jedným z najkrajších miest v Českej republike. Biele skaly týčiace sa zo zelených lesov, rozľahlé lúky, potôčiky, rybníky, stráne plné vinohradov, dominantné Pavlovské vrchy, to všetko sa rozkladá na 83 km². Prírodu dopĺňajú mnohé kultúrne udalosti a možnosti zábavy pre celú rodinu.

Lednicko-valtický areál

Pre všetkých milovníkov zámkov, parkov a krásnej prírody je tu Lednicko-valtický areál, ktorý spája to najlepšie z južnej Moravy. Okrem krásnych zámkov Valtice a Lednice s udržiavanými zámockými záhradami sa tu môžete vydať napríklad na minaret a užiť si rozhľad do širokého okolia. Navštívte tiež Apollónov chrám, známy obelisk Facka, Jánov hrad alebo kolonádu na Reistne.

Penzion U Palečků

Nádražní 318, Zaječí
Česká republika

+420 731 475 822

info@penzionupalecku.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik po dohovore za poplatok 100 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané