Príďte si oddýchnuť do Moravskoslezských Beskýd. Na pobyte s polpenziou si v luxusnom čeladenskom Hoteli Prosper **** užijete neobmedzený vstup do bazéna a sauny. K dispozícii vám bude aj množstvo športových a spoločenských hier a so zľavovou kartou Beskydy Card a zapožičanými Nordic walking palicami odhalíte všetky Beskydské tajomstvá a zaujímavosti. Po výlete vám urobí radosť poukaz do hotelovej cukrárne s domácimi zákuskami.

Kněhyňská jaskyňa Tip na výlet

Prírodná pamiatka Kněhyňská jaskyňa sa nachádza na juhovýchodnom svahu hory Kněhyně (1 257 m) a je dôležitým pseudokrasovým prvkom. Pretože si toto miesto vyberajú netopiere ako miesto, kde prečkajú zimu, teší sa jaskyňa veľkému záujmu zo strany speleológov, ale zároveň nie je prístupná turistom. Stále ale môže slúžiť ako cieľ uvoľňujúcej prechádzky po krajine Moravskosliezských Beskýd.

Čeladná pod Beskydami vás očarí

Hotel Prosper **** sa nachádza na úpätí Moravskoslezských Beskýd v malebnej Čeladnej, ktorá je jednou z najvyhľadávanejších rekreačných oblastí. Turisti sa sem schádzajú kvôli krásnym beskydskými kopcom ako sú napríklad Pustevny, Radhošť a najvyššej Lysej Hore, ale aj vychýreným reštauráciám a prvotriednemu golfovému ihrisku, ktoré sa v zime mení na bežkársku arénu.

Všetky izby Hotela Prosper **** sú vybavené LCD televízorom, telefónom, WiFi, minibarom, trezorom, stojanovým vetrákom a vlastným sociálnym zariadením. Dvojlôžkové izby sú k dispozícii s balkónom alebo v podkroví, v dvojizbovom Apartmáne Lux nájdete navyše rohovú vaňu, župany, hotelové šľapky a rozšírený minibar. Hotel je v 1. i 2. a čiastočne aj 3. poschodí bezbarierový so špeciálnou izbou pre vozíčkarov.

Najlepšie sladká bodka po polpenzii

Na polpenziu sa môžete tešiť v hotelovej jedálni, na obed zájdite do hotelovej reštaurácie s beskydskými špecialitami a po ňom odporúčame nevynechať návštevu hotelovej cukrárne so skvelými domácimi zákuskami, domácou šľahačkou, kávou Cosmai a vynikajúcou zmrzlinou Carte d'Or.

Bazén aj sauna neobmedzene

Wellness v Hoteli Prosper **** vám bude v otváracej dobe k dispozícii neobmedzene, využite teda bazén i saunu dosýtosti. Za príplatok je možné si dať tiež namasírovať chrbát na masírovacích ležadlách Ceragem alebo využiť služby hotelovej masérky so zdravotnými aj relaxačnými masážami. A keby ste zatúžili po niektorej zo špeciálnych liečebných procedúr, zamierte do známeho Beskydského rehabilitačného centra vzdialeného od hotela len 2 km.

Hotel Prosper ****

Čeladná 246, Čeladná
Česká republika

+420 558 440 311

recepce@hotel-prosper.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 300 Kč/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Kolkáreň
Lyžiareň
Požičovňa byciklov
Konferenčná miestnost
Baby friendly
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
50 m
Zastávka
50 m
Zjazdovka
13000 m

Tipy na výlet

Lysá hora

Už len výhľad z Lysej hory na ostatné vrcholky a krásnu prírodu Beskýd stojí za výstup na jej vrchol. Prejsť sa môžete niekoľkými prírodnými rezerváciami a navštíviť množstvo zaujímavých miest ako Malenovický kotol, Vodopády Satin alebo Koryto rieky Ostravice. Dominantou Lysej hory je už od roku 1980 telekomunikačný vysielač vysoký 78 metrov.

Chodník Valaška

Aj Valašsko má svoj chodník v korunách stromov. Nájdete ho v beskydskom stredisku Pustevny a volá sa Chodník Valaška. Prejdete sa po trase s dĺžkou necelých 400 m, v najvyššom bode je chodník 15,2 m od zeme. Na návštevníkov čakajú nádherné výhľady na krajinu, jediný lanový chodník v Česku aj najdlhšia sklenená lávka, tzv. skywalk v Európe. Deti sa môžu tešiť na trampolíny a trojposchodové ihrisko s preliezkami.

Pustevny

Vyšliapte si kopec (alebo sa nechajte pohodlne vyviesť lanovkou až hore) a obdivujte unikátne drevené stavby v štýle ľudovej architektúry od slovenského architekta Dušana Jurkoviča. Nájdete tu horskú chalupu Maměnka a tiež Libušín, ktorý sa teraz dočká obnovy po požiari v roku 2014. Miesto je pomenované po pustovníkoch, ktorí tu žili a patrí k nemu aj sto rokov stará hojne zdobená drevená valašská zvonička.