Užite si relaxačný pobyt v atraktívnej lokalite Šumavy blízko Lipna aj Cesty korunami stromov. V Hoteli Hořice na Šumavě pre vás budú mať pripravenú výbornú domácu polpenziu vrátane dezertov, neobmedzený vstup do infrasauny, fľašu vína a vstupenky do miestneho múzea a na ďalšie atrakcie v okolí. Šumavské pohorie môžete preskúmať aj na zapožičaných bicykloch a podľa variantu pobytu sa tešte aj na hodinu privátneho wellness.

Vodná nádrž Lipno Tip na výlet

Vodná nádrž, alebo tiež Lipenské jazero, je najväčšie umelé jazero v Čechách. Nachádza sa v nadmorskej výške 726 metrov, dosahuje dĺžku 44 km a v najširšom mieste sú od seba brehy vzdialené cca 10 km. Cez leto je Lipno a okolie vyhľadávaným turistickým miestom na kúpanie, rekreáciu, športové vyžitie, turistiku a cyklistiku. Využiť môžete Jazerný cyklo-inline chodník okolo Lipna v dĺžke takmer 19 km a mnoho ďalších cyklotras v okolí. V zime potom môžete korčuľovať priamo na zamrznutej hladine jazera a užiť si tak až 12 km dlhú korčuliarsku dráhu.

Aké miesta lákajú na návštevu?

  • Chodník korunami stromov Lipno
  • Bobová dráha Lipo
  • Aquaworld Lipno

Z Lipna sa vydajte navštíviť niektorý z okolitých hradov a zámkov. Hrad Rožmberk, Český Krumlov alebo zámok Hluboká nad Vltavou sú neďaleko.

Viac informácií

Rodinný hotel v srdci Šumavy

Hotel Hořice na Šumavě sa nachádza priamo v srdci šumavského údolia v tesnom susedstve vodnej nádrže Lipno. Hotel vás osloví svojou priateľskou rodinnou atmosférou.

Izby sú vybavené manželskou posteľou, nábytkom a vlastným sociálnym zariadením. V teplých dňoch môžete obdivovať krásy Šumavy z hotelovej terasy.

Nadšení iste budete aj z chutnej polpenzie. Užijete si bufetové raňajky a domáce servírované večere. Hotel je ideálnou voľbou pre rodiny s deťmi. Na prízemí deti v detskom kútiku privíta krtko, hry a hračky. K dispozícii je pre všetkých tiež požičovňa spoločenských a kartových hier.

Využiť ďalej môžete wellness centrum s infra saunou, masáže alebo kozmetické služby.

Tajuplná príroda aj pamiatky

Priamo v obci Hořice oceníte možnosť návštevy múzeí a ďalších kultúrnych pamiatok a podujatí. Historické centrum mesta je vyhlásené za mestskú pamiatkovú zónu, navštíviť môžete Múzeum rádií alebo spoznať tradíciu pašijových hier.

Aby ste mohli využiť turistický potenciál Lipenska naplno, dostanete na hoteli turistického sprievodcu, kde môžete dohľadať zaujímavé tipy na výlety a výhodné vstupné 1 + 1 zdarma na rôznorodá miesta a atrakcie.

Hotel Hořice na Šumavě

Hořice na Šumavě 93, Hořice na Šumavě
Česká republika

+420 724 025 730

staraskola@post.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:30
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Lyžiareň
Baby friendly

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,1 km
Vzdialenosť od jazera
7 km
Zastávka
0,2 km
Zjazdovka
19 km

Tipy na výlet

Chodník korunami stromov Lipno

Chodník korunami stromov Lipno bol otvorený v roku 2012 a išlo o vôbec prvú stavbu tohto druhu v Čechách. Celková dĺžka trasy je 675 metrov. Za postupného stúpania vás náučné informačné a interaktívne tabule prevedú životom v miestnej prírode od semienka až po urastený strom. Na konci chodníka sa môžete tešiť na dychberúci výhľad z vrcholu 40 metrovej vyhliadkovej veže. Za dobrých podmienok môžete vidieť až na vrcholky Álp. Okrem výhľadu vás na ceste čakajú tiež tri zážitkové stanice s lanovými prvkami a na koniec (pre tých, ktorí sa neboja) tiež jeden z najdlhších suchých tobogánov v Čechách. Chodník je otvorený celoročne a je úplne bezbariérový. Kým v letných mesiacoch sa ku chodníku dostanete lanovkou, stezkabusom alebo po cyklistických a turistických trasách, v zime možno navštíviť chodník priamo zo zjazdovky. Neďaleko nájdete tiež zábavné lesné ihrisko pre deti aj dospelých Kráľovstvo lesa.

Aquaworld Lipno

Navštívte najväčší aquapark na Šumave, kde si užijete veľa zábavy po celý rok. S výhľadom na Lipenské jazero tu na vás čaká mnoho atrakcií vrátane kĺzačky, divokej rieky alebo bazéna s masážnymi tryskami. Pre dokonalý relax nechýba ani fínska sauna a možnosť masáží. Otvorené je denne od 10:00 do 21:00 hodín. Hneď vedľa nájdete aj ďalšie miesto pre rodinnú zábavu - detskú herňu Hopsárium.

Boubínský prales

Boubínsky prales v srdci Šumavy je najväčšia človekom nedotknutá prírodná rezervácia v strednej Európe. V tomto unikátnom ekosystéme môžete nájsť stromy staré až 400 rokov. K videniu sú tu tiež zaujímavé Chudové korene - zauzlenia koreňov stromov vystupujúcich nad zemou.

Okolo pralesa si môžete prejsť náučný chodník, ktorý vám poskytne informácie o miestnej vegetácii, zvieratách a tiež o histórii rezervácie. Východiskovým miestom je pre návštevníkov Boubínské jazierko, ktoré bolo ale napriek svojmu názvu vytvorené človekom pre splavovanie dreva. Na vrchole Boubína si potom nenechajte ujsť rozhľadňu.