Prvotriedny oddych a relax zažijete jedine v 4* Penzióne Na samote u lesa s výrečným názvom. Pri Valašského Meziříčí vás čaká luxusné a zároveň rodinné ubytovanie s výbornou polpenziou, vstupom do moderného saunového sveta a fľaša sektu v izbe či vo wellness. Doprajte si relaxačný pobyt so všetkým v beskydskej prírode na čerstvom vzduchu.

Valašsko Tip na výlet

Máloktorá oblasť je tak dobre známa pre svoje tradície, folklór a bohatý kultúrny život, ako Valašsko na východe Moravy. Či už vás zaujíma ľudová architektúra, krásna príroda, hrady, zámky a múzeá alebo chcete jednoducho zažiť valašskú atmosféru, miest k návšteve nájdete nespočetné množstvo. Vrcholky Beskyd stoja nad jednou z kultúrne najpestrejších oblastí Českej republiky.

Luxusný pokoj na mieste bývalej hájovne

Penzion Na kraji lesa **** vás privíta naozaj na kraji lesa pri Valašskom Meziříčí. Medzi krásnymi dubmi a bukmi kedysi stávala horáreň, dnes tu nájdete božský pokoj rodinného penziónu.

Ubytovaní budete v nadštandardne vybavených izbách s pohodlnými lôžkami, vlastnou kúpeľňou a do svetlých farieb ladeným nábytkom. V Beskydách sa vyspíte doružova. A zaručene si na čerstvom beskydskom vzduchu vychutnáte aj výbornú polpenziu.

Šéfkuchár modernej dizajnovej reštaurácie v penzióne varí a pečie len z lokálnych surovín. V ponuke nájdete mäsité i bezmäsité pokrmy, menu je originálne obmieňané tiež podľa sezóny.

Moderné valašské wellness

Po prechádzke, cyklotúre alebo zberu húb v okolitých valašských kopcoch určite využite služby wellness priamo v penzióne. Vďaka návšteve fínskej, infra alebo parnej bylinkové sauny sa budete vznášať. Relaxovať môžete taktiež v jedinečnej vertikálnej sprche s vyhrievanou lavicou a v relaxačnej miestnosti s hviezdnym nebom.

Penzion Na kraji lesa

Podlesí - Křivé 610, Valašské Meziříčí
Česká republika

+420 572 540 126

penzion@nakrajilesa.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik povolený za poplatok 450 Kč/deň
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
4500 m
Zastávka
1000 m
Zjazdovka
1500 m

Tipy na výlet

ZOO a zámek Zlín - Lešná

Pri návšteve južnej Moravy iste nevynechajte ZOO Lešná. Len 4 km od Zlína smerom na Holešov sa nachádza jedna z najkrajších zoologických záhrad ČR. Vidieť tu môžete vyše 200 druhov zvierat, medzi nimi aj slony, nosorožce, levy, tigre, žirafy, ropuchy obrovské, pirane, gorily, medvede či exotické vtáky. ZOO je rozdelená na 4 časti v členení podľa príslušných kontinentov odkiaľ zvieratá pochádzajú – Afrika, Ázia, Austrália a Stredná a Južná Amerika. Súčasťou areálu je tiež zámok s romantickým anglickým parkom so vzácnymi stromami.

Pulčínské skály a Čertovy skály

Neďaleko obce Pulčín južne od Vsetína sa v nadmorskej výške 600 až 750 m n. m. nachádza pieskovcový labyrint ľudovo zvaný Pulčíny. Pulčínské skaly sú najväčším pieskovcovým skalným mestom v moravských Karpatoch. Oblasť bola v roku 1989 vyhlásená národnou prírodnou rezerváciou. V zime sa tu tvoria nádherné farebné ľadopády. Najznámejšími časťami skalného mesta sú skaly Zámčisko, Päť kostolov a Izby. V minulosti boli skaly využívané k úkrytu zbojníkov a v časoch nájazdov z Uhorska i obyčajných ľudí z okolia. Neďaleko od Pulčínov (asi 3 km) sa nachádza dedina Lidečko, kde akoby zo zeme vystupuje rozpraskaná pieskovcová doska zvaná Čertovy skaly.

Valašske múzeum v prírode

V Rožnove pod Radhoštěm leží Valašské múzeum v prírode čiže skanzen, kde sa môžete vrátiť do minulosti a spoznať charakter Valachov. Múzeum je z veľkej časti zamerané na poľnohospodárstvo, snaží sa oživiť zabudnuté tradičné techniky, ľudové umenie a zvyky i rekonštruovať spoločenský život, obchod a zábavu našich predkov. Malebné prostredie vám poskytne vytrhnutie z každodenného zhonu a deti zaujmú zvieratá pasúce sa na stráňach. Môžete navštíviť areály Drevené mestečko, Mlynská dolina či Valašská dedina.