Za krásnou prírodou sa vydajte na Šumavu. V Penzióne U Mauritzů, ktorý je zároveň farmou plnou zvieratiek, o vás bude dobre postarané. Tešte sa na komfortné izby i chutnú polpenziu. K tým najlepším miestam Národného parku Šumava, kde môžete bežkovať aj lyžovať, to budete mať kúsok.

O ubytovaní

Penzión U Mauritzů nájdete v obci Stožec priamo v Národnom parku Šumava, budete teda doslova obklopení prírodou. Na výlet sa vydajte k Stožeckej kaplnke (7 km), Plešnému jazeru (14 km), Schwarzenberskému kanálu (23 km) či na Boubín (18 km). Páčiť sa vám bude iste aj Lipenská priehrada (20 km) a deti zase nadchne náučný chodník s hernými plánmi. Okolie je ideálne aj pre milovníkov cyklistov, in-line korčuľovanie a lyžovanie, k najbližšiemu ski areálu Volary dôjdete autom za 9 minút.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete priamo v penzióne v jednej z 10 komfortných izieb, alebo si užite dobrodružstvo s nádychom romantiky a ubytujte sa v teepee či v stane na rozľahlom pozemku.

Každá izba má možnosť prístelky či detskej postieľky, takže sa tu ubytujete vo dvojici aj vo štyrici, k dispozícii je WiFi pripojenie a zrekonštruovanú kúpeľňu. Stan je vhodný pre 2 osoby, má drevenú podlahu a k dispozícii budete mať posteľ s lôžkovinami a poličku. Do teepee sa potom vojde až 5 osôb a k dispozícii sú matrace (na vyžiadanie i s lôžkovinami). Sociálne zariadenie, ktoré vám bude k dispozícii, je potom len v pár krokov vzdialenom penzióne.

Na čom si pochutnáte?

V štýlovej reštaurácii sa každé ráno podávajú chutné raňajky formou bufetu, vychutnať si tu však môžete aj obed či večeru. Ďalej je tu Aljaška bar, nová cukráreň a vonkajšia terasa s krásnym výhľadom na Šumavu aj možnosťou grilovania.

V kuchyni penziónu si zakladajú na kvalite potravín, ktoré pochádzajú výlučne z farmy a od malovýrobcov z obce. Tešte sa na čerstvé pečivo, králičie stehná aj bifteky z býčka, ale aj na zabíjačku a čerstvé ryby. Tiež vajcia a mlieko je výhradne domáce.

Cestujete s deťmi?

Nielen deti určite nadchnú zvieratká, ktorá sa na pozemku pasú. Prezrieť si tu môžete krásne kone, kravy, ale aj prasiatka a sliepky.

Penzion U Mauritzů

Stožec 42 , Stožec
Česká republika

+420 388 335 166

mauritz.stozec@mybox.cz

Check In
14:00
Check Out
10:00
Domáci maznáčik
Po dohode za poplatok 65 Kč/deň/malé plemená a 135 Kč/deň/veľké plemená
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za poplatok 65 Kč/deň

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Baby friendly

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,6 km
Zástavka
0,8 km
Zjazdovka
1 km

Tipy na výlet

Šumava Tip na výlet

Šumava je to pravé miesto pre milovníkov aktívneho odpočinku a prírody. Čakajú tu na vás desiatky náučných chodníkov a stovky kilometrov cyklotrás. Na českej strane Šumavy nájdete päť z ôsmich ľadovcových jazier, ktoré vznikli pri procese topenia ľadovcov. Oblasť je domovom mnohých vzácnych živočíchov. Turistom sú k dispozícii návštevnícke centrá, kde môžete pozorovať vlky alebo napríklad rysy a jelene. Nezabudnuteľné zážitky nazbierate tiež pri návšteve niektorej z rozhľadní, hradov alebo technických pamiatok.

Čo nevynechať pri návšteve Šumavy?

  • Boubínsky prales
  • Černé a Čertovo jazero
  • Hrad Kašperk

Za návštevu určite stojí aj najvyšší Šumavský vodopád Bílá strž, Schwarzenberský plavebný kanál, rozhľadňa Boubín a Prameň Vltavy.

Vedľa krásnej šumavskej prírody sa môžete tešiť aj na malebné horské mestečká. Za poznaním sa vydajte do Múzea Šumavy.

Viac informácií
Boubínský prales
Plešné jezero
Hrad Kašperk