Kúpeľný pobyt v Karlových Varoch je zážitok sám o sebe. O to viac, keď môžete byť ubytovaní v krásnom Hoteli Eliška **** len kúsok od pamiatok, kde si pre vás pripravili 12 liečebných a relaxačných procedúr. Okrem toho sa môžete tešiť aj na vstup do Vianočného domu, do Alžbětiných lázní alebo na raňajky formou bohatého bufetu.

Karlove Vary Tip na výlet

Karlove Vary boli založené už v roku 1350 na povel Karla IV. História liečby tu trvá už viac ako 660 rokov. Zlatú éru a najväčší rozkvet ale kúpele zažívajú až od 18. a 19. storočia, kedy získavajú celosvetový ohlas a tiež dnešnú architektonicky úchvatnú podobu. Liečivé pramene tu pomocou termálnych kúpeľov a pitné kúry pomáhajú na liečbu ochorení pohybového a tráviaceho ústrojenstva a pri poruchách látkovej výmeny.

Najkrajšie kolonády Karlových Varov:

  • Tržní kolonáda
  • Mlýnská kolonáda
  • Sadová kolonáda
  • Vřídelní kolonáda
  • Všetky kolonády ukrývajú pramene, ktoré môžete ochutnať. Kúpte si v jednom z miestnych stánkov kúpeľný pohárik a vydajte sa na prieskum. K odpočinku je k dispozícii veľké množstvo lavičiek. Posaďte sa a vychutnávajte nezabudnuteľnú atmosféru.

Pri návšteve mesta by ste nemali vynechať niekoľko pamiatok a atrakcií. Patrí k nim pravoslávny kostol sv. Petra a Pavla, rozhľadňa Diana, pri ktorej sa nachádza Motýlí dom a výletné reštaurácie, sklárne Moser a Návštevnícke centrum Becherovka. K prechádzkam kúpeľným lesom pozýva niekoľko vyhliadok. Najznámejšia je vyhliadka Jelení skok, jeden zo symbolov mesta. K Varom neodmysliteľne patria aj tradičné kúpeľné oplátky. Pri prechádzkach mestom si ich môžete vychutnávať jednotlivo v podobe horúcej oblátky. Celé balenia sú potom v ponuke aj v darčekovom prevedení a v mnohých príchutiach.

Viac informácií

Pobyt v Karlových Varoch v blízkosti kolonády

Hotel Eliška **** sa nachádza v romantickom prostredí obľúbeného kúpeľného mesta Karlove Vary. Zo všetkých okien hotela je pekný výhľad na najkrajšie miesta v meste, napríklad na Pravoslávny kostol sv. Petra a Pavla, ktorý je len 30 m od hotela. Všetky liečebné pramene nevyhnutné na kúpeľnú liečbu sa nachádzakú 7 minút chôdze od hotela.

Ubytovaní budete v komfortnej dvojlôžkovej izbe s manželskou posteľou, ktorá je vybavená satelitnou TV, WiFi pripojením, minibarom a vlastnou kúpeľňou so sprchou alebo vaňou a fénom. K dispozícii sú aj župany a prezuvky.

Stravovanie prebieha priamo v hotelovej reštaurácii. Ráno si vždy spríjemníte bohatým raňajkovým bufetom, kedy si budete môcť pochutnať na tom, na čo máte práve chuť.

Karlove Vary bez kúpeľných procedúr? Kdeže! Hotel ich ponúka neskutočné množstvo, od masáží cez zábaly až po magnetoterapiu či oxygenoterapiu.

Hotel Eliška ****

Krále Jiřího 972/2a, Karlovy Vary
Česká republika

+420 355 318 012

eliskainfo@gmail.com

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik zadarmo po domluve s hotelom
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Požičovňa bicyklov
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
1,4 km
Vzdálenost od moře/jezera/lázní
1 km
Zastávka
100 m