Z Dolní Moravy si okrem fotiek a zážitkov zo Chodníku v oblakoch či bobovej dráhy budete možno odvážať aj autogram alpského lyžiara a teraz trénera Ester Ledeckej. Ondřej Bank je totiž spoluvlastníkom Penziónu Na Rozcestí. Sám ho aj navštevuje, a tak slávneho lyžiara možno stretnete pri raňajkách alebo večeri. Deti zase nadchne Mamutíkův vodný park a detské ihrisko.

O ubytovaní

Z Penziónu Na Rozcestí do Ski areálu Dolní Morava môžete v zime zamieriť rovno v lyžiarkach. Areál U Slona je hneď vedľa ubytovania a celoročne si tu užijete aj adrenalínovú 1,6 km dlhú jazdu na bobovej dráhe. V zime vás tu nadchnú dve nové štvorsedačkové lanovky, kotvové vleky aj detské centrum. Aj po zvyšok roka tu ale budete mať čo robiť, navštívte rozhľadňu Klepáč (160 m), Stamichmanov náučný chodník (2,1 km), vodopád na Hlubokom potoku (3,5 km), Chodník v oblakoch (4,5 km), alebo sa vydajte kúsok za hranice s Poľskom a vystúpte na rozhľadňu Trójmorski Wierch (5,2 km).

Kde budete spať?

K dispozícii vám v penzióne, ktorý spoluvlastní alpský lyžiar Ondřej Bank, bude k dispozícii jedna zo 16 izieb s 2 až 4 lôžkami, niektoré aj s možnosťou ďalšej prístelky. Všetky izby sú vybavené samostatnou kúpeľňou, internetové pripojenie je možné cez kábel.

Na čom si pochutnáte?

V reštaurácii s dreveným nábytkom a krbom si vychutnáte raňajky vo forme bufetu aj skvelé večere. Otvorené tu bude len do 19 hodín, ale nebuďte smutní, v najbližšom okolí je veľa ďalších krásnych štýlových krčmičiek a reštaurácií.

Penzion Na Rozcestí

Dolní Morava 106 , Králíky
Česká republika

+420 724 877 961

penzionnarozcesti@centrum.cz

Check In
14:00 - 16:30
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik povolený za poplatok 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Vnútorný bazén
Reštaurácia
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Konferenčná miestnosť

Okolie ubytovacieho zariadenia

Zástavka
60 m
Zjazdovka
0,2 km

Tipy na výlet

Dolní Morava Tip na výlet

Na úpätí Kralického Sněžníku sa medzi Orlickými horami a Jeseníkmi rozkladá Dolní Morava. Dominantou tunajšieho kraja je práve Králický Sněžník (1424 m n.m.), pod ktorého vrcholom pramení rieka Morava. Tá rozdeľuje obec na českú a moravskú časť. Oblasť je celoročne atraktívnym turistickým cieľom aj vďaka atrakciám v Resorte Dolní Morava.

Čo láka na návštevu?

  • Stezka v oblacích
  • Horská a bobová dráha
  • Detské zábavné parky
  • Adrenalin park

Samozrejmosťou je horská turistika, cykloturistika, požičovňa kolobežiek, sedačková lanovka a náučný chodník pre deti. Zaujímavý zážitok ponúka jazda parným vlakom. V zimnom období je Dolní Morava atraktívnym a vyhľadávaným lyžiarskym strediskom.

Viac informácií
Chodník v oblakoch Dolní Morava
Králický Sněžník
Zážitky pre deti - Dolní Morava