Z Dolnej Moravy si okrem fotiek a zážitkov zo Chodníka v oblakoch či bobovej dráhy budete možno odvážať aj autogram alpského lyžiara a teraz trénera Ester Ledeckej. Ondřej Bank je totiž spoluvlastníkom Penziónu Na Rozcestí, kde budete ubytovaní. Sám ho aj navštevuje, a tak slávneho lyžiara môžete stretnete pri raňajkách alebo večeri. Deti zase nadchne Mamutíkov vodný park a detské ihrisko.

O ubytovaní

Z Penziónu Na Rozcestí do Ski areálu Dolní Morava môžete v zime zamieriť rovno v lyžiarkach. Areál U Slona je hneď vedľa ubytovania a celoročne si tu užijete aj adrenalínovú 1,6 km dlhú jazdu na bobovej dráhe. V zime vás tu nadchnú dve nové štvorsedačkové lanovky, kotvové vleky aj detské centrum.Aj po zvyšok roka tu ale budete mať čo robiť, navštívte rozhľadňu Klepáč (160 m), Stamichmanov náučný chodník (2,1 km), vodopád na Hlubokom potoku (3,5 km), Chodník v oblakoch (4,5 km), alebo sa vydajte kúsok za hranice s Poľskom a vystúpte na rozhľadňu Trójmorski Wierch (5,2 km).

Kde budete spať?

K dispozícii vám v penzióne, ktorý spoluvlastní alpský lyžiar Ondřej Bank, bude k dispozícii jedna zo 16 izieb s 2 až 4 lôžkami, niektoré aj s možnosťou ďalšej prístelky. Všetky izby sú vybavené samostatnou kúpeľňou, internetové pripojenie je možné cez kábel.

Na čom si pochutnáte?

V reštaurácii s dreveným nábytkom a krbom si vychutnáte raňajky vo forme bufetu aj skvelé večere. Otvorené tu bude len do 19 hodín, ale nebuďte smutní, v najbližšom okolí je veľa ďalších krásnych štýlových krčmičiek a reštaurácií.

Penzion Na Rozcestí

Penzion Na Rozcestí

Dolní Morava 106 , Králíky
Česká republika

+420 724 877 961

penzionnarozcesti@centrum.cz

Check In
14:00 - 16:30
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Reštaurácia
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Konferenčná miestnosť

Okolie ubytovacieho zariadenia

Zástavka
60 m
Zjazdovka
0,2 km

Tipy na výlet

Sky Bridge 721 na Dolnej Morave

Sky Bridge 721 na Dolnej MoraveTip na výlet

Poprechádzajte sa po najdlhšej visutej lávke na svete. Nájdete ju na Dolnej Morave v pohorí Kralický Sněžník, kde most s menom Sky Bridge 721 spája dva horské hrebene - Slamník a Chlum. V takmer 95 metroch nad zemou si užijete jedinečnú 721 metrov dlhú prechádzku. Ocitnete sa tak v nadmorskej výške 1 116 metrov, vďaka čomu sa vám naskytnú úžasné pohľady na okolitú malebnú kopcovitú krajinu.

Na druhom konci lávky ale ešte nič nekončí, vaša cesta pokračuje po nadväzujúcej náučnej ceste Most času, ktorá je prepojená s prvkami rozšírenej reality. K Sky Bridge 721 môžete pohodlne vyjsť lanovkou a užiť si tak nenáročnú prechádzku po hrebeňoch hôr s nezabudnuteľnými zážitkami.

Otváracia doba:

 • Lávka bude prístupná návštevníkom po celý rok
 • 1.5. - 30.6. denne od 10:00 do 16:00 hodín
 • 1.7. - 31.8. denne od 9:30 do 18:00 hodín
 • Ostatné mesiace budú doplnené

Vstupné:

 • Lávka bez lanovky:
  • Dospelý: 350 Kč, dieťa do 15 rokov: 245 Kč.
 • Lávka s lanovkou nahor:
  • Dospelý: 575 Kč, dieťa do 15 rokov: 400 Kč.
 • Lávka s lanovkou nahor aj dolu:
  • Dospelý: 800 Kč, dieťa do 15 rokov: 550 Kč.

(Zdroj fotky: DolniMorava.cz)

Viac informácií
Chodník v oblakoch Dolní Morava
Chodník v oblakoch Dolní Morava
Dolní Morava
Dolní Morava
 Zážitky pre deti - Dolní Morava
Zážitky pre deti - Dolní Morava