Hotel priamo prepojený s liečivou jaskyňou

Užite si ubytovanie v luxusnom Hunguest Hoteli Pelion ****, ktorý sa nachádza v Tapolci - meste známom pre svoje jaskyne s jedinečnou polohou kúsok od Balatonu. Hotel sa nachádza v centre mesta v rozľahlom parku. Unikátny je tým, že je priamo prepojený s liečivou jaskyňou.

Krásny hotel ponúka moderne zariadené dvojlôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením, klimatizáciou, TV, telefónom, WiFi a minibarom.

Tešte sa na chutnú polpenziu, ktorá sa servíruje v hotelovej reštaurácii, kde okrem maďarskej kuchyne ochutnáte aj medzinárodné špeciality. V lobby bare si môžete vychutnať dezert, kávu či niečo ostrejšie.

V Hunguest Hoteli Pelion **** myslia aj na deti. Nájdete tu Club Pinocchio, kde na deti dohliadajú školené učiteľky a hrajú sa s nimi. Samozrejmosťou je herňa a detské ihrisko.

Luxusné wellness s vlastnou termálnou vodou

Hunguest Hotel Pelion **** má vlastné wellness centrum (otvorené každý deň od 7:00 do 19:00 hodín), v ktorom nechýba bazén s termálnou vodou, bazén pre deti, vírivka, zážitkové kúpele, sauna, infrasauna, biosauna, posilňovňa i solárium.

  • Termálna voda vyviera z hĺbky 224 m, má teplotu 37 °C a obsahuje horčík, vápnik a minerálne látky. Pomáha pri reumatických a kĺbových ochoreniach, chronických zápaloch chrbtice a zlomeninách.

Tipy na výlet

Tapolca

Národný park Balaton-felvidéki nie je jediné zaujímavé miesto, na ktoré môžete zavítať pri návšteve Tapolca. Malé mesto neďaleko Balatonu stojí na veľkom jaskynnom systéme, kde môžete zažiť unikátnu plavbu v loďke po jaskynnom jazere. Ak na svojej dovolenke hľadáte niečo netradičné, ide o tú najlepšiu voľbu.

Balaton

"Maďarské more" je právom jednou z najlákavejších dovolenkových lokalít v Európe. Príjemne teplá voda, dlhé pláže, veľa prístavných a kúpeľných mestečiek po celom pobreží. Keď si k tomuto všetkému pripočítate ešte krásnu prírodu, pohodlné hotely, zaujímavé pamiatky a rôzne kultúrne podujatia po celý rok, o skvelý pobyt je postarané.

Kopcovité okolie je ideálne na výlety a cykloturistiku. Vrcholky vám poskytnú úžasný výhľad na celú oblasť.

Na severnej strane Balatonu sa ďalej rozkladá známa vinárska oblasť Badacsony s presláveným vínom.

Vinárska oblasť Badacsony

Pre všetkých milovníkov vína je tu jedna z najznámejších Maďarských vinárskych oblastí - krásna Badacsony na brehu Balatonu. Podobne priateľská atmosféra ako na južnej Morave, malebná krajina vysadená vinohradom a k tomu tekuté maďarské zlato na každom kroku - to je ideálne miesto na výlet pre osoby všetkých vekových kategórií.

Hunguest Hotel Pelion ****

Köztársaság tér 10, Tapolca
Maďarsko

+420 538 880 980

reserve7@hotelpelion.hunguesthotels.hu

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je čiastočne bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,77/5
Celkom 13 hodnotení