Budapešť, miesto kde sa história mieša s kúpeľnou tradíciou a vynikajúcou gastronómiou. Doprajte si pobyt v Hoteli Császár *** v centre mesta s raňajkami a vstupom do termálnych kúpeľov Veli Bej s liečivou horúcou vodou.

O ubytovaní

Hotel Császár *** leží v srdci Budapešti na brehu rieky Dunaj. Najznámejšie pamiatky maďarskej metropoly budete tak mať ľahko na dosah. Vydajte sa prechádzkou na Budínsky hrad, k Rybárskej bašte či k ikonickej budove parlamentu (3 km). Ak túžite po odpočinku, termálne kúpele Veli Bej sa nachádzajú priamo vedľa hotela. Na Margarétinom ostrove (1 km) sa nachádza veľa zaujímavých miest a obľúbené bežecké trasy. Nájdete na ňom napríklad dúhovú fontánu, kúpele, malinkú zoologickú záhradu, secesnú vodárenskú vežu alebo pamätník ku 100. výročiu zjednotenia Budapešti z roku 1973. Do štvrti okolo Budínskeho hradu a k malebným brehom Dunaja sa vydajte za pamiatkami UNESCO.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v moderne zariadenej dvojlôžkovej izbe, ktorá je vybavená televíziou, klimatizáciou, WiFi pripojením a vlastnou kúpeľňou.

Na čom si pochutnáte?

Každé ráno si v hotelovej reštaurácii pochutnáte na bohatých raňajkách vo forme bufetu.

Budapešť Tip na výlet

Maďarská metropola je jedným z najkrajších miest Európy i sveta, v ktorom je navyše v ako jedinom veľkomeste na svete viac ako stovka termálnych prameňov a studní. Rozhodne stojí za dlhú návštevu, a to nielen kvôli pamiatkam, ako sú Kráľovský palác (nazývaný tiež Budínsky hrad), budova parlamentu, Margitin ostrov (Margit-sziget) či Rybárska bašta, ale tiež kvôli bohatému kultúrnemu životu, miestnym trhom, slávnym reštauráciám a ďalším turistickým lákadlám. Spomínaný Budínsky hrad sa nachádza pozdĺž brehu Dunaja, ktorý Budapešťou preteká, a je spoločne s Andrássyho triedou zapísaný na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Čo by ste v Budapešti rozhodne nemali vynechať?

  • Výstup k Matyášovmu chrámu s vežou Rybárskej bašty a s nádherným výhľadom na mesto
  • Prehliadku majestátnej budovy parlamentu a jeho okolia
  • Prechádzku na Margitin ostrov uprostred Dunaja, ktorý je jedným veľkým, udržiavaným parkom
  • Preskúmanie jednej z najvýznamnejších ulíc Budapešti, Váci utca, ktorá je ukážkou meniacich sa architektonických štýlov 19. a 20. storočia
  • Návštevu niektorých z budapeštianskych kúpeľov, napríklad termálnych kúpeľov Széchenyi, kde sa lieči reumatizmus, poruchy pohybového, dýchacieho a tráviaceho ústrojenstva, artritída a neuritída a ďalšie
Viac informácií

Kde budete relaxovať?

Oddýchnete si pri dvoch vyhrievaných hotelových bazénoch.

Hotel Császár ***

Frankel Leó u. 35., Budapešť
Maďarsko

+(36) 13 362 640

info@csaszarhotel.hu

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik po dohode s hotelom
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vonkajší bazén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
10 m
Vzdialenosť od kúpeľov
2,8 km
Zástavka
20 m
Aquapark
2,8 km