Užite si parádny pobyt v maďarskej metropole. Ubytovaní budete v trojhviezdičkovom hoteli priamo v srdci Budapešti, všetky skvelé pamiatky, reštaurácie a kúpele budete mať na dosah. V cene budete mať raňajky formou bufetu. Deti do 6 rokov majú navyše ubytovanie aj raňajky zdarma.

Ubytovanie v centre Budapešti

City Hotel Matyas *** sa nachádza v historickej budove priamo v samotnom centre Budapešti. Okrem perfektnej lokality ponúka pohodlné izby, 24 hodín otvorenú recepciu, možnosť úschovy batožiny a milý personál.

Ubytovaní budete v izbách Standard, ktoré sú komfortne zariadené vo svetlých farbách a majú vlastnú kúpeľňu so sprchou. V izbe je manželská posteľ, alebo dve oddelené lôžka, ďalej klimatizácia, satelitná TV, telefón, WiFi pripojenie a chladnička. Chcete si pobyt užiť ešte viac? Priplaťte si izbu s romantickým výhľadom na Dunaj. Pre milovníkov maximálneho pohodlia je tu potom priestrannejšia Superior izba so smart televíziou, trezorom a príslušenstvom na prípravu kávy a čaju.

Štýlová reštaurácia v pivnici

Každé ráno sa v jedálni tešte na bohaté raňajky formou bufetu, ktoré vám dodajú dostatok energie na poznávanie krás maďarskej metropoly.

Priamo v hoteli nájdete reštauráciu Mátyás Pince, čo v preklade znamená Matyášova pivnica. Reštaurácia bola otvorená už v roku 1904 a meno nesie po maďarskom kráľovi, ktorého životný príbeh je tu vyobrazený na nástenných maľbách. Vychutnajte si pravú maďarskú pohostinnosť v historickom prostredí reštaurácie a ochutnajte miestne špeciality a vína. Každý večer si tu užijete folklórne tanečné show, cez víkendy potom hudobné vystúpenia populárneho Vilmosa Lakatosa a jeho kapely.

Tipy na výlet

Kúpele Gellert

Vo veľkolepých priestoroch takmer 100 rokov starých kúpeľov nájdete bazén s termálnou vodou, krytý bazén s perličkovým kúpeľom, vonkajší bazén s termálnou vodou, vírivku, saunu, solárium a parné kúpele.

Termálna liečivá voda v kúpeľoch Gellert je vhodná pre liečbu kĺbových a srdcových ochorení, problémov s krvným obehom aj dýchacím ústrojenstvom.

Nadchne vás aj bohatá ponuka wellness služieb, medzi ktoré patria osviežujúce a thajské masáže, kozmetika, manikúra a pedikúra.

Celodenný vstup cez víkend pre dospelého stojí 5 700 HUF (cca 19 €), cez týždeň 5 500 HUF (cca 18 €). Kúpele sú otvorené každý deň od 6:00 do 20:00 hodín.

Kráľovský palác

V histórii mnohokrát obliehaná a rekonštruovaná budova je jedným z najvýraznejších a najvýznamnejších prvkov Budapešti. Nielen palác samotný, ale aj jeho okolie plné sôch a ďalších umeleckých diel priamo lákajú k dlhej návšteve. Vnútri sú k videniu rôzne expozície historických artefaktov súvisiacich s dejinami mesta aj celého Maďarska.

Budapešť

Maďarská metropola je jedným z najkrajších miest Európy aj sveta. Rozhodne stojí za dlhú návštevu, a to nielen kvôli pamiatkam, ako sú Kráľovský palác, budova parlamentu či Rybárska bašta, ale tiež kvôli bohatému kultúrnemu životu, miestnym trhom, chýrnym reštauráciám a ďalším turistickým lákadlám.

City Hotel Matyas ***

Március 15. tér 8, Budapešť
Maďarsko

+36 1 3384711

reservations@cityhotel.hu

Check in
od 15:00
Check out
do 11:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané