Spoznajte Budapešť a ubytujte sa v City Hoteli Pilvax *** v blízkosti múzeí, reštaurácií a zastávky metra, odkiaľ sa dostanete za všetkými pamiatkami. V cene pobytu sú bohaté raňajky formou bufetu a deti do 6 rokov sú zadarmo.

Pohodlný pobyt v centre maďarskej metropoly

Chcete si pri poznávaní Budapešti ušetriť cestovanie z hotela? Zvoľte City Hotel Pilvax *** priamo v centre. Na stanici metra Ferenciek tere sú to asi 3 minúty chôdze a ďalej už sa dostanete, kam len budete potrebovať.

Všetky izby v hoteli sú klimatizované a poskytujú potrebné pohodlie. Izby Standard sú vybavené dvomi oddelenými lôžkami alebo manželskou posteľou, miestom na posedenie, satelitnou TV, telefónom, chladničkou a vlastnou kúpeľňou so sprchou.

Bohaté raňajky formou bufetu si doprajete každé ráno v hotelovej reštaurácii. Na výber sú studené aj teplé jedlá, niekoľko druhov pečiva, káva, čaj a džúsy.

Do reštaurácií, múzeí aj v Dunaji to budete mať kúsok aj pešo. Nezabudnite sa zastaviť v niektorých z preslávených budapeštianskych kúpeľov a vyfotiť sa na Rybárskej bašte.

Tipy na výlet

Budova Parlamentu

Že je Westminsterský palác najkrajšou parlamentnou budovou v Európe? Zájdite do Budapešti a presvedčte sa, že tunajšia budova parlamentu sa mu prinajmenšom vyrovná. Patrí medzi národné symboly Maďarska a svojou polohou na nábreží Dunaja dáva tvár celej metropole. V exteriéri aj interiéri sa prelína niekoľko zaujímavých architektonických štýlov.

Budapešť

Maďarská metropola je jedným z najkrajších miest Európy aj sveta. Rozhodne stojí za dlhú návštevu, a to nielen kvôli pamiatkam, ako sú Kráľovský palác, budova parlamentu či Rybárska bašta, ale tiež kvôli bohatému kultúrnemu životu, miestnym trhom, chýrnym reštauráciám a ďalším turistickým lákadlám.

Most Marie Valérie

Most spájajúci slovenské Štúrovo s maďarským Ostrihomom bol vybudovaný roku 1895, za druhej svetovej vojny ho však ustupujúce nemecké vojská vyhodili do vzduchu. Rekonštrukcia prebehla až v roku 2001, čo značne uľahčilo medzimestskú dopravu a most sa stal symbolom priateľstva oboch národov na brehoch Dunaja.

City Hotel Pilvax ***

Pilvax Köz 1-3, Budapešť
Maďarsko

+36 1 266 76 60

pilvax@cityhotel.hu

Check in
od 15:00
Check out
do 11:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané