Oddýchnite si v maďarských kúpeľoch Eger, spoznajte zaujímavé pamiatky a ochutnajte miestne víno. V cene balíčka je ubytovanie v Park Hoteli Minaret *** v centre kúpeľného mesta a stravovanie vo forme chutnej polpenzie. Dieťa do 4 rokov zdarma.

Kúpele Eger Tip na výlet

Kúpele Eger boli založené v roku 1932 a ponúkajú areál so 6 bazénmi (plavecký, termálny, s liečivou vodou, vodopád, detský) - nechýba ani bazénik pre deti a zážitkový bazén. Termálna voda v kúpeľoch Eger je vhodná na liečbu kĺbových a reumatických bolestí, chorôb chrbtice, kostných zranení a deformácií pohybového ústrojenstva.

Ubytovanie v centre mesta s výhľadom na minaret

Park Hotel Minaret *** sa nachádza priamo v centre maďarského mesta Eger a to hneď vedľa štyridsaťmetrového minaretu, ktorý pochádza z tureckej éry a vedie naň 93 schodov. Na námestí Dobó ste z hotela za 3 minúty a počas 10 minút dôjdete k populárnym termálnym kúpeľom, Egerskému hradu a bazilike.

Ubytovaní budete v malej dvojlôžkovej izbe (10 m²), nájdete v nej klimatizáciu, satelitnú televíziu, WiFi pripojenie a vlastné sociálne zariadenie so sprchovacím kútom a fénom. Z izby je výhľad na nádherný minaret alebo Egerský hrad. Za príplatok sa môžete ubytovať v priestornejšej izbe Classic (12 m²), trojlôžkovej izbe (14 m²), alebo štvorlôžkovej izbe (30 m²), v ktorej je navyše chladnička.

Maďarské špeciality i vína

V hotelovej reštaurácii ochutnáte maďarské a medzinárodné špeciality. Každé ráno sa posilníte raňajkami formou bufetu, tešiť sa môžete aj na skvelé večere.

Hotel má aj svoju vínnu pivnicu, kde sa často organizujú ochutnávky vín s vystúpením kapiel. Niektoré z miestnych ohnivo červených vín by ste nemali vynechať. Skúste napríklad známu Býčiu krv, či už v hoteli alebo v preslávenom vinárskom Údolí krásnych žien (3 km) s množstvom vínnych pivníc.

Park Hotel Minaret ***

Knézich Károly street 2., Eger
Maďarsko

+(36) 36 517 000

info@minarethoteleger.hu

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 11 €/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Požičovňa bicyklov

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,4 km
Vzdialenosť od kúpelov
1 km
Zastávka
0,5 km
Aquapark
1 km

Tipy na výlet

Minaret Eger

Najlepší výhľad na celé historické mesto Eger je z vrcholku miestneho minaretu. Štyridsaťmetrový minaret bol postavený v roku 1596 a dodnes ide o jednu z najnavštevovanejších pamiatok severného Maďarska. Otvorený verejnosti je od začiatku apríla do konca októbra každý deň od 10:00 do 17:00 až 18:00 hodín, vstupné je 300 HUF (cca 1 €) na osobu.

Eger

Eger je nielen známym kúpeľným mestom, ale aj miestom s mnohými historickými pamiatkami a možnosťami kultúrneho vyžitia. Starobylý hrad, múzeum Beatles či astronomické múzeum, známa reštaurácia podávajúca maďarské špeciality a tie najlepšie miestne vína, proste ideálna lokalita pre pohodovú dovolenku.

Údolie krásných žien

Víno, ženy a spev, to patrí k sebe. Navyše, pre milovníkov vína je len málo miest na svete tak lákavých ako Údolie krásnych žien v Egeri. Môžete prejsť nespočetné množstvo pivníc a ochutnať tie najlepšie maďarské vína vrátane miestnej špeciality - "býčej krvi". Gurmánsky zážitok dopĺňa pohodová atmosféra a malebné okolie.