Šoproň je pre svoje bohaté historické centrum nazývaný aj "baroková perla Maďarska". Spoznajte ho v plnej kráse s ubytovaním v Penzióne Pólus *** len 20 minút chôdze od centra. Čakajú vás tu bohaté kontinentáne raňajky a vstup do termálnych kúpeľov pre dvoch. Na Šoproň budete mať krásne spomienky aj vďaka zľave na motokáry v Sopron Gokart track a zľavám do reštaurácii.

Kúpalisko Lővér a Plaváreň Ferenca Csika v Šoproni Tip na výlet

Kúpalisko Lővér v letných mesiacoch láka nielen na kúpeľ v termálnej vode priamo z prameňa Deákkút a zábavu na tobogánoch. Mnohí návštevníci sa sem vracajú aj kvôli krásnej scenérii, ktorá sa im z bazéna postaveného z prírodného kameňa naskytne - areál je totiž obklopený borovicovým hájom. V jeho tesnej blízkosti môžete navštíviť aj Plaváreň Ferenca Csika, ktorá nesie meno po maďarskom olympijskom víťazovi. Pod jeho kupolovitou strechou s drevenou konštrukciou objavíte nedávno modernizovaný plavecký bazén, cvičný aj detský bazén, niektoré z nich majú vodu ohrievané slnečnými kolektormi.

Viac informácií

Pobyt pri centre barokovej perly Maďarska

Maďarský temperament a rakúsku pohostinnosť si najlepšie vychutnáte, ak budete mať historické centrum nádherného Šopronu len na pár krokov. Zvoľte preto ubytovanie v penzióne s rodinným duchom Pólus Panzió ***, ktorý od historického centra vzdialený len 20 minút pešej cesty. Už pri príchode vás privíta milý personál, ktorý vás ubytuje v jednej z útulných a moderne zariadených izieb Superior vybavených chladničkou, TV s plochou obrazovkou i trezorom. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa so sprchovým kútom. Izby na poschodí sú naviac vybavené aj klimatizáciou.

Svoj deň plný spoznávania krás maďarského mesta ležiaceho blízko rakúskych hraníc začnite výdatnými raňajkami. V penzióne vás budú čakať kontinentálne raňajky, z ktorých si vyberiete podľa vašej chuti. Doprajte si niečo z množstva chrumkavého pečiva, marmelád, mäsových nárezov, syrov alebo čerstvého ovocia a zeleniny.

Bohatá história, termály aj víno - v Šoproni si užijete všetko

V centre Šopronu ste za 20 minút chôzde môžete sa naplno kochať pamiatkami ako sú Kozí kostol, Brána vernosti či Petőfiho divadlo. Prehliadku centra začnite výstupom na Požiarnu vežu - dominantu mesta, ktorá kedysi slúžila nielen na ohlasovanie požiarov, ale aj na hlásenie konca predaja na trhu. Dnes je z vrcholu Požiarnej veže krásna vyhliadka, ktorá vám poskytne jedinečný pohľad na centrum mesta i priľahlé okolie. Uvidíte z nej aj neďaleký Storno dom, v ktorom kedysi prespali aj kráľ Matej Korvín či hudobný skladateľ Franz Liszt a dnes slúži ako galéria.

Ak dávate prednosť oddychupri vode, navštívte jedny z okolitých termálov, napríklad na kúpalisku Lővér a priľahlej plavárni Ferenca Csika (4 km) priamo v Šoproni, alebo sa vydajte do trochu vzdialenejších termálnych kúpeľov Sá-Ra v meste Hegykő (18 km).

Po dni plnom kúpania aj spoznávania mesta si doprajte pohárik miestneho červeného vína Kékfrankos - Modrá frankovka. Červenému hroznu, z ktorého sa tento druh vína listuje, sa výborne darí na okolitých kopcoch a vďaka tomu je šopronský vinársky regón jedným z najslávnejších v zemi.

Pólus Panzió ***

Rákosi út 1., Sopron
Maďarsko

+36 99 31 15 91

poluspanzio@t-online.hu

Check in
14:00 - 18:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Povolený
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Detské ihrisko
Fitness
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
1,4 km
Vzdialenosť od kúpelov
4 km
Zastávka
100 m
Aquapark
4 km

Tipy na výlet

Šoproň

Šoproni sa prezýva "najvernejšie mesto", pretože sa po prvej svetovej vojne v referende rozhodla pre pripojenie k Maďarsku a nie k bohatšiemu susednému Rakúsku. Množstvo historických pamiatok a rozsiahle susedné lesy sú ideálnou kombináciou, robiace z Šoproni tú najlepšiu možnú lokalitu na pohodovú dovolenku.

Brána vernosti

Mesto Šoproň sa nie nadarmo prezýva barokovou perlou Maďarska. Množstvo historických pamiatok v jeho centre láka k dôkladnému preskúmaniu. Nad okolitými domami sa týči požiarná veža, v spodnej časti ktorej nájdete bránu vernosti - pamiatku na to, že sa občania Šoprone po prvej svetovej vojne v referende rozhodli pre príslušnosť k Maďarsku a nie susednému Rakúsku.

Šoproňské lesy

Štvrť Lövér na kraji Šoproni je obklopená zalesnenými kopcami, ideálnymi pre krátke prechádzky aj dlhšie túry. Čistý vzduch, ticho a kľud, stromy všade okolo vás, aj tak je možné stráviť deň na vašej dovolenke. V lesoch nájdete aj náučné chodníky, vyhliadkové veže, piknikové stanovištia a ďalšie atrakcie, nudiť sa teda pri prechádzke rozhodne nebudete.