Na skok do termálnej vody, do mesta plného historických pamiatok aj na medzinárodne známu cyklotrasu budete mať len z Penziónu László. Ubytujte sa v jeho útulných dvojlôžkových izbách a užite si všetko, čo pre vás milý personál pripraví - výborné raňajky i vstup do blízkych termálov Sá-Ra, alebo sa rovno nechajte zlákať výletmi z turistických letákov. Z bohatej ponuky si nebudete vedieť vybrať, kam skôr.

Termálne kúpele Sá-Ra Tip na výlet

Kúpele Sá-Ra nie sú medzi zahraničnými turistami toľko známe, pokiaľ teda hľadáte termály, v ktorých bude minimum ľudí a nebudete sa musieť tlačiť s ostatnými hosťami v bazénoch, určite vyrazte práve sem.

Kúpele sú otvorené každý deň od 9:00 do 17:00 hodín. Liečivá termálna voda s teplotou až 55 °C tryská z hĺbky 1 434 m, obsahuje predovšetkým horčík, jód, sodík a pôsobí priaznivo na problémy pohybového aparátu. Ideálna je tiež napríklad pri rehabilitáciách.

Areál má 7 bazénov, 3 bazény sú v prevádzke celoročne (vonkajšie, krytý a wellness bazén).

V prípade, že budete chcieť v kúpeľoch stráviť celý deň, poteší vás, že vstupné je tu za veľmi priaznivé ceny (celodenná vstupenka pre dospelého vyjde na cca 5,7 €).

Viac informácií

Priateľský penzión na pol ceste ku všetkým lákadlám

Penzión László je splneným snom každého, kto hľadá ubytovanie na pár krokov od termálov, blízko historického mesta aj dovolenku plnú cyklistiky v neďalekom národnom parku. V priateľskom penzióne vás čaká ubytovanie v dvojlôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením so sprchou a poteší vás aj televízia, chladnička či mikrovlka priamo na izbe.

Každé ráno vám pohostinný a ústretový personál pripravý kontinentálne raňajky. Ak sa ale neviete dočkať nových zážitkov a za dobrodružstvami vyrážate skoro ráno, s radosťou vám v penzióne pripravia raňajkový balíček, ktorý vám počas výletu dodá potrebnú energiu a silu.

Skvelé tipy so zaujímavosťami v okolí objavíte aj v turistických letákoch, ktoré vám budú v penzióne k dispozícii. Svoj bicykel zatiaľ pohodlne odložíte do úschovne priamo v penzióne. Nad voľbou toho najlepšieho programu môžete rozjímať aj v infrasaune alebo pri masáži po dohode s personálom.

Historické mesto aj termály - blízko máte oboje

Milovníkov histórie poteší, že sa mesto Šoproň nachádza len 30 km od penziónu, a tak môžu krásne historické centrum prebádať z každej strany. V blízkosti penziónu navštívte tiež zámok Esterházy-kastély (8 km), ktorý sa pre svoju prepychovú výzdobu nazýva tiež "maďarský Versiallles" alebo zámok Nagycenk Széchenyi (5 km).

Aspoň jeden deň si ale vyhraďte aj na návštevu termálnych kúpeľov - tie najbližšie budete mať len na 15 minút peši od penziónu. V kúpeľoch Sá-Ra v meste Hegykő si rozhodne doprajte relax v teplej termálnej vode, alebo sa vyšantite v jednom z vonkajších bazénov.

László Panzió

Akác utca 31., Fertőhomok
Maďarsko

+36 30 307 0368

irisz1b@t-online.hu

Check in
14:00 - 18:00
Check out
do 11:00
Domáci maznáčik
Povolený
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Kolkáreň

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
2,3 km
Vzdialenosť od kúpelov
1,4 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
1,4 km

Tipy na výlet

Národný park Fertö-Hanság

Okolo jazera Fertö sa rozkladá veľký národný park, v ktorom nájdete to najkrajšie z maďarskej flóry a fauny. Krajina plná chránených rastlín a zvierat potulujúcich sa voľne prírodou je ideálna na deň plný aktívneho relaxu. Môžete si vybrať niektorý z prírodných chodníkov alebo si najať sprievodcu, aby vám nič zaujímavého neušlo.

Zámok Fertőd

Zaujímavým cieľom rodinného výletu môže byť najväčší maďarský zámok Fertőd. Krásna baroková budova z roku 1770, ktoré sa prezýva "maďarský Versailles", bola domovom slávneho kniežaťa Esterházyho aj slávneho hudobného skladateľa Josepha Haydna, ktorý mnoho rokov dirigoval miestny orchester. Dnes je na zámku verejnosti prístupné múzeum.

Neziderské jezero

Slnko odrážajúce sa od vodnej hladiny, krásna príroda a mnoho možností kultúrneho a športového vyžitia, to je Neziderské jazero ležiace na rakúsko-maďarskej hranici. Okolo jazera by ste len márne hľadali typickú rakúsku horskú krajinu, miesto ovládajú šíre zelené pláne plné vinohradov. Neváhajte a doprajte si tento netradičný pohľad.