Barokovú perlu Maďarska, ako je pre svoju krásu Šoproň často nazývaný, preslávilo nielen nádherné historické centrum, ale aj množstvo blízkych termálov či prechádzajúca medzinárodná cyklotrasa okolo Neziderského jazera. Spoznajte aj vy všetky lákadlá regiónu a ubytujte sa blízko centra v Penzióne Pihenőkereszt, kde si pochutnáte na bohatých raňajkách. Čaká vás celodenný vstup do blízkych termálnych kúpeľov a vaše dieťa do 4 rokov bude mať pobyt s vami zadarmo.

Prívetivý penzión na ceste ku všetkým zážitkom

Milovníkov cykloturistiky aj kúpeľných rekreantov už zdiaľky vyzerá priateľský žltý penzión s okrúhlim okienkom nazývaný Pihenőkereszt Panzió. Ubytujte sa aj vy na tichom predmetí len 3 km od historického centra Šopronu. Srdečný personál pre vás pripravuje ubytovanie v jednej z útulných dvojlôžkových izbieb s klimatizáciou, minibarom WiFi pripojením a sateltinou TV. Vlastná kúpeľňa je samozrejmosťou.

Každé ráno si pochutnáte na raňajkách pripravených podľa vášho výberu z menu alebo z bufetu. Vďaka bohatému výberu načerpáte dostatok energie na spoznávanie všetkých krás okolia, celodennú zábavu v blízkych termálnych kúpeľoch aj na cyklistickú túru.

Spoznajte krásy barokovej perly Maďarska

Od centra vychýreného Šopronu vás bude deliť len 8 minút jazdy - príďte sa kochať pamiatkami ako sú Kozí kostol, Brána vernosti či Petőfiho divadlo. Prehliadku centra začnite výstupom na Požiarnu vežu - dominantu mesta, ktorá kedysi slúžila nielen na ohlasovanie požiarov, ale aj na hlásenie konca predaja na trhu. Dnes je z vrcholu Požiarnej veže krásna vyhliadka, ktorá vám poskytne jedinečný pohľad na centrum mesta i priľahlé okolie. Uvidíte z nej aj neďaleký Storno dom, v ktorom kedysi prespali aj kráľ Matej Korvín či hudobný skladateľ Franz Liszt a dnes slúži ako galéria.

Tipy na výlet

Kúpalisko Lővér a Plaváreň Ferenca Csika v Šoproni

Kúpalisko Lővér v letných mesiacoch láka nielen na kúpeľ v termálnej vode priamo z prameňa Deákkút a zábavu na tobogánoch. Mnohí návštevníci sa sem vracajú aj kvôli krásnej scenérii, ktorá sa im z bazéna postaveného z prírodného kameňa naskytne - areál je totiž obklopený borovicovým hájom. V jeho tesnej blízkosti môžete navštíviť aj Plaváreň Ferenca Csika, ktorá nesie meno po maďarskom olympijskom víťazovi. Pod jeho kupolovitou strechou s drevenou konštrukciou objavíte nedávno modernizovaný plavecký bazén, cvičný aj detský bazén, niektoré z nich majú vodu ohrievané slnečnými kolektormi.

Termálne kúpele Sá-Ra

Kúpele Sá-Ra nie sú medzi zahraničnými turistami toľko známe, pokiaľ teda hľadáte termály, v ktorých bude minimum ľudí a nebudete sa musieť tlačiť s ostatnými hosťami v bazénoch, určite vyrazte práve sem.

Kúpele sú otvorené každý deň od 9:00 do 17:00 hodín. Liečivá termálna voda s teplotou až 55 °C tryská z hĺbky 1 434 m, obsahuje predovšetkým horčík, jód, sodík a pôsobí priaznivo na problémy pohybového aparátu. Ideálna je tiež napríklad pri rehabilitáciách.

Areál má 7 bazénov, 3 bazény sú v prevádzke celoročne (vonkajšie, krytý a wellness bazén).

V prípade, že budete chcieť v kúpeľoch stráviť celý deň, poteší vás, že vstupné je tu za veľmi priaznivé ceny (celodenná vstupenka pre dospelého vyjde na cca 5,7 €).

Šoproň

Šoproni sa prezýva "najvernejšie mesto", pretože sa po prvej svetovej vojne v referende rozhodla pre pripojenie k Maďarsku a nie k bohatšiemu susednému Rakúsku. Množstvo historických pamiatok a rozsiahle susedné lesy sú ideálnou kombináciou, robiace z Šoproni tú najlepšiu možnú lokalitu na pohodovú dovolenku.

Pihenőkereszt Panzió

Töpler Kálmán u. 8, Sopron
Maďarsko

+36 305 931 432

info@pihenokeresztpanzio.hu

Check in
14:00 - 18:00
Check out
do 11:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané