Barokovú perlu Maďarska, ako je pre svoju krásu Šopron často nazývaný, preslávilo nielen nádherné historické centrum, ale aj množstvo blízkych termálov či prechádzajúca medzinárodná cyklotrasa okolo Neziderského jazera. Spoznajte aj vy všetky lákadlá regiónu a ubytujte sa blízko centra v Penzióne Pihenőkereszt, kde si pochutnáte na bohatých raňajkách. Čaká vás celodenný vstup do blízkych termálnych kúpeľov a vaše dieťa do 4 rokov bude mať pobyt s vami zadarmo.

O ubytovaní

Penzión Pihenőkereszt sa nachádza na tichom predmestí malebného mesta Šopron. Iba 3 km od penziónu ležia termálne kúpele Balf, ktoré okrem dokonalého oddychu ponúkajú nádherné panoramatické výhľady na okolité Lőverské vrchy či dokonca až na rakúske Alpy. Za zábavou sa vyberte na bobovú dráhu (1,5 km). V Šoproni môžete navštíviť množstvo barokových pamiatok, medzi tie najkrajšie patrí radnica na námestí Fő tér (4,5 km), ktorému dominuje morový stĺp. Blízke Neziderské jazero (10 km) je súčasťou Zoznamu UNESCO. Krásy okolitej prírody môžete objavovať na spleti cyklotrás. Známe miestne víno Kékfrankos (Modrá frankovka) ochutnáte skoro na každom kroku.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v útulnej dvojlôžkovej izbe. Všetky izby sú vybavené klimatizáciou, televízorom, WiFi pripojením, minibarom a vlastnou kúpeľňou.

Na čom si pochutnáte?

Každé ráno si pochutnáte na raňajkách podávaných servírovanou alebo bufetovou formou. Vďaka bohatému výberu načerpáte dostatok energie na poznávanie všetkých krás okolia, celodennú zábavu v blízkych termálnych kúpeľoch aj na cyklistickú túru.

Pihenőkereszt Panzió

Pihenőkereszt Panzió

Töpler Kálmán u. 8 , Sopron
Maďarsko

+36 305 931 432

info@pihenokeresztpanzio.hu

Check In
14:00 - 18:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Požičovňa bicyklov
Minibar

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
2,7 km
Vzdialenosť od kúpeľov
5,3 km
Zástavka
0,1 km
Aquapark
5,3 km

Tipy na výlet

Kúpalisko Lővér a Plaváreň Ferenca Csika v Šoproni

Kúpalisko Lővér a Plaváreň Ferenca Csika v ŠoproniTip na výlet

Čo robiť, ak ste v Šoproni a zachce sa vám zaplávať si alebo relaxovať vo vode? Máme pre vás riešenie - kúpalisko Lővér a plaváreň Ferenca Csik. Kúpalisko láka nielen v letných mesiacoch na kúpeľ v termálnej vode priamo z prameňa Deákkút na k zábavu na toboganoch. Mnohí návštevníci sa sem radi vracajú aj kvôli krásnej scenérii, ktorá sa im z bazéna z prírodného kameňa naskytne - areál je totiž obklopený borovicovým hájom.V jeho tesnej blízkosti môžete navštíviť aj Plaváreň Ferenca Csika, ktorá nesie meno po maďarskom olympijskom víťazovi. Pod jeho kupolovitú strechou s drevenou konštrukciou objavíte 3 rôzne bazény, ktoré ohrieva solárny kolektor.

Bazény na plavárni Ferenca Csik

  • Športový bazén s dĺžkou 33 m s teplotou vody 27,0 - 27,5 °C
  • Cvičný bazén s teplotou vody 30,0 - 35,0 °C
  • Ochladzovací bazén sauny s teplotou vody 16,0 - 18,0 °C

Bazény v kúpeľoch Lővér

  • Veľký letný bazén
  • Detský bazén

Otváracia doba kúpaliska Lővér je každý deň 9:00-20:30, Plavárne Ferenca Csika je vo všedné dni okrem piatku 5:30 - 21:00, v piatok 5:30 - 19:00 cez víkend a sviatky: 8:00 - 20:00. Cena celodenného vstupnéhosa pohybuje okolo 3,50 €.

Viac informácií
Mesto Šopron
Mesto Šopron
Brána vernosti
Brána vernosti
Šopronské lesy
Šopronské lesy